Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. I savaitė

Balandžio 24, 2014 | Judita Malininaitė
+33
+34 -1
3

Esu šio eksperimento dalyvė ‒ Judita. Vieną mėnesį bandysiu „Kilo.lt“ sistemą. Šis projektas įdomus tuo, kad viskas vyksta internetu. Nėra jokio „gyvo“ bendravimo su treneriais ir dietologais, tačiau jie rūpinasi klientu su juo susirašinėdami. Svarbiausia, laikytis sudaryto mitybos ir sporto plano, savo rezultatus vesti į sistemą ir gražinti kūno linijas realybėje. Skamba puikiai, kai pavasaris jau įpusėjęs ir kai daugelis ima rūpintis savo kūno linijomis. 

Vis dėlto smalsu, ar ši sistema iš tiesų veikia? Galėsime tai stebėti kartu. Keturias savaites maitinsiuosi ir sportuosiu pagal „Kilo.lt“ sudarytą planą, o kiekvienos savaitės pabaigoje aprašysiu, kaip man sekėsi. 

Judita, kurios ūgis 172 cm, prasidėjus tyrimui sveria 74 kg.

Tikslas. Dalyvauju šiame projekte iš smalsumo. Ar gali dirbanti studentė, sporto klubui nerandanti laiko, o „kedukus“ išsitraukianti tik atšilus orams, rasti laiko sportuoti namuose ir valgyti pagal nustatytas valandas? Ar kompiuteryje „sėdintis“ treneris iš tikrųjų gali motyvuoti ir priversti padaryti 30 atsilenkimų? Į šiuos klausimus, matyt, atsakysiu tik po mėnesio. 

Sistema. Galima tik pasidžiaugti, kad tinklalapis yra paprastas ir visiems suprantamas. Labai patogu ir lengva naudotis. Aiškios visos skiltys: pagrindinis meniu, forumas, internetinė parduotuvė ir pagalbos skyrelis, kuriame galima rasti atsakymus į iškilusius klausimus.
 

Vienos dienos sporto planas

Sportas. Tikslingai pasirinkau sportą namuose, nes specialiai norėjau pažiūrėti, kokie pratimai man bus pasiūlyti. Sporto programą visoms savaitės dienoms susidėlioju pati. Galėjau rinktis tarp sporto ir aktyvios veiklos. 

Labai patinka trenerio parinkti pratimai! Aišku, nesu tikra, ar atlieku juos taisyklingai, bet vaizdo įrašą, kuriame pratimus atlieka pats treneris peržiūriu porą kartų. Stengiuosi viską atlikti sąžiningai ir nesimuliuoti. Sportuoti ‒ nesunku. Manau, kad kitą savaitę rašysiu treneriui, kad sudarytų sunkesnę programą. 

Dieta. Užsiregistravusi gavau žinutę, kad mitybos planas man bus sudarytas per 24 valandas, tačiau jis mano profilyje atsirado tik antros dienos vakare. Nors tas dvi dienas tik sportavau ir valgiau įprastinį maistą, didelio skirtumo vėliau nepajutau. Gal tik, kad valgyti reikia daugiau ir dažniau.

Mitybos planas toks: trys pagrindiniai valgymai ir dveji užkandžiai. Valgoma turi būti kas dvi tris valandas. Man visiška naujiena buvo tai, kad dietologė patarė pusryčiauti praėjus ne daugiau kaip pusvalandžiui po pabudimo, nes tuomet organizmas geriausiai pasisavina naudingas medžiagas. Vakarienę valgyti patariama likus dviem trims valandoms iki miego. Iš pradžių porcijos buvo per didelės, tačiau, kai pradėjau labiau sportuoti ir anksčiau eiti miegoti, organizmas priprato. 

Rekomenduojamas vandens kiekis

Maistas. Anketoje nurodžiau produktus (mėsa), kurių nenoriu, kad būtų mano mitybos plane. Tačiau džiaugiuosi, kad jis vis tiek nėra monotoniškas: sriubos, sumuštinukai, vaisiai, košės, salotos. Prie kiekvieno patiekalo yra parašyta jo energetinė vertė, pagaminimo laikas, kiekis ir receptas. 

Mano vienos dienos mitybos planas: 

 • pusryčiams ‒ keturi ryžių trapučiai su lašiša,
 • pietums ‒ spageti su pesto padažu,
 • pavakariams ‒ gūžinės salotos (dar vadinamos „aisbergo salotomis“) su pomidoru,
 • vakarienei ‒ virtos pupos. 

Po pusryčių praėjus trims valandoms suvalgiau du bananus. Kiekvieną dieną turiu išgerti daugiau nei du litrus vandens. Patiekalai kartojasi ir jaučiu, kad greitu metu gali nusibosti, todėl jau kitą savaitę rašysiu dietologei, kad ką nors pakeistų arba pridėsiu savo norimą patiekalą. 

Sistemoje yra netgi nurodytas pirkinių sąrašas kiekvienai dienai, tad nuėjusi į parduotuvę iškart galiu apsipirkti visai savaitei. Todėl, nors ir parduotuvėje obuoliams taikoma nuolaida, bet perku šešis vienetus, o ne kilogramą. 

Kontrolė. Turbūt didžiausias minusas tas, kad kiekvieną dieną turiu prisijungti prie sistemos ir atsakyti į kelis klausimus apie praėjusią dieną. Kelis kartus buvau pamiršusi, tad gavau SMS žinutę į telefoną, kad prisijungčiau ir įvertinčiau vakarykštės dienos miegą, aktyvumą, mitybą ir savijautą. Ši kontrolė šiek tiek vargina… 

Judita, išbandanti sistemą „Kilo.lt“Motyvacija. Įvertinus praėjusią dieną, atnaujinant savo asmeninius duomenis ar tiesiog būnant aktyviu „Kilo.lt“ lankytoju galima gauti taškų, kurie savaitės pabaigoje gali virsti dovana. Daugiausiai taškų surinkęs narys gauna nemokamą trijų dienų narystės pratęsimą. Per mėnesį savo laikotarpį galima prasitęsti dviem savaitėmis. Jei asmeniniai rezultatai eina blogyn, taškus galiu ir prarasti. 

Skamba lyg ir neblogai, bet… Nežinau, ar čia man taip vienai nutiko ar ir kitiems nariams, bet pamačius, kad per savaitę surinkau 60 taškų, o daugiausiai surinkęs žmogus turi beveik du tūkstančius taškų, motyvacija nedidėja. Kažkas netvarkoj. 

Rezultatai. Praėjus savaitei negaliu girtis dideliais pasiekimais, nes mitybos plano laikausi dar tik penkias dienas, o sportuoju šešias. Aišku, penktos dienos vakarą ir kojas iškėliau aukščiau, ir pratimus pilvo presui atlikau lengviau. 

Sunkiausias dalykas yra valgymas tam tikru laiku, nes visąlaik žvilgčioju į laikrodį. Anksčiau jokio mitybos plano neturėjau. Pirmosios savaitės rezultatas – geresnė savijauta, didesnis pasitikėjimas savimi ir vienas prarastas kilogramas. 

Per savaitę pasiektas rezultatas ‒ atsikratytas 1 kg (dabartinis Juditos svoris ‒ 73 kg). 

Sekite mėnesį truksiantį eksperimentą. Antroji Juditos dienoraščio dalis – jau kitą savaitę. Sėkmės ir kantrybės, atsisakant ne tik keksiukų su šokoladu, bet ir sportuojant!

© Nuotraukos iš asmeninio archyvo ir Vidmanto Samuolio

Taip pat skaitykite:
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. II savaitė »
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. III savaitė »
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. IV savaitė »

+33
+34 -1
3
 • Anoreksija
 • Sveika mityba
 • Dieta
 • Sporto nauda
 • Dietologai
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Bulimija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *