Natūralios veido kaukės

Spalio 03, 2018 | Farmacininkė Rūtelė Foktienė
+4
+4 -0

Norint įsigyti kokybišką veido kaukę, reikia nemažai išmanyti apie kosmetiką ir jos sudėtį. Įvairiose kosmetikos priemonėse gausu ne tik odą palankiai veikiančių medžiagų, tačiau sudėtyje gali būti ir visai nenaudingų, netgi kenksmingų medžiagų. Labai keista, bet vartodami tam tikras kosmetikos priemones galime sau netgi pakenkti.

Vienos pavojingiausių medžiagų, kurių, deja, atsisakė tikrai ne visi kosmetikos gamintojai, yra parabenai. Parabenai – tai konservantai, kurie veikia organizmą toksiškai, prasiskverbdami pro odą,be to įrodytas vėžį sukeliantis poveikis. Taip pat šiuolaikiniuose kosmetikos gaminiuose galima rasti ir sveikatai pavojingų sulfatų, aminų, ypatingai plačiai naudojamas mineralinis aliejus (skystasis parafinas) ir kitos medžiagos, kurios tikrai sukelia daugiau žalos, nei naudos.

Tikrai  verta įsigilinti į kiekvienos kosmetikos priemonės sudėtį prieš ją įsigyjant. Šiais laikais žmonės tampa sąmoningesni, patys domisi apie į kosmetikos sudėtį įeinančias pavojingas medžiagas, netgi naudoja specialiai tam sukurtas programėles. Vis dėlto geriausia kosmetiką, pavyzdžiui, natūralias veido kaukes, pasigaminti namie. Taip ne tik žinosite, iš ko sudarytas pasigamintas produktas, bet ir palepinsite savo odą tik jai naudingomis medžiagomis. Tam, kad veido kaukės suteiktų optimalų efektą, jas reikia naudoti bent kelis kartus per savaitę. Užsidėjus veido kaukę patariama atsipalaiduoti – taip ne tik skirsite laiko savo grožiui, bet ir pasisemsite teigiamų emocijų, pailsėsite. Pateiksime keletą paprastų veido kaukių receptų, kurias nesunkiai pasigaminsite ir išmėginsite tiesiog savo namuose.

„Vis dėlto geriausia kosmetiką, pavyzdžiui, natūralias veido kaukes, pasigaminti namie."

Drėkinanti veido kaukė, apsauganti nuo odos uždegimų

Šiai kaukei reikės tik dviejų ingredientų: šviežio, prinokusio avokado ir medetkų aliejaus. Jei avokadas dar neišnokęs, išnokinkite jį kambario temperatūroje (avokadas išnokti turėtų per keletą dienų). Medetkų aliejaus galite rasti visose vaistinėse, kai kuriose ekologiškos kosmetikos parduotuvėse. Nulupkite avokadą, išimkite kauliuką, supjaustykite gabalėliais ir sutrinkite iki vientisos masės. Įpilkite šiek tiek natūralaus medetkų aliejaus, prieš tai patikrinę, ar jame nėra jokių priemaišų bei konservantų. Kruopščiai išsukite ingredientus iki vientisos masės. Užtepkite ant švarios veido odos, saugokite akių sritį. Palaikykite veido kaukę iki 20 minučių, po to nuplaukite drungnu vandeniu, nusausinkite patapšnodami rankšluosčiu (jokiais būdais netrinkite odos). Teigiama, kad avokado kaukės padeda regeneruoti veido odą, o medetkų aliejus slopina uždegiminius procesus.

Valanti veido odos kaukė – šveitiklis

Kadangi į sudėtį įeina medus ir citrusiniai vaisiai, nenaudokite šios veido kaukės, jei esate alergiški šiems produktams. Pasigaminti šiai veido kaukei – šveitikliui reikės keturių sudedamųjų dalių: valgomojo šaukšto medaus, valgomojo šaukšto kavos tirščių, valgomojo šaukšto nerafinuoto ekologiško kokosų aliejaus, tinkamo kosmetikai ir šiek tiek patarkuotos citrinos žievelės. Visus ingredientus kruopščiai sumaišykite tarpusavyje ir tepkite ant švarios veido odos, saugodami akis ir sritį aplink burną. Palaikykite iki 20 minučių, po to sukamaisiais judesiais kruopščiai pamasažuokite odą ir ją nuplaukite drungnu vandeniu. Nusausinkite ir džiaukitės atšviežėjusia veido spalva. Kaukės sudėtyje esantys medus ir citrinų žievelės veikia antiseptiškai ir priešuždegimiškai, kokosų aliejus puoselėja odą, o kavos tirščiai puikiai ją nušveičia (pašalina negyvas odos ląsteles) bei tonizuoja.

Puoselėjanti veido kaukė

Tai vienas populiariausių veido kaukių receptų. Panašias veido kaukes naudojo dar mūsų senelės, nes žinojo ypatingą puoselėjančią avižų ir grietinės galią. Šiai veido kaukei taip pat prireiks 4 paprastų ingredientų, nesunkiai randamų bet kuriuose namuose: vieno šaukšto avižinių dribsnių, vieno šaukšto natūralaus medaus, vieno šaukšto šviežios grietinės ir vieno šaukšto apelsinų sulčių. Sudėkite visus kaukės ingredientus į nedidelį indą ir kruopščiai išmaišykite iki vientisos masės. Tada tepkite ant švarios veido odos, palaikykite iki 20 minučių, nuplaukite sukamaisiais judesiais vos šiltu vandeniu. Visos šios veido kaukės sudėtinės dalys veikia itin puoselėjančiai.

Didžioji dalis visuomenės nuolat diskutuoja apie modernių technologijų teikiamą naudą bei natūralumo svarbą mūsų gyvenimuose. Kosmetika nėra išimtis, tiek sintetinė, tiek natūrali kosmetika turi savo gerbėjų ir nenuginčijamų argumentų paremiančių vienos ar kitos pusės pranašumą.

Plačiau:

Ar natūrali kosmetika visada yra sveika?
+4
+4 -0
  • Natūralios veido kaukės
  • Natūrali kosmetika
  • Grožis
  • Sudirgusi oda

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *