Alergija vaikui? Kaip apsisaugoti?

Sausio 31, 2018 | L.Varanavičienė
+14
Alergija vaikui? Kaip apsisaugoti?

Remiantis statistika, kas penktasis vaikas pasaulyje kenčia nuo alergijos. Ligos pasireiškimas ankstyvoje stadijoje labai dažnai būna panašus į kitų ligų simptomus, ir daugelis tėvų tikisi, kad jie išnyks. Tačiau iš tikrųjų vaiko alergija retai išnyksta visam laikui.

Alergijų gydymas yra sudėtingas procesas ir reikalauja griežtai individualaus požiūrio. Tačiau, nepaisant to, kad gydyti alergiją būtina tik pasitarus su gydytoju, mama ir tėtis turi rūpintis prevencija. Ir galvoti apie tai būtina dar prieš gimstant kūdikiui, nes alergija kūdikiui gali pasireikšti iškart po gimdymo. Todėl būsimai mamai reikia laikytis paprastų taisyklių: nėštumo metu nepiktnaudžiauti alergizuojančiais maisto produktais, atsikratyti blogų įpročių, apriboti kontaktą su buitiniais alergenais ir pabandyti išvengti ligų bei streso. Bet ką daryti, jei, nepaisant visų priemonių, kurių buvo imtasi nėštumo metu, alergija kūdikiams pasireiškė?

Alergija maistui

Nėštumo metu moterys dažniausiai prisižiūri maistą. Tačiau, gimus kūdikiui , namuose po truputį  pasirodo uždrausti maisto produktai. Ir, žinoma, maisto alergenus kūdikiai gauna su motinos pienu. Alergiškų vaikų organizmas  tam tikrą produktą laiko grėsme ir "įjungia" savigyną – priverčia imuninę sistemą gaminti antikūnus.

Maisto alergijos simptomai: odos bėrimas, dažnai dilgėlinės forma; gerklės perštėjimas; kolika, pilvo skausmas; viduriavimas.

Prevencinės priemonės:

• Mamos pienu kūdikį stenkitės maitinti kuo ilgiau, bent iki 6 mėnesių amžiaus (PSO rekomenduoja iki 2 metų). Mama pati turi laikytis griežtos dietos.

• Jei dėl kokių nors priežasčių maitinimas krūtimi neįmanomas, rinkitės specialius mišinius- motinos pieno pakaitalus, kurių sudėtyje nėra cukraus (gliukozės).

• Alerginėmis ligomis sergančių vaikų papildomas maitinimas neturėtų būti skiriamas  anksčiau kaip nuo 4 mėnesių amžiaus (vaikams, kurie vartojo pieno mišinius) arba nuo 6 mėnesių (vaikams, kurie yra maitinami krūtimi). Naujas produktas  duodamas nuo 1 / 4-1 / 2 šaukštelio. Jei neišryškėjo alergija, palaipsniui didinkite maisto kiekį.

• Jei vaikui alergija nepasireiškė, vis tiek  iki 18 mėnesių nemaitinkite maisto produktais, kurie gali sukelti ligą (pvz, šokoladas, citrusiniai vaisiai, kiviai, ananasai, mango, braškės, pomidorai). Venkite produktų, kurių sudėtyje yra dažiklių ir konservantų.

Dažnai alergenais yra maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug baltymų, pavyzdžiui, riešutai, kiaušiniai, pienas, pupelės. Be to, dažnai alergijos vaikams iki metų amžiaus atsiranda nuo medaus. Tikriausiai labiausiai "antialergiška" ir, be to, labai naudinga vaikui yra košė. Tai gali būti bet kuri - grikiai, avižiniai dribsniai, ryžiai, kukurūzai, kviečiai, išskyrus manų kruopas. Bet jums reikia išvirti košę ant vandens ar daržovių sultinio be pieno. Galite įlašinti alyvuogių arba kito augalinio aliejaus. Taip pat galite maitinti mažai alergiškomis daržovėmis, vaisiais.

Žinoma, lengva pasakyti, ką galima valgyti ir ko  negalite. Vaikui paaiškinti  yra daug sunkiau, kodėl košės  naudingesnės nei šokoladas. Vaikai yra kaprizingi maistui. Mamai ar tėčiui svarbu parodyti visus savo kulinarinius talentus ir sukurti tikrą stebuklą - ne tik skanų, bet ir naudingą patiekalą.

Švarus namas

Namo dulkes  sudaro daug medžiagų. Alergenas yra dulkių sudėtinės dalys: gyvūnų pleiskanos, mikroskopinės pelėsių sporos arba mielių grybeliai, vabzdžių atliekų produktai.  Labiausiai kenksmingas alergenas yra namų erkutės, kurios veisiasi visų pirma čiužiniuose ir pagalvėse. Reikia kartas nuo karto valyti juos cheminėse valyklose, arba pakeisti naujais.

Alergijos namų aplinkai simptomai: sloga; dažnas ir besikartojantis čiaudėjimas; degimo jausmas akyse; ašarojimas; kosulys.

Prevencinės priemonės:

• Sumažinkite dulkių kaupimosi vietas – nuimkite natūralius kailius, kilimus, užuolaidas  pakeiskite žaliuzėmis, medžiaginius baldų apmušalus pakeiskite odiniais. Jei vaikas miega su minkštais žaislais, juos periodiškai plaukite. Neleiskite augintiniams patekti į miegamąjį.

• Pakeiskite plunksnų, pūkų  ir medvilnės pagalves, čiužinius ir antklodes sintetiniais (iš poliesterio), jie gali atlaikyti dažnus plovimas. Patalynę skalbkite kas savaitę.

• Šlapias namų valymas turėtų būti atliekamas kasdien, siurbimas dulkių siurbliu - 2 kartus per savaitę.

• Naudokite oro valytuvus ir drėkintuvus.

Kontaktinė alergija

Kontaktinė alergija pasireiškia iškart nuo lietimosi su dirgikliu, tai yra per odą. Alergenų lyderiai šiuo atveju yra sintetika, buitinė chemija ir kosmetika.

Kontaktinės alergijos simptomai: odos paraudimo zonos; bėrimas raudonų taškų ir dėmių pavidalu; niežulys; lupimasis ir sausa oda; įskilimai ir opos.

Prevencinės priemonės:

• Venkite naudoti buitines chemines medžiagas, kuriose yra chloro, amoniako, fenolio ir kt.

• Visus buitinius chemijos produktus ir kosmetiką laikykite sandariai uždarytose talpyklose, kad jų nepasiektų vaikai.

• Stenkitės nenaudoti miltelių, pirmenybę teikite  skystam geliui ar granulėms.

• Naudokite hipoalerginius asmeninės priežiūros produktus.

• Vaikelius prauskite vonelėse su vaistažolėmis.

Sunku kovoti su vaikų alergija. Gydymas trunka daugelį mėnesių, bet jūs galite nugalėti šią ligą. Jūsų dėmesys ir šiuolaikinės technologijos (virtuvės reikmenys, dulkių siurbliai, hipoalerginiai plovikliai, skirti skalbimui ir odos priežiūrai) padės jūsų vaikui likti sveikam!

+14
  • Nugaros skausmas
  • Gimdymo skausmo malšinimas
  • Kelių skausmai
  • Galvos skausmas
  • Kaklo skausmas
  • Peties skausmas
  • Nuo skausmo
  • Skausmas
  • Dubens skausmas
  • Sprando skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kaip susidoroti su stresu: greiti ir ilgalaikiai sprendimai
Kaip susidoroti su stresu: greiti ir ilgalaikiai sprendimai Stresas gali būti naudingas tuomet, kai reikia greitos reakcijos ir energijos kažkam atlikti, tačiau, jei jūsų palydovas – nuolatinis stresas, tuomet reikėtų susirūpinti. Nuolat kamuojantis stresas gali tapti įvairių ligų bei skausmų priežastimi. Tiesa, dėl streso sukeltų skausmų dažniausiai skundžiasi moterys: ypač dažnai... +2 / 0 +2
Celiakija: liga, kuri grasina nevaisingumu.
Celiakija: liga, kuri grasina nevaisingumu. Dar visai neseniai nebuvo žinoma, kad glitimas gali būti kenksmingas. Dabar, atvirkščiai, žmonės, neatlikę jokių tyrimų, dažnai laikosi beglitiminės dietos. Tai labai apsunkina tolesnę diagnozę. +8 / 0 +8
Kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia
Kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia Prisipažinkite, kiek kartų slapta esate pagalvoję apie priešingos lyties atstovą, apie tai, kaip smagu būtų su juo bent trumpam praleisti laiką? Ir visai nesvarbu, ar prie kavos puodelio, ar miegamajame? Nieko blogo, kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia...Tačiau, ką daryti tuomet, kai kūnas nori ir sąžinė leidžia? Ar... +49 / -2 +47
Mesti rūkyti niekada nevėlu
Mesti rūkyti niekada nevėlu „Jau pakenkiau savo kūnui, tad nebėra prasmės mesti rūkyti. Vis tiek sveikas nebebūsiu“, – taip dažnai galvoja rūkantys žmonės, o ypač tie, kurie rūko daug metų. Tačiau jie klysta. Tyrimai atskleidė, kad pagerėjusia sveikata ir ilgesne gyvenimo trukme džiaugiasi net ir tie, kurie šio įpročio atsikratė po kelių... +31 / 0 +31
10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip... 1 +26 / 0 +26
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė Homeopatija yra pseudomokslas, o homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas. Deja, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje homeopatinių preparatų pardavimai farmacijos įmonėms atneša milžiniškus pelnus, todėl apie homeopatiją viešai ir tiesiai kalbėti vengiama. Pacientai dažnai maišo homeopatiją su... 10 +46 / -23 +23
Povilas Petrauskas: „Koučingas – tai ilga kelionė į save“
Povilas Petrauskas: „Koučingas – tai ilga kelionė į save“ Atrodytų, kad Povilas Petrauskas turėtų kalbėti vien klausimais, juk jis – pripažintas koučingo specialistas. Tačiau šįkart Povilas pasiryžęs atsakyti į visus mums (tikimės, kad ir jums!) rūpimus klausimus – apie laimę, milijonus ir lietuvišką požiūrį į saviugdą. 3 +21 / 0 +21
20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas
20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas Manotės išmanantys viską, kas tik žinoma apie seksą? Pagalvokite dar kartą! Šie 20 įdomų faktų apie seksą gali priversti pakeisti nuomonę. +22 / -2 +20
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą. Kurią pusę palaikyti ir kaip elgtis, kai bičiulis pakviečia puodeliui kavos? Rinktis... 6 +24 / -5 +19
Skaudinantis taupumas
Skaudinantis taupumas Gyvenime yra daug dalykų, kurie mus skaudina: melas, išdavystė, pavydas...bet ar kada nors susimąstėte, jog skaudinti gali ir taupumas? Ne vietoje ir ne laiku noras sutaupyti išties gali sukelti itin nemalonių jausmų bei pasekmių. Pavyzdžiui, jei pradedate taupyti sveikatos sąskaita. Štai keletas pavyzdžių iš gyvenimo. +18 / 0 +18