Sinusitą reikia gydyti iš karto

Lapkričio 21, 2013
0
+18 -18
2

Sinusitas vienas dažniausiai pasitaikančių kvėpavimo takų uždegimų. Šaltuoju metų laiku ypač dažni ūminio sinusito susirgimai, o kai kuriais atvejais gali kamuoti lėtinis, laikas nuo laiko atsinaujinantis uždegimas, kurį pastebėti yra kur kas sunkiau. Nesiimant jokių sinusito gydymo priemonių, šis gali tęstis savaites ar net mėnesius ir sukelti didelių nepatogumų sergančiajam.

Sinusito požymiai

Lengviausiai atpažįstami sinusito požymiai:

  • apsunkintas kvėpavimas per nosį;
  • pūlingos nosies išskyros;
  • galvos, o ypač kaktos srities, skausmas;
  • karščiavimas.

Šie ligos požymiai išsivysto per 5–7 dienas nuo sinusito pradžios. Antriniai sinusito požymiai, pasirodantys po prieš tai išvardintų:

  • nosies, akiduobių, skruostų tinimas;
  • kosulys;
  • nemalonus kvapas iš burnos.

Kuo skiriasi ūminis sinusitas nuo lėtinio?

„Efektyviausia sinusito gydymo priemonė – nosies plovimas druskos arba fiziologiniais tirpalais. “ Paprastai toks susirgimas trunka ne ilgiau nei 6–8 savaites ir yra laikomas lengvu, jei po 10-os slogos dienos išlieka padidėjęs nosies išskyrų kiekis, jos užgulimas ir kosulys. Didėjantis pūlingų nosies išskyrų kiekis, galvos skausmas ir karščiavimas reiškia sunkesnę sinusito formą ir gydymas tampa sudėtingesnis.

Diagnozė nustatoma lengviau, jei simptomai pasireiškia tik vienoje nosies pusėje – paprastas peršalimas vystosi kitaip, todėl tai neabejotinai reiškia sinusitą. Tačiau ūminis sinusitas gali būti labai lengvai supainiojamas su paprastu peršalimu, todėl tikslesnei diagnozei nustatyti būtina kreiptis į gydytoją nuodugniai nosies gleivinės apžiūrai.

Lėtinį sinusitą nustatyti daug sunkiau, tam reikalingi kraujo arba rentgeno tyrimai, nes tai – nuolatinis, paprastais vaistais neišgydomas uždegimas, stipriai pakeičiantis gleivinės paviršių ir struktūrą.

Sinusito gydymas

Norint efektyviai išgydyti sinusitą, reikia pašalinti pagrindinę jo priežastį – uždegimą, kuris trukdo gleivėms laisvai pasišalinti iš sinusų ir juos užkemša. Jeigu sinusitas nėra itin ūmus, gali padėti ir paprasti medikamentai, nėra būtina vartoti antibiotikus ar daryti operaciją. Efektyviausia sinusito gydymo priemonė – nosies plovimas druskos arba fiziologiniais tirpalais. Lėtesnė nosies paburkimo gydymo priemonė gali būti steroidiniai tirpalai, kurių efektas pajuntamas tik po poros savaičių naudojimo, tad šie preparatai labiau tinka sergant lėtiniu sinusitu.

Vis dėlto bet kuriuo atveju apie sinusito gydymą būtina pasitarti su gydytoju, nes dažniausia lėtinio sinusito arba ligos komplikacijų priežastis yra netinkamas pradinis ligos gydymas arba jo vengimas. Dėl to sinusitas gali pavirsti plaučių uždegimu, vidurinės ausies ir akių infekcijomis – šios komplikacijos gali atsirasti bet kurioje ligos stadijoje.

Vitaminas C

„Esant vitamino C trūkumui vis dažniau aplanko slogi nuotaika, sumažėja dėmesio sukoncentravimas, gali sutrikti miegas, todėl išlieka didelė tikimybė susirgti depresija ar anemija.“

Plačiau apie vitaminą C:
Vitaminas C – geros savijautos garantas »

Sinusito gydymas antibiotikais

Jeigu sergančiojo sinusitu būklė nepagerėja per 2–3 dienas, tenka skirti antibiotinių vaistų gydymą. Sinusito gydymas antibiotikais yra itin efektyvus, tačiau gydymo trukmė turėtų būti 7–14 dienų. Nors gydymą galima pagreitinti naudojant stipresnius antibiotikus ligos pradžioje ir silpnesnius pabaigoje, toks būdas sukelia didesnių neigiamų pokyčių žarnynui ir gali iššaukti alerginių reakcijų.

Antibiotikais sinusitą galima gydyti ne ilgiau nei vieną mėnesį. Kartu su antibiotikais patartina vartoti gleivinės paburkimą mažinančių dekongestantinius ir antihistamininius vaistus arba lašus

Sinusito operacija

Jeigu sinusito nepavyksta išgydyti medikamentais, pastebimi pakitimai sinuso gleivinėje, gydytojai rekomenduoja skirti chirurginį gydymo būdą. Šiais laikais sinusams pasiekti nebūtini pjūviai po paciento lūpa, operacijos vykdomos pasitelkiant teleskopus ar mikroskopus. Tokios operacijos esmė – pašalinti sinusų gleivinės pakeitimus, atlaisvinti jų ertmes ir pašalinti susidariusį uždegimo sekreto perteklių.

Po operacijos sinusų ertmės atstatomos užtikrinant jų praeinamumą ir žmogaus kvėpavimo kokybę. Tokia procedūra atliekama bendrinėje ar vietinėje nejautroje ir užtrunka nuo 1 iki 3 valandų. Pooperaciniu laikotarpiu gali būti padidėjęs nosies gleivinės jautrumas ir išskyrų kiekis, tai įprastai užtrunka apie 4–6 savaites, o praėjus 1–2 mėn. po operacijos, pacientas visiškai pasveiksta.

Nors sinusito gydymas nėra sudėtingas ir laikomas pakankamai efektyviu netaikant sinusito operacijos, pati svarbiausia gydymo dalis yra savalaikis ir tinkamas gydymo parinkimas. Jei tai įvykdoma, šį uždegimą įveikti nėra sunku ir po ligos laikotarpio žmogus nejaučia jokių neigiamų pasėkmių – kvėpavimas lieka toks pats, kaip ir prieš ligą.

0
+18 -18
2
  • Galvos skausmas
  • LOR (akių, nosies, gerklės) gydytojai
  • Sinusitas
  • Sinusito gydymas

Susiję straipsniai

  • Naudojau vieną kartą, po peršalimo, gerkles skausma gana greit nuėmė, o bronchitas ir sinusitas uzsiteses jau buvo, teko antibiotikais gydytis..

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *