Peties skausmo priežastys ir būdai, kaip su jomis kovoti

Sausio 16, 2014 | Simonas Griškevičius
+52
+63 -11
1

Pačioje pradžioje rekomenduojama trumpai, 2–3 dienas pailsinti peties sąnarį. Šiuo laikotarpiu petį galima šaldyti ledų kubelių maišiuku, įvyniotu į rankšluostį. Tai padės slopinti uždegimo ir kitus simptomus. Petį šaldykite vakare arba kai imate jausti skausmą. Nelaikykite šalto kompreso ilgiau 15–20 min. Taip pat palengva galite pradėti atlikti lengvus pratimus: lėtai judinkite ranką į visas puses iki skausmo ribos. Nekelkite rankos virš peties, nes tai gali iš naujo sudirginti sausgysles ir sukelti didesnį skausmą. Lengvi pratimai padės peties sąnariui nesustingti.

Po kelių poilsio dienų galima pradėti daryti pratimus, stiprinančius rotatorių manžetės raumenis ir didinančius peties sąnario judesių amplitudę. Jau minėjome, kad rotatorių manžetė yra labai svarbi struktūra, nes stabilizuoja sąnarį judesio metu. Pavyzdžiui, jei šie raumenys nusilpę, keliant sunkų daiktą, žastikaulis gali tiesiog išnirti.

Jei skundžiatės peties skausmais, rekomenduojama apsilankyti pas kineziterapeutą. Pirminio įvertinimo metu nustatoma skausmo kilmė, patariama, ko reikėtų vengti ir kaip pacientui tą skausmą slopinti. Toliau atliekami peties raumenų jėgos, judesių amplitudės matavimai ir specialūs testai, kurie padeda nustatyti, kuri peties struktūra sukelia skausmą.

Įvertinus gautus rezultatus, sudaroma individuali treniruočių programa ir imama naudoti fizinių veiksnių terapija, pavyzdžiui, šildymas infraraudonaisiais spinduliais ar masažas. Tai padeda kontroliuoti peties sąnario uždegimą ir skausmą.

Nebūtina kiekvieną kartą kineziterapijos pratimų atlikinėti su kineziterapeutu. Užteks ir kelių užsiėmimų, kad jis instruktuotų pacientą kaip taisyklingai atlikti kineziterapijos programą namuose. Žinoma, geriausia rezultatai pasiekiami lankantis pas patyrusį specialistą bent kas mėnesį. Taip objektyviai galima pamatyti pasiektus rezultatus ir koreguoti pratimų programą.

Jei peties skausmas stiprėja

Paprastai peties skausmas trunka apie 4–8 savaites. Po kelias savaites trunkančio gydymo dažniausiai pastebimas žymus pagerėjimas, tačiau jei skausmai kankina toliau, būtina kreiptis į gydytoją. Gali prireikti vaistų injekcijų ar net operacijos.

Peties sąnarys – itin mobilus sąnarys. Dėl šio sąnario ranka galime judinti ir siekti daiktų įvairiomis kryptimis, tačiau dėl to iškyla sąnario stabilumo problema. Silpnas petys – lengvai pažeidžiama ir traumuojama kūno dalis. Vis dėlto pečius stiprinti reikia ir tuomet, kai jaučiatės puikiai. Stiprindami pečius ne tik pagerinsite esamą būklę, bet ir išvengsite traumų ateityje.

1 2
+52
+63 -11
1
  • Sausgyslių uždegimas
  • Peties sąnario išnirimas
  • Peties skausmas
  • Peties sąnario skausmas
  • Sustingęs petys
  • Peties trauma

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *