Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?

Vasario 04, 2020
-1
+2 -3

Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą, verčia jaustis nepatogiai prieš aplinkinius. Šiandien kapiliarai efektyviai naikinami lazerinės dermatologijos klinikose. Per pastaruosius metus kapiliarų šalinimas lazeriu ne tik stipriai pažengė į priekį, bet ir tapo itin populiarus. „Sapiegos klinikos“ dermatologai atsako į dažniausiai klientams rūpimus klausimus apie kapiliarų šalinimą lazeriu.

 

Kada galima kreiptis?

Dažniausiai kapiliarai pasimato veido ar kojų odos paviršiuje. Kapiliarai odos paviršiuje išryškėja tuomet, kai dėl tam tikrų priežasčių kraujagyslės sienelė praranda elastingumą. Kapiliarai − labai trapūs, todėl su šia problema tenka susidurti didelei daliai žmonių. Dermatologai pastebi, kad dažniausiai negrįžtamą kraujagyslių išsiplėtimą provokuoja didelis saulės spindulių kiekis, senėjimo procesas, alkoholio vartojimas, kraujagysles plečiantys vaistai, didelis fizinis krūvis, įtakos  taip pat turi paveldimumas. 

Tačiau kapiliarų šalinimas lazeriu atliekamas ne tik tuomet, kai kapiliarai išryškėja vienu ar kitu gyvenimo momentu, bet ir kai susiduriama su kitomis odos problemomis. Pavyzdžiui, angioma, hemangioma ar net vyno dėmėmis. Dažnai manoma, kad įgimtos vyno dėmės – tai nuosprendis visam gyvenimui. Esą net ir itin nepatogioje vietoje atsiradusi vyšninė angioma po oda negali būti pašalinama. Tačiau tai netiesa. Dermatologai jau kuris laikas sėkmingai taiko lazerinį gydymą siekiant įveikti šią problemą. Vis daugiau žmonių džiaugiasi, galėdami atsikratyti iki šiol juos kankinusių dėmių pasiryžę procedūrai lazeriu.

 

Ar procedūra skausminga?

Ko gero, dažniausias klausimas, kuris iškyla klientams, kuriems patariamos lazerinės procedūros, yra klausimas, ar jos nėra skausmingos. Tačiau net ir labai skausmo bijantiems nereikėtų jaudintis, nes kapiliarų šalinimas lazeriu tikrai nėra skausminga procedūra. Lazerio išskiriamas spindulys prasiskverbia per odą jos nepažeidžiant ir gali sukelti nebent nedidelį dilgčiojimo, šilumos ar deginimo jausmą. Tačiau tai tik signalas − kad gaunamas teigiamas efektas.

 

Jautriausios kūno vietos kapiliarų naikinimo procedūros metu gali būti viršutinė lūpų dalis bei nosis. Tad išskirtiniais atvejais, kai paciento oda labai jautri šiose vietose galima naudoti vietinius nuskausminamuosius (anestetinis kremas) arba šaltį.

 

Kapiliarus galima šalinti tik veido srityje?

Turbūt daugiausiai nemalonumų sukelia kapiliarai, kurie išryškėja veido srityje. Tai ypač aktualu moterims, kurių oda su metais ima keistis. Išryškėję kapiliarai verčia jaustis nepatraukliai, todėl tai kelia kasdienį stresą. Galbūt todėl nemažai moterų mano, kad kapiliarų šalinimas lazeriu atliekamas tik norint pagydyti veido odą. Tačiau tai netiesa. Ne ką rečiau moterys kreipiasi dėl problemų, kurias sukelia kapiliarai kojų srityje. Tokiems nepatogumams, kai dėl amžiaus ar sunkaus fizinio krūvio ant kojų išsiplečia ir išryškėja kapiliarai, pašalinti taip pat puikiai tinka lazeris.

 

Kada bus pastebimi rezultatai?

Didžiausias šiuolaikinės dermatologijos privalumas yra tas, kad rezultatai po šių procedūrų matomi kone iš karto. Kapiliarų šalinimas lazeriu − ne išimtis. Po procedūrų galite iš karto pastebėti lygesnę ir skaistesnę odą. Tiesa, kad dažniausiai vienos procedūros nepakanka. Norint pasiekti ilgalaikius rezultatus ir tinkamai išgydyti ligą, rekomenduojama procedūras reguliariai kartoti pagal dermatologo sudarytą gydymo planą.

 

Paruošė Sapiegos klinika

Tel.: +370 655 50200 
El. paštas: info@sapiegosklinika.lt

ADRESAS

V. Grybo g. 17,  LT 10318, Vilnius

DARBO LAIKAS
I – V    10:00 – 19:00
VI       10:00 – 15:00
VII       nedirbame

ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGA
Licencijos Nr. 3670, UAB Sapiegos klinika
303433522, PVM LT100008979019

-1
+2 -3
  • Sudirgusi oda
  • Odos klinikos
  • Medicininiai lazeriai
  • Odos gydymas lazeriu

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *