Kodėl kai kurios moterys atrodo jaunesnės, nei yra iš tiesų?

Liepos 11, 2016 | L.Rimgailė
+19
+20 -1

Nors Sandrai jau 23 metai, tačiau jos nuolat prašo asmens tapatybės dokumento. Agnei, priešingai, – tai ne problema. Ir nors merginai dar nėra nei 18 metų, visagalis makiažas paverčia ją tikrų tikriausia vyresne dama. Tad kur slypi jaunystės paslaptys – makiažo sluoksnyje, o gal akyse? O gal moters elgesyje?

Kaip mus keičia kosmetika?

Jau senų senovėje moterys dažėsi ir naudojo kosmetiką. Senovės Egipte, manoma, kad dar 10 tūkst. m. per. Kr. Egipto vyrai ir moterys naudojo įvairias grožio priemones: plaukų dažus, aromatizuotus aliejus, įvairius tepalus odos valymui…Egiptietės moterys buvo neabejingos savo grožio puoselėjimui. Jos mėgo ryškintis akis, o jų paryškinimui naudojo koli miltelius. Tai – tamsios spalvos milteliai, kuriais egiptietės ryškindavosi ne tik savo akis, bet ir antakius ar akių vokus. Ne vieną egiptietę tokie antakių ir blakstienų paryškinimai pakeisdavo, suteikdavo žavesio ir netgi buvo tikima, kad koli milteliais padažyti akių vokai, gali pagerinti silpną regėjimą.

Ar kada susimąstėte, koks būtų gyvenimas be žvilgsnį ribojančių akinių? Jei galėtumėte savęs nevaržyti sportuodami, maudydamiesi, kaitindamiesi pirtyje, keliaudami ar dirbdami įvairius darbus. Tai, kas mūsų seneliams atrodė neįgyvendinama svajonė, šiandien – džiuginanti realybė. Visa akių chirurgijos raidos...

Plačiau:

Gyvenimas be regos korekcijos priemonių – ar tai įmanoma?

Ir dabar, XXI. a.,  reta kuri moteris savo gyvenimą įsivaizduoja be kosmetikos. Jei pažvelgsime į moters rankinuko turinį, kiekviena save gerianti moteris jame būtinai turės lūpų dažus ar bent jau lūpų balzamą…

Tušas ir lūpdažis savaime mūsų nedaro vyresnėmis. Ne, tikrai ne. Vyresnėmis mus gali paversti taip atrodyti tam tikras makiažas, dažniausiai, ryškesnis nei įprastai. Tad moterys, kurios mėgsta itin ryškiai pasidažyti, dažniausiai ir atrodo daug vyresnės negu tos, kurios renkasi subtilų, vos matomą dieninį makiažą.

Moters elgesys byloja daugiau, nei jos išvaizda?

Tik įsivaizduokite, kaip elgtumėtės tada, kai Jus labai norėtų pabučiuoti Jūsų mylimas vyras, tačiau yra vienas BET – Jus vargina herpinis stomatitas. Ar savo vyrui nesakysite, kad Jūsų burnoje yra skausmingos burnos opos, o ant lūpos kabo lūpų pūslelinė, kurios įsimylėjęs vyras, gali būti, kad net nepastebės. Ar leisite jam Jus pabučiuoti? Jei taip –Jūs dar ne visai brandi moteris, nes nuo Jūsų herpinio stomatito užsikrės ir Jūsų vyras. Brandi moteris leis vyrui bučiuoti save tik tuomet, kai bus sveika, nes brandžiai moteriai rūpi ne tik jos, bet ir jos vyro sveikata.

"Egiptietės mėgo ryškintis akis, o jų paryškinimui naudojo koli miltelius."

Trumpų plaukų šukuosenos sendina, o ilgų – jaunina? O kas dar?

Plaukų stilius laikui bėgant keičiasi. Štai jaunos moterys augina ilgus plaukus, nevengia jų pasileisti, garbanoti ar tiesiog sušukuoti ir surišti į uodegėlę arba susipinti kasą. Vyresnio amžiaus moterys, priešingai, reta kuri iš jų plaukus rišasi į uodegėlę, o jei ir susiriša – iškart atrodo  mažų mažiausia keleriais metais jaunesnė.

Vyresnio amžiaus moterys renkasi trumpų plaukų kirpimą. Tokie kirpimai jų neįpareigoja valandų valandas praleisti prie veidrodžio, o tinkamai ir gerai parinkta trumpų plaukų šukuosena vyresnio amžiaus moterį labai puošia  – ji atrodo elegantiškai ir labai žaviai.

Mūsų įvaizdį gali „pajauninti“ ir tinkamai parinkta avalynė ar drabužiai. Štai moteris su sportiniais bateliais sukuria kur kas jaunesnės moters įvaizdį, o griežtas, klasikinio kirpimo kostiumėlis, ne visada gali būti pats geriausias pasirinkimas norint atrodyti jauniau. Jei nori atrodyti jauniau – rinkis džinsus ir sportinius batelius.

Jaunystė – tai ne tik išvaizda, jaunystė – tai gyvenimo būdas. Jokia moteris neatrodys jauna, jei ji taps nuobodi pati sau ir savo vyrui. Tik įsivaizduokite, kiek daug moterų pasensta greičiau laiko tuomet, kai užsidaro namuose – prie puodų, virtuvėje, buityje….?

Taigi, mielos moterys, neužsidarykite namuose. Jei vyras Jūsų nelepina – pasilepinkite pačios. Juk bet kuri gėlė nuvysta tada, kai ji nėra laistoma. Gal taip yra ir su Jumis, su Jūsų jaunyste bei grožiu? Nepamirškite pasirūpinti savimi ir savo grožiu.

+19
+20 -1
  • Akių korekcija lazeriu
  • Plaukų slinkimas
  • Akys
  • Grožis
  • Veido priežiūra
  • Grožis ir sveikatingumas
  • Grožio salonai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *