Treniruotė „Les Mills BodyPump“ – efektyvus kalorijų deginimas

Birželio 26, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+12
+13 -1

Dažnam vyrui aerobikos treniruotės asocijuojasi su mažai jėgų reikalaujančiais pratimais ir moteriška auditorija. Tačiau visame pasaulyje žinoma „Les Mills BodyPump“ programa neatitinka lengvųjų aerobikos standartų. „BodyPump“ programos strategija – kelk tiek, kiek pajėgi, ir turėk tai, ko trokšti! Galbūt todėl į šias treniruotes IMPULS sporto ir sveikatingumo klube plūsta ne vien moterys, bet ir vyrai. 

Lankyti „BodyPump“ treniruotes išties verta, nes ši treniruotė viena efektyviausių ne tik metant svorį, bet ir norint išryškinti raumenis. Apie „BodyPump“ treniruočių specifiką kalbamės su IMPULS sporto ir sveikatingumo klubo trenere Jurga Maculevičiūte, o įspūdžių klausomės ‒ iš pačių treniruočių lankytojų. 

Kokia „BodyPump“ treniruočių esmė? 

„Lygiai 3 mėn. treniruotės pratimai, kaip ir garso takelis, nekeičiami, todėl žmonės įpranta ir išmoksta pratimus atlikti taisyklingai.“ Tai labai aktyvi treniruotė, skirta tiek raumenų auginimui, tiek ištvermės ugdymui. Pasitelkiant svarelius, specialias lazdas ir „step“ platformas, atliekami pratimai, kurių metu tūpiama, lenkiamasi ir keliama. Būtina atsižvelgti į savo sportinį pasirengimą – kuo jis geresnis, tuo daugiau svarelių galima dėti ant specialių lazdų. Treniruotės principas – per vienos dainos trukmę treniruoti vieną raumenų grupę. Vis keičiant raumenų grupes, leidžiama dirbti visam kūnui. 

Lygiai 3 mėn. treniruotės pratimai, kaip ir garso takelis, nekeičiami, todėl žmonės įpranta ir išmoksta pratimus atlikti taisyklingai. Dažnai, mes, treneriai, sugalvojame įvairiausių sudėtingų pratimų, kuriuos klientui sunku atlikti. Šioje treniruotėje pratimai paprasti, bet efektyvūs. 

Į treniruotę ateina ir sporto pradinukai, ir pažengusieji, tik pirmieji užsideda po du kilogramus, o kiti ‒ net po keturiasdešimt. Yra žmonių, kurie „BodyPump“ treniruotes lanko ne pirmus metus. Pastarieji visada nekantriai laukia, kada išeis nauja treniruotės programa ir naujas garso takelis. 

Papasakokite, kokia yra „BodyPump“ treniruotės eiga? 

Jurga Maculevičiūtė, „BodyPump“ trenerėPirmiausia – trumpas apšilimas, susipažinimas su visais pagrindiniais pratimais. Vėliau iš eilės atliekami pratimai kojoms, sėdmenims, nugarai, krūtinei, tricepsams, bicepsams, pečiams ir pilvo presui. Galiausiai lieka tempimo pratimai. 

Kartais klaidingai manoma, jog šioje treniruotėje mažai dirba pilvo presas. Nėra nė vieno pratimo, kuriame nedirbtų pilvo presas. Norint taisyklingai atlikti pratimus, presą visuomet būtina išlaikyti aktyvų. 

Teigiama, kad lankant „BodyPump“ treniruotes rezultatų galima pasiekti per itin trumpą laiką. Ar tai tiesa? 

Aktyviai lankydami treniruotes, rezultatą iš tiesų išvysite jau pirmąjį mėnesį. Bet būtina suderinti mitybą. Pasiekti gerų sportinių rezultatų be mitybos sureguliavimo ‒ neįmanoma. 

Aš pati tikiu vidiniu žmogaus organizmo balsu (jei šis dar nėra užmigęs). Kartais jis užmiega ir imame nebekontroliuoti to, ką valgome. Mano patarimas – valgyti viską, tik po truputį. Bet jei norite mesti svorį, ryte vartokite daugiau angliavandenių, vakare – daugiau baltymų. 

Žinoma, reikia valgyti mažomis porcijomis ir reguliariai. Nei persivalgymas, nei badavimas prie geros išvaizdos nepriveda. Tokiu atveju nepadės nei „BodyPump“, nei kitos treniruotės. 

1 2 3
+12
+13 -1
  • Sporto klubai
  • Raumenys
  • BodyPump
  • Ištvermė
  • Nutukimas
  • Antsvoris
  • Sporto nauda

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *