Kojų tinimas žiemą – būna ir taip

Gruodžio 07, 2016 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

Vasara jau seniai praėjo, tačiau nemalonus kojų tinimas karts nuo karto Jus vargina ir žiemą? „Kodėl?“, – stebitės ir klausiate Jūs. Pasirodo, taip yra dėl to, jog kojų tinimas gali būti pasekmė kitų ligų, kurios tyliai tūno mūsų organizme. Tik jas pašalinus galima sumažinti tą nemalonų kojų tinimą. 

Ligos, kurios gali lemti kojų tinimą

Lėtinės inkstų ligos. Inkstai geba pašalinti skysčių perteklių iš mūsų organizmo, tad jei sutrinka inkstų veikla, kenčia ir širdis – inkstams nepajėgiant pašalinti skysčių pertekliaus iš organizmo, apkraunama širdis, nes jai reikia pumpuoti didesnį kraujo kiekį, dėl to širdis greičiau pavargsta, didėja arterinis kraujo spaudimas, dėl to tinsta kojos, atsiranda veido ir paakių paburkimas. Inkstai geba šalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas, pavyzdžiui, kreatininą, tokioms kenksmingos medžiagoms nepasišalinus iš organizmo gali prasidėti pykinimas, vėmimas, atsirasti miego sutrikimai.

Susilpnėjusi širdis arba širdies nepakankamumas. Tai dar vienas veiksnys, kuris gali lemti kojų tinimą, nes nusilpus širdies raumeniui, sumažėja ir širdies pumpavimo galingumas, kraujo tekėjimas į audinius tampa lėtesnis ir kraujas nepakankamai atsiurbiamas atgal į širdį. Dėl šios priežasties atsiranda kraujo sąstovis. Kai toks sąstovis atsiranda plaučiuose, ima kamuoti dusulys, nuovargis, o kai kojose – jos tinsta.

"Tokie simptomai kaip dilgčiojimas ir niežėjimas kojose gali reikšti, kad prasidėjo venų liga ar kad venos nusilpusios."

Venų ligos. Jaunoms moterims dažnai atsiranda įvairios venų ligos, pavyzdžiui, venų varikozė. Jos metu blauzdas traukia mėšlungis, atsiranda kojų skausmas, sunkumas kojose, kojų tinimas, ypač ilgiau pastovėjus ar pavaikščiojus. Patinusios kojos būna vienas iš pirmųjų venų ligos simptomų. Kol dar neišryškėjo varikozinės venos, būtina imtis gydymo priemonių. Tokie simptomai kaip dilgčiojimas ir niežėjimas kojose gali reikšti, kad prasidėjo venų liga ar  kad venos nusilpusios. Jei pastebite, kad kojos vakarais patinsta, būtina pradėti gydymą.

Onkologiniai susirgimai. Kuomet žmogus sužino diagnozę „vėžys“, atrodo, kojų tinimas atsiduria paskutinėje vietoje. Onkologinio paciento galvoje nuolat sukasi mintys apie gyvenimo prasmę, trukmę, mažai susimąstoma apie tai, kad sulėtėjus kraujo tėkmės greičiui, kurį dar labiau mažina pats navikas, susidaro puikios sąlygos kraujo sąstoviui. Sergant onkologinėmis ligomis aktyvėja ir krešėjimo sistema, vėžinė ląstelė išskiria tam tikras medžiagas, kurios veikia vidinę kraujagyslės sienelę ir taip dar labiau paskatina trombozės tikimybę.  Be to, sergantieji vėžiu neretai būna mažiau judrūs. Visų šių ir kai kurių kitų veiksnių rezultatas – giliosiose venose (dažniausiai kojų) susiformavę trombai (arba kraujo krešuliai). Giliųjų kojų venų trombozės vienas iš požymių – tai galūnės skausmas, paraudimas ar patinimas, kuris gali atsirasti blauzdos ar pėdos srityje.

Vieni vasaros atostogas praleis gimtojoje Lietuvoje, kiti – krausis lagaminus ir dums svetur, tačiau tiek vieniems, tiek kitiems reikia pasiruošti toms ilgai lauktoms atostogoms. Ir žodis „pasiruošti“ šiuo atveju reiškia tai, jog reikia susikrauti ne tik kelioninius krepšius, bet ir atidžiai apgalvoti vaistinėlės turinį.... Kad vasaros traumos netemdytų atostogų džiaugsmų.

Plačiau:

Ar jau pasiruošėte vasaros atostogoms?

Tinstančių kojų komplikacijos ir jų gydymas

Negydomas kojų tinimas gali sukelti daugybę komplikacijų: gali pradėti progresuoti venų varikozė, pradėti vystysi giliųjų venų trombozė, susidaryti odos opos, tad imtis gydymo yra privaloma.

Kojų tinimą žiemą, jei jos tinsta dėl įvairių  kitų ligų, galima sumažinti tik pagydžius pagrindinį susirgimą. Jei visgi norisi numalšinti nemalonų kojų tinimą, padėti gali „Lioton“ gelis, kurio sudėtyje esantis heparinas gerina mikrocirkuliaciją, mažina kojų skausmą ir patinimą.

Stebėkite save ir savo sveikatą: jei patalpoje žiemą nuolat būnate su šilta avalyne, tuomet kojų tinimas gali būti laikina ir greit praeinanti sveikatos problema, tačiau jei kojų tinimas vargina dažnai ir ilgą laiką nepraeina, tuomet būtina kreiptis į gydytoją – kojų tinimas gali būti rimtos ligos simptomas.

 

L. Rimgailė

+14
+14 -0
  • Kojų venų trombozė
  • Išsiplėtusios venos
  • Prakaituojančios kojos
  • Kojų venų ligos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas biologiniais klijais
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas lazeriu
  • Varikozė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *