Mes už natūralumą: lengvai pagaminami ir sveikatai saugūs namų valikliai bei gaivikliai

Birželio 27, 2019 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Cheminiai namų valikliai ir gaivikliai gali kenkti ne tik sveikatai, bet ir aplinkai. Taip pat būtų verta paskaičiuoti, kokios sumos išleidžiamos ant pramoniniu būdu pagamintų prekių… Įdomu tai, kad natūralūs valikliai ir gaivikliai dažnai net veiksmingesni už kartais net labai pavojingos sudėties chemines priemones.

Šiame straipsnyje pateikiamos kelios lengvai pagaminamų namų švarą puoselėjančių ir orą gaivinančių priemonių idėjos, kurios pravers saugant savo asmeninę sveikatą ir gamtos gerovę. Kas žino, galbūt netgi pavyks pasidžiaugti atliekamomis lėšomis šeimos atostogoms ar reikalingam daiktui. 

 

Keletas natūralių namų valiklių pavyzdžių

*Universalus šveitiklis

Perpjaukite citriną per pusę. Citrinos puselės dydis turėtų būti toks, kad ją būtų patogu paimti. Ant jos gausiai užberkite paprasčiausios valgomosios druskos. Šiuo šveitikliu ypatingai rekomenduojama valyti vonią, dušo kabiną, vandens čiaupus ar kriaukles – jis veiksmingai šalina kalkių apnašas ir kitus nešvarumus. Panaudojus šveitiklį pakanka paviršių nusausinti švaria šluoste. 

 

*Universalus valiklis

Įvairiems paviršiams tinkamą dezinfekcinių savybių turintį valiklį pasigaminti visai nesunku. Reikės buteliuko su purkštuku, 1 stiklinės virinto vandens, 1 šaukšto sodos, 50 mililitrų (maždaug ketvirčio stiklinės) baltojo acto, 5-10 lašų arbatmedžio aliejaus. Visas sudėtines dalis tereikia sumaišyti ir supilti į švarią talpą su specialiu purškimo antgaliu (taip bus paprasčiau naudoti įvairiems paviršiams skirtą valiklį). Tokia priemonė ypatingai tiks grindims, plytelėms ir sunkiai prieinamiems namų kampams išvalyti. 

 

*Unitazo valiklis

Parduotuvėje parduodami klozeto valikliai yra vienos agresyviausių priemonių, sukeliančių ne tik kvėpavimo takų, bet ir odos jautrumą, todėl verta pradėti naudoti natūralesnės sudėties mišinį. Tereikia 200 mililitrų baltojo acto ir geros saujos kepimo sodos – juos paeiliui supilkite ir suberkite į klozetą – įvyks stiprų putojimą sukelianti cheminė reakcija. Po 15-20 minučių pašveiskite unitazą šepečiu ir, uždarę dangtį, nuleiskite vandenį. Rezultatas tikrai nustebins ir galbūt daugiau niekada nebesinorės naudoti pavojingų unitazų valiklių. 

"...natūralūs valikliai ir gaivikliai dažnai net veiksmingesni už kartais net labai pavojingos sudėties chemines priemones."

Keletas natūralių namų gaiviklių pavyzdžių

*Ekologiški eteriniai aliejai

Labai svarbu rinktis tik natūralius eterinius aliejus – sintetinių sukeliama žala gali būti ne mažesnė, nei cheminių aerozolių sukeliamas poveikis. Eterinių aliejų kvapų pasirinkimas toks platus, kad kiekvienas tikrai atras sau labiausiai patinkantį aromatą. Puikus būdas paskleisti švelnų kvapą po visus namus – keletą kvapnaus aliejaus lašų įlašinti į skystį, kuriuo plausite grindis. Kiti mėgsta užlašinti kvapniojo aliejaus ant kaistančių paviršių – radiatorių, elektrinių lempučių. Taip veiksmingiau paskleidžiamas malonus aromatas. 

 

*Paprastai pagaminamas natūralus oro gaiviklis

Reikės buteliuko su purškimo antgaliu, virinto arba distiliuoto vandens ir 5-10 lašų mėgstamo kvapo natūralaus eterinio aliejaus. Toks oro gaiviklis tiks įvairių patalpų oro atšviežinimui. Žinoma, svarbus ir reguliarus patalpų vėdinimas – tik taip atsiskleis pačios geriausios natūralaus oro gaiviklio savybės. 

 

*Ir interjero detalė, ir mėgstamas kvapas

Reikės dailaus stiklinio indo. Į jį galima pridėti mėgstamą kvapą skleidžiančių produktų – sausų prieskonių, apelsinų ar citrinų žievelių, kvapnių džiovintų augalų (įmanoma netgi įsigyti specialių mišinių, tik reikia žiūrėti, kad jie būtų natūralūs, be sintetinių priedų). Puikiai kvepia džiovintos levandos, mėtos ar pipirmėtės, cinamono lazdelės ir panašiai. Kvapnius drobinius žolelių maišelius galima kabinti spintose, o sudrėkintus – padėti ant radiatorių. Pasitelkite fantaziją – namai ne tik kvepės, bet ir gražiai atrodys bei spinduliuos jaukumą.

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Kai kurie žmonės labai kruopščiai tyrinėja veido kremų, vitaminų ir plaukų balzamų sudėtis, tačiau dantų pastos pasirinkimui tiek dėmesio neskiria. Vienas kitas prieš įsidėdamas dantų pastą į pirkinių krepšelį pasidomi, kokia jos paskirtis. Dantų pastų pasirinkimas parduotuvėse ir vaistinėse yra milžiniškas, todėl verta žinoti, kokiais kriterijais reikėtų remtis. Teisingas pasirinkimas labai svarbus, nes juk tai kasdien naudojama priemonė, kuri turi išpildyti visus poreikius.

Plačiau:

Dantų pasta svarbi kiekvieną dieną
0
+0 -0
  • Asmens higiena
  • Grožis ir sveikatingumas
  • Eteriniai aliejai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *