5 priežastys, kodėl vertėtų rinktis šaltą dušą

Kovo 10, 2015 | Asta Laurinaitytė
+16
+17 -1
1

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų puikiai pažįstama situacija, kai šalto vandens srovė beveik priverčia šokti iš dušo. Tuomet stengiamės išvengti krentančių lašelių ir kuo skubiau surasti mūsų kūnui tinkamą vandens temperatūrą. Visgi norėtųsi priminti, kad šaltas dušas – labai naudingas organizmui. Straipsnyje pateikiame penkias priežastis, kodėl vertėtų sukaupti visą drąsą ir rytojų (o gal dar šiandieną) pradėti būtent šiuo ritualu. 

1. Šaltas dušas naudingas sveikatai. Šaltas vanduo gerina kraujotaką, padeda organizmą aprūpinti deguonimi ir užtikrina gerą medžiagų apykaitą. Vėsus dušas padeda žmogui išlikti žvaliam, energingam, greičiau atsigauti po patirto streso ir lengviau susidoroti su fiziniu krūviu. 

2. Šaltas vanduo – puikus būdas kovoti su stresu. Šalčio receptoriai mūsų odoje išsidėstę labai tankiai. Apsipylus šaltu vandeniu jie ima siųsti galybę elektrinių impulsų į smegenis, taip skatindami adrenalino išsiskyrimą. Toks organizmui sukeltas stresas padeda išvaikyti neigiamas mintis, pakelia nuotaiką ir veikia kaip puikus antidepresantas. Reguliariai prausiantis šaltu vandeniu, su patiriamu išoriniu stresu kūnas apsipranta vis paprasčiau. Ilgainiui tai padeda lengviau susidoroti ir su kitais streso šaltiniais.

Stresas darbe – pabaisa, žudanti nervų ląsteles

„Stresas patiriamas darbo metu – opi problema, kuri ir vadovus, ir darbuotojus verčia klysti, dažniau daryti klaidas, žmogiškieji ištekliai optimaliai neišnaudojami…“ 

Plačiau apie stresą darbe:
Stresas darbe – pabaisa, žudanti nervų ląsteles » 

3. Pakelia raumenų tonusą. Sportininkai dažnai atlieka grūdinimosi procedūras ledinio vandens voniose, nes tai puikiai atgaivina organizmą ir sumažina raumenų skausmų ar uždegimų riziką po sunkių treniruočių. Šaltas vanduo sutraukia kraujagysles ir tokiu būdu sumažina raumenų maudimą. Taip pat reguliarus grūdinimasis padeda žmogaus organizmui susidoroti su didėjančiu fiziniu krūviu. 

4. Suteikia energijos visai dienai. Nors mieliau dieną pradėtume karštos kavos ar arbatos puodeliu, vis dėlto geriausiai akis ryte padės pramerkti šaltas dušas. Ledinis vanduo, keliantis asociacijas su itin nemaloniu stresu, ilgainiui gali tapti puikios energijos užtaisu visai dienai. 

5. Šalto vandens procedūros – grožio ir jaunystės šaltinis. Į atliekamus grožio ritualus derėtų įtraukti ir šalto vandens procedūras. Karštas vanduo sausina mūsų odą, o šaltas padeda jai išlikti jaunatviškai ir elastingai, išsaugo drėgmę, lėtina raukšlių atsiradimą. Šaltas vanduo labai naudingas ir plaukams – baigiant trinkti galvą, rekomenduojama juos perlieti vėsiu vandeniu. Plaukai ims labiau žvilgėti, taps glotnesni, paklusnesni ir mažiau riebaluosis. 

Kompromisas – kontrastinis dušas 

Šaltas dušas kai kuriems žmonėms gali pasirodyti tikra šoko terapija, tad galima rinktis labiau priimtiną alternatyvą – kontrastinį dušą, puikų grūdinimosi būdą, stiprinantį imunitetą. Tai ir puiki odos valymo priemonė – šilto vandens srovė atpalaiduoja kūną ir išplečia odos poras, o šaltas vanduo jas sutraukia. 

Kontrastinio dušo procedūrą rekomenduojama atlikti po rytinės mankštos. Procedūros metu reikėtų atlikti po tris karšto (40–45 °C) ir tris šalto (10–15 °C) vandens seansus, užbaigiant šaltu vandeniu. Kasdien taikydami šias procedūras tapsite žvalesni ir turėsite daugiau energijos. Būkite sveiki!

+16
+17 -1
1
  • Kraujotakos gerinimas
  • Sveikatingumo centrai
  • Imuniteto stiprinimas
  • Grūdinimasis
  • Kontrastinis dušas

Susiję straipsniai

  • Visi zino, kad saltas dusas yra naudinga, bet jus geriau paaiskinkit, kaip prisiversti atsukti salta dusa sau ant galvos. Mazochizmas!

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *