Neribokite savęs dietomis: yra geresnis pasirinkimas

Rugpjūčio 21, 2015
+4
+4 -0

Sveika mityba nėra tik dietiniai apribojimai, nerealus lieknumas ar mėgstamiausių patiekalų atsisakymas. Sveika mityba leidžia puikiai jaustis, turėti daugiau energijos, plėsti akiratį ir kontroliuoti nuotaiką. Jeigu pasimetėte daugybėje vienas kitam prieštaraujančių mitybos ir dietos patarimų, jūs nesate vieni. Atrodo, kad vos atradę ekspertą, kuris tikina, jog vienas ar kitas maisto produktas jums yra naudingas, staiga aptinkate kitą, kuris apie tą patį teigia priešingai. Visgi, galite suvaldyti sumaištį ir išmokti susikurti gardų, įvairų ir sveiką valgiaraštį, tinkantį jūsų kūnui ir protui.

Kaip sveika mityba veikia protinę ir emocinę būseną?

Visi žino, kad tinkama mityba gali padėti išlaikyti sveiką svorį ir išvengti tam tikrų širdies problemų, tačiau jūsų mityba taip pat gali turėti didelį poveikį nuotaikai ir gerai savijautai. Tyrimai rodo, kad tipinė vakarietiška mityba – raudona perdirbta mėsa, išsinešti skirtas maistas ir saldūs užkandžiai – susijusi su didesne depresija, stresu, bipoliniu sutrikimu ir nerimu. Nesveika mityba taip pat gali lemti svarbių protinių ligų atsiradimą, tokių kaip aktyvumo ir dėmesio sutrikimas, Alzheimerio liga ir šizofrenija, taip pat didesnę jaunų žmonių savižudybių riziką.

Užuot skaičiavę kalorijas, mąstykite apie mitybą spalvų, įvairovės ir gaivumo terminais.

Valgydami daugiau vaisių ir daržovių, gamindami maistą namuose ir sumažindami riebalų bei cukraus suvartojimą, galite pagerinti savo nuotaiką ir sumažinti protinių ligų problemų riziką. Jeigu jums jau buvo diagnozuota protinė liga, tinkama mityba gali padėti įveikti simptomus ir vėl kontroliuoti savo gyvenimą.

Yra nustatyta, kad kai kurie konkretūs maisto produktai teigiamai veikia nuotaiką, tačiau svarbiausia yra bendri jūsų mitybos įpročiai. Tai reiškia, kad norėdami sveikai maitintis, neturite rinktis viską arba nieko. Nereikia visiškai atsisakyti maisto, kurį mėgstate, kad jūsų mityba būtų sveika, ar pakeisti savo mąstymo ir jausmų.

„Apie dabartinio svorio išlaikymą pradėkite galvoti kaip apie kitą, galbūt net visą gyvenimą trunkantį dietos etapą, tiksliau – gyvenimo būdo pokyčius.”

Daugiau skaitykite:

Ką daryti, kad numesti kilogramai nesugrįžtų?

 

Sveikos mitybos patarimas: nusiteikite, kad jums pasiseks

Norėdami nusiteikti, apie sveikos mitybos planavimą galvokite kaip apie mažus, įveikiamus žingsnelius, pavyzdžiui, kartą per dieną pridėkite į savo valgiaraštį salotų, o ne imkitės vieno didelio drastiško pokyčio. Kai maži pokyčiai taps įpročiu, galėsite pereiti prie kitų sveikų pasirinkimų.

  • Dažniau ruoškite maistą patys. Jeigu gaminsite daugiau maisto namuose, prisiimsite atsakomybę už tai, ką valgote, ir geriau kontroliuosite, kas patenka į jūsų skrandį.
1 2
+4
+4 -0
  • Angelo dieta
  • Dietų receptai
  • Kopenhagos dieta
  • Delčios dieta
  • Atkinso dieta
  • Dieta „5:2“
  • Dietologas
  • Kefyro dietos nauda
  • Japonų dieta
  • Dieta
  • Baltymų dieta

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *