Kodėl pučia pilvą?

Gruodžio 27, 2018 | Laura Rimgailė
+2
+2 -0

Kartais žmonės domisi ir klausia, kodėl jų pilvas tapo tarsi oro balionėlis – jį pučia, jis atrodo nepatraukliai ir sukelia didelį diskomforto jausmą. Visgi, priežasčių, kodėl kaupiasi dujos, gali būti pačių įvairiausių: pradedant nuo netinkamos mitybos ir baigiant judėjimo stoka…

Pilvo pūtimą diktuoja ir šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas. Dažnai ilgas darbo valandas praleidžiame biure, prie kompiuterio, mums trūksta fizinio aktyvumo, patiriame stresą, keičiasi ir mitybos įpročiai…

 

Iš kur atsiranda tos nemalonios dujos žarnyne?

Pasirodo, nemalonias dujas žarnyne gamina žarnose gyvenančios bakterijos, kurios tarsi skaniausią patiekalą valgo mūsų nesuvirškintą maistą. Pastebima, jog labai dažnai vidurių pūtimą sukelia ne kas kitas, bet nesveikas, perdirbtas maistas, kurio sudėtyje yra daug dirbtinių saldiklių ir konservantų.

Štai dar trys priežastys dėl kurių dažniausiai atsiranda pilvo pūtimas.

 

Priežastis nr. 1: Netinkama mityba.

Jei norite išvengti pilvo pūtimo, tuomet sumažinkite tam tikrų produktų vartojimą, pavyzdžiui, brokolių arba kopūstų. Mėgstate pieno produktus? Deja, tačiau teks juos sumažinti, mat pieno produktai taip pat pučia pilvą.

Lapinės salotos, sėklos, pupelės, obuoliai, vynuogės, persikai – visi šie, rodos, sveiki ir sveikatai nekenksmingi produktai taip pat gali sukelti tą nemalonų pilvo pūtimą. Net ir ląsteliena, kuri išties yra labai naudinga virškinimui, gali sukelti vidurių pūtimą.

Vaikai itin mėgsta gerti gazuotus gėrimus, kurie dažnai tampa mažųjų pilvo pūtimo, dar kitaip vadinamo meteorizmo priežastimi. Prie pilvo pūtimo prisideda ir gumos kramtymas.

 

Priežastis nr. 2: Netinkamas maisto sukramtymas.

Tie, kas valgo maistą greitai, pastebi, jog juos kur kas dažniau ima varginti tas nemalonus pilvo pūtimas. Šiuolaikinis gyvenimo būdas žmogų dažnai pastato į nemalonią situaciją, rodos, papietauti ar pavakarieniauti turime vos keletą minučių, tad nelieka nieko kito, kaip tik maistą greitai suvalgyti… Suvalgome, apkrauname savo virškinimo sistemą, tuomet jaučiame, kaip atsirado pilvo pūtimas, o kartais net ir virškinimo sutrikimai, skrandžio skausmai…

"Užtenka pavartoti „Espumisan“ vaistą, kurio veiklioji medžiaga yra simethiconum ir štai, pilve susikaupę dujų burbuliukai kaip mat bus išsklaidyti, nes „Espumisan“ juos suardys ir tuo pačiu palengvins natūralų dujų pasišalinimą."

Priežastis nr. 3: Kalbėjimas valgymo metu.

Įsivaizduokime, jog mūsų pilvas – tarsi balionas į kurį tarsi visai atsitiktinai kartais ima ir patenka oro. Pavyzdžiui, valgydami mes kartais kalbame ir štai, prisigaudome per daug oro dėl kurio vėliau ir atsiranda tas nemalonus dujų kaupimasis, vidurių pūtimas. Tad kiekvienam žmogui derėtų išmokti tinkamai kvėpuoti, kad neprisigaudytų per daug oro.

 

Kamuoja pilvo pūtimas? Išeitis – vaistai nuo pilvo pūtimo arba pankolis

Viena iš greičiausių ir efektyviausių priemonių nuo pilvo pūtimo – tai vaistai nuo pilvo pūtimo, pavyzdžiui, „Espumisan“. Užtenka pavartoti „Espumisan“ vaistą, kurio veiklioji medžiaga yra simethiconum ir štai, pilve susikaupę dujų burbuliukai kaip mat bus išsklaidyti, nes „Espumisan“ juos suardys ir tuo pačiu palengvins natūralų dujų pasišalinimą.

Jei esate prieš vaistus, tuomet pravartu savo namų vaistinėlėje turėti pankolio. Ar žinojote, jog įžymiajame Eberso papiruse (maždaug 1600 m. pr. m. e.) pankolis buvo minimas kaip vaistas nuo vidurių pūtimo? O štai žinomas daktaras Sebastian’as Kneipp’as pankolį skirdavo savo sergantiems pacientams kaip vaistą nuo kosulio, plaučių ligų ir astmos.

Išties, vėliau buvo įrodyta, jog pankolio vaisiai gali sumažinti nemalonų vidurių pūtimą, jie veikia antiseptiškai. Pankolių eterinis aliejus plečia kraujagyslės, skatina kraujotaką ir stimuliuoja žarnyną, o štai pankolių arbata arba sultys yra vartojamos tuomet, kai yra ne tik vidurių pūtimas, bet ir priepuolinio pobūdžio skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimai, viduriavimas, apetito stoka…

Taigi, net nėra abejonių, jog pankolis virškinimo sistemai gali padėti ir būti vienu iš geriausių, natūralių vaistų tuomet, kai vargina pilvo pūtimas. 

Autorius: Laura Rimgailė 

Pasak medikų, dauguma net su žarnynu nesusijusių ligų išsivysto dėl žarnyno užterštumo, taip pat sutrikus virškinimo veiklai. Apie tai išduoda bloga savijauta, apatiškumas, galvos skausmas, įvairūs odos bėrimai, blogas burnos kvapas, antsvoris, vidurių pūtimas ir pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas ir daugybė kitų nemalonių simptomų. Kartais geriausia pagalba esant tokiai situacijai – žarnyno valymas.

Plačiau:

Organizmo valymas namuose. Druskos tirpalo receptas ir jogos pratimai
+2
+2 -0
  • Žarnyno veiklos gerinimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Meteorizmas
  • Skrandžio ir žarnyno ligos
  • Pilvo pūtimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *