Riebalų dieta – numeskite svorio, neskaičiuodami kalorijų

Balandžio 01, 2014
+2
+15 -13
5

Užsienyje sparčiai populiarėjanti riebalų dieta ‒ šių dienų sensacija. Britų mokslininkams įrodžius dietos efektyvumą, riebalų dieta it maras plinta visame pasaulyje. Nustokite skaičiuoti kalorijas ‒ metas keisti mitybos įpročius. 

„Riebalų dietos esmė – priešprieša (lot. Collatio Laridum)“ Jei norite pradėti laikytis riebalų dietos, prireiks nemažai valios pastangų tam, kad atsikratytumėte senų įpročių ir radikaliai pakeistumėte savo gyvenimo būdą. Riebalų dietos esmė – priešprieša (lot. Collatio Laridum): supriešindami maiste esančius riebalus su savo kūno riebalais, pasieksite vaidinamąjį „riebalų karą“. Gyvulinės ir augalinės kilmės riebalai ims kovoti su jūsų žmogiškaisiais riebalais, o šie pradės nykti greičiau nei galėjote tikėtis. 

Dietos esmė ‒ tai gausus riebalų, itin sotus maistas. Kiek įmanoma venkite daržovių ir vaisių – juose esantys angliavandeniai atlieka „apsaugininko“ funkciją, neleisdami įvykti riebalų priešpriešai. Derėtų pamiršti ir vegetarišką ar veganišką maistą, nebent išties nekenčiate savęs ir savo kūno. 

Pusryčiai 

Laikantis Riebalų dietos labai svarbu suvokti, kad kiekvienas dienos etapas ‒ labai svarbus. Negalima išskirti nei pusryčių, nei užkandžiavimo, nei pietų ar vakarienės. Vos tik pajuntate sotumo jausmą ‒ nesustokite! Iš pradžių gali būti sunku, bet praėjus pirmosioms dienoms pajusite, kad kuo toliau, tuo mažiau valios pastangų prireiks sotiems ir visaverčiams pusryčiams.

 • Karštas gėrimas. Trys šaukšteliai tirpios lenkiškos arbatos arba keli „trys viename“ kavos pakeliai. Viską supilame į puodelį ir užpilame karštu vandeniu. „Trys viename“ yra tobulas kavos, cukraus ir pieno miltelių balansas, kurio, gamindami kavą patys, niekaip nepasieksite.
 • Sotieji sumuštiniai. Pasipjaustome duonos (tiks tokia, kokią turite) ar batono. Riekes negailėdami tepame margarinu arba majonezu. Atsiriekiame stambesnių griežinėlių rūkytos dešros su lašinukais ir sūrio. Venkite daržovių! Jei šaldytuve vis dar turite daržovių ‒ atiduokite jas kaimynei ar kolegai darbe, kuriems sveikas gyvenimo būdas – nė motais.
 • Desertas. Jei ir jaučiatės pavalgę, laikantis riebalų dietos svarbiausia nesustoti. Pasimėgaukite tinginiu ar kokiu kitu gardėsiu. Tai gali būti pyragėlis su karamele (būtų geriau, jei jų įveiktumėte bent kelis), kelios batono riekės su uogiene ar ledų porcija su šokoladu (pasirūpinkite, kad jų visada būtų jūsų šaldiklyje). Iš bėdos tiks ir tortas, tačiau jis neturėtų būti vaisinis. 

Pietūs

 • Greitasis maistasCoca-Cola“ su ledukais. Limonadas yra proceso katalizatorius: jo metu į virškinamąjį traktą patekę gyvulinės kilmės riebalai ima greičiau kovoti su organizme susikaupusiais riebalais, tokiu būdu pasiekiamas efektyvesnis rezultatas.
 • Greitasis maistas. Idealiausias variantas: mėsainiai, bulvytės, kebabai. Iš bėdos tiks ir pica. Mažytė gudrybė: niekada nesuklysite pasirinkdami kompleksą, kurio pavedime įrašytas žodis Big (ang. žodis, reiškiantis „didelis“). Įrodyta, kad greitasis maistas daug efektyviau iššaukia riebalų priešpriešą nei pagamintas namuose.
 • Desertas. Nepamirškite pasilepinti desertu: pyragėliu (jei tik pavyks ‒ keliais) ir ledais su karamele ar šokoladu. Grįždami į darbą užsukite į parduotuvę. Užtruksite vos kelias minutes, bet nenukrypsite nuo riebalų dietos valgiaraščio. Įsigykite užkandžių: vafliukų, traškučių, keptos duonos, saulėgrąžų ar spurgų. 

Užkandžiai 

Užkandžiams labiausiai tiktų traškučiai arba spurgos. Spurgos dar mūsų prosenelių vertintas naudingas, sotumo suteikiantis valgis. Jei spurgų neturite galimybės pasigaminti patys ar nerandate kepyklėlėje, galite jas pakeisti traškučiais. 

Pertraukėlių metu limonadą galite keisti energetiniais gėrimais ‒ tai padės išlikti žvaliam visos dienos metu. 

Vakarienė 

Cepelinai su spirgučiaisVakarienė ‒ šventas reikalas. Nedrįskite valgyti vakarienės iki 18 val. Svarbiausia iki to laiko gausiai užkandžiauti. Na, o sulaukę 18 val. (būtų puiku, jei pavyktų palaukti kiek ilgėliau, kai iki miego liktų koks pusvalandis) galite vakarieniauti. 

Maža gudrybė: jei vakarieniauti pradėsite gana anksti, nuo 18 val., tuomet prieš miegą nepamirškite susitepti majonezu ar pomidorų padažu pagardinto sumuštinio, o prieš miegą puikiai nuramins karštas šokoladas su riešutais ar chalvos dubenėlis.

 • Cepelinai su spirgučiais. Jei nemėgstate spirgučių, nieko nebus ‒ teks pamėgti. Kitaip riebalų dietos efektyvumas gali sumažėti perpus. Cepelinus karts nuo karto galite keisti keptomis bulvėmis su spirgučiais, kiaušiniene su spirgučiais ar bulvių kugeliu.
 • Desertas. Desertui tiks ir bandelės su džemu, ir šokoladinis tortas, ir vafliai su grietinėle ar koks grietininis pyragas. O po vakarienės nepatingėkite suvalgyti vieną kitą porciją ledų (jas galite pakeisti ir kibirėliu, nieko baisaus, svarbiausia išlaikyti proporcijas).

Nepamiškite, kad laikantis riebalų dietos didžiausią rezultatą pasieksite derindami maistą su sportu. Venkite judriųjų sporto šakų: išprakaitavę ir prisigėrę vandens svorio ne tik kad nenumesite, bet ir priaugsite. Įvaldykite šaškes ar smiginį, dar vadinamą „dartais“. Jei sportuoti kasdien neturite galimybės, pasirinktas sporto varžybas galite žiūrėti per televizorių.

Tvirtos valios ir sėkmės!

+2
+15 -13
5
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Bulimija
 • Anoreksija
 • Dieta
 • Dietologai
 • Riebalai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *