Netinkama burnos higiena gali sukelti diabeto ar širdies ligas

Gruodžio 11, 2014 | Reklama
+9
+10 -1

Informacijos apie teisingą burnos higieną, rodos, apstu, tačiau lietuvių dantų ligų rodikliai – vieni prasčiausių Europoje. Ypač dažnai registruojami vaikų susirgimai. Tyrimų duomenimis, daugiau kaip pusės vaikų iki trejų metų dantys yra pažeisti ėduonies. Įvairiais tyrimais nustatyta, kad tik 4–5 % Lietuvos vaikų iki 6 m. turi sveikus, ėduonies nepažeistus dantis. O Skandinavijos šalyse daugiau kaip pusė šalies vaikų dantys visiškai sveiki. 

„Situacija iš tiesų sudėtinga – daugumos dantų ligų pagrindinė priežastis iki šiol yra aplaidus požiūris į vaikų burnos higieną. Tai yra seno auklėjimo, nežinojimo, o kartais ir tingėjimo pasekmė. Netinkama ar nepakankama burnos higiena gali sukelti tokias sistemines ligas, kaip diabetas, širdies ligos, taip pat susilpninti imuninės sistemos gynybą. Tai turi įtakos net ir virškinimo sistemos sutrikimams bei kraujotakos problemoms“, – pasakoja „Dental P.R.O.“ specialistė Inga Urbšienė. 

Pasak I. Urbšienės, vienos dažniausių suaugusiųjų dantų ligų yra gingivitas, periodontitas ir šaknies uždegimai. Bakterijos, susidarančios ant gleivinės, liežuvio, tarpdančiuose ir sukelia dantų ėduonį bei dantenų uždegimą. Pastarasis gali išsivystyti į periodontitą, ėduonį ar danties šaknies uždegimą.

Kaip sustiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis?

„Bičių duonelėje rasite visą vitaminų kompleksą. 10 bičių duonelės granulių per dieną prilygsta sintetinei multivitaminų tabletei.“ 

Daugiau apie imuniteto stiprinimą ir sumuštinio su česnaku receptą rasite čia:
Kaip sustiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis? »

Kaip išvengti dantų ligų? 

Gydytoja odontologė-ortopedė akcentuoja, kad norint tinkamai prižiūrėti dantis, reikia tiek individualiai atsakingai rūpintis burnos higiena, tiek reguliariai lankytis pas profesionalą. Pasak gydytojos, individualios higienos mokymasis ir taikymas turi tęstis visą gyvenimą, o diegiamas turėtų būti nuo pat mažens. 

Šiais laikais tinkamai individualiai higienai palaikyti yra kur kas daugiau priemonių nei dantų šepetėlis ir dantų pasta. Specialistai rekomenduoja naudoti dantų siūlą, burnos ertmės skalavimo skystį, esant poreikiui – ir dantų krapštukus, burnos ertmės stimuliatorius ir irigatorius (hidromasažo prietaisus), tabletes, nudažančias dantų apnašas, šepetėlius liežuviui valyti. 

Specialistė rekomenduoja reguliariai apsilankyti ir pas dantų higienistą. Jo atliekama procedūra pagerina gleivinės būklę, sumažina dantenų kraujavimą, panaikiną nemalonų burnos kvapą. 

Svarbiausios burnos priežiūros taisyklės 

 1. Burnos priežiūros įpročius reikėtų formuoti nuo mažens.
 2. Atliekant individualią burnos higieną, svarbu ne kiekybė, o kokybė. Tad dantis valykite kruopščiai, nespauskite dantų šepetėlio per stipriai, nes subraižysite dantų emalį.
 3. Patartina naudoti minkštą arba vidutinio minkštumo, bet ne kietą dantų šepetėlį su maža galvute ir patogia rankena. O dantų pastą rinktis tokią, kurioje nėra dantų emalį galinčių pažeisti šiurkščių priedų.
 4. Nederėtų pamiršti ir tarpdančių siūlo – priemonės, kurią tiesiog būtina naudoti kiekvieną vakarą po dantų valymo, o ypač tiems, kurių tarpai tarp dantų yra maži ir toks dantų susigrūdimas kliudo gerai išvalyti kiekvieną dantį.
 5. Burnos sveikatą profilaktiškai rekomenduojama tikrintis du kartus per metus.
 6. Nepamiršti reguliariai kas pusę metų atlikti burnos higienos procedūros. 

Odontologijos klinika „Dental P.R.O.“„Dental P.R.O.“ dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o 8 patyrę technikai dirba specialioje laboratorijoje.

Klinikoje įrengta japonų gamybos įranga, naudojama Europos odontologijos lopšyje – Karališkajame Londono koledžo odontologijos institute. 

 

+9
+10 -1
 • Bakterinis gingivitas
 • Periodontitas
 • Dantų valymas
 • Burnos skalavimas
 • Odontologijos klinikos
 • Dental P.R.O.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *