Veiksminga baltymų dieta – tik kantriesiems

Lapkričio 12, 2014
+11
+15 -4
3

Išgirdus frazę „baltymų dieta“ dažnam žmogui kyla asociacijų su sportininkų mityba. Ir ne veltui. Ši dieta pareikalaus iš jūsų tikro sportininko požiūrio: „Mano kūnas – mano tvirtovė.“ Šią tvirtovę turėsite kantriai ginti, nes klaidos, laikantis baltymų dietos, – neatleistinos. Baltymų dieta išties intensyvi ir tik nedaugelis, pradėjusiųjų laikytis šios dietos, žino, kad ji gali pasibaigti sunkiomis inkstų ir kepenų ligomis. Taigi kokiomis taisyklėmis reikia vadovautis, jei visgi apsisprendėte laikytis baltymų dietos? 

Dietos pavadinimas – baltymų dieta – padiktuoja pirmąją taisyklę, kad dietos metu reikia griežtai atsisakyti beveik visų maistinių medžiagų, išskyrus baltymus. Tai reiškia, kad rytinį sumuštinį ar saldainį po sočių pietų, taip pat bulves teks pamiršti bent jau tol, kol laikysitės dietos. Taip pat baltymų dietos metu draudžiama valgyti aliejuje keptą maistą. O iš mėsos nebegalėsite valgyti kiaulienos. 

Baltymų dietos meniu sudaro ir virti kiaušiniaiVaisiai, kurių teks atsisakyti: 

 • bananų,
 • vynuogių,
 • mangų,
 • abrikosų. 

Baltymų dietos valgiaraščio pagrindas: 

 • virta mėsa ar žuvis,
 • virti kiaušiniai,
 • keli mažai cukraus turintys vaisiai,
 • vanduo (paprastas ar mineralinis), nesaldinta arbata ir kava. 

Baltymų dietos privalumas tas, kad valgyti reikia 6 kartus per dieną, o ir baltymai puikiai užmuša alkį. Taigi nors ir nebūsite labai sotūs, bet ir nejausite varginančio alkio. Dietos laikotarpis gana neilgas – 2 savaitės. 

Baltymų dietos meniu sudarymas 

Kai kurie dietų specialistai siūlo griežtą kiekvienos dienos valgiaraštį. Kasdienės mitybos pagrindas dažniausiai sudaromas iš virtos liesos jautienos, vištienos, taip pat liesos, be riebalų keptos ar virtos žuvies. Jei nebesinori mėsos ar žuvies, kelias dienas rinkitės liesą varškę. O mažai angliavandenių turinčios daržovės (pomidorai, agurkai, morkos, paprikos ar burokėliai) ir vaisiai (nesaldūs obuoliai, apelsinai, greipfrutai) įtraukiami į dienos meniu kaip užkandžiai tarp valgymų. Vis dėlto baltymų dietos bus žymiai lengviau laikytis, jei dviejų savaičių meniu susidarysite patys. 

Šešios baltymų dietos taisyklės

 1. Reikėtų valgyti 6 kartus per dieną.
 2. Kuo dažniau mažais kiekiais valgysite baltymus, tuo greičiau kris nepageidaujamas svoris.
 3. Laikantis baltymų ar kokios kitos dietos, reikėtų pasirūpinti papildomų vitaminų kiekiu. Priešpiečiams suvalgykite mažiau saldų obuolį, o apie 20–21 val. apelsiną ar greipfrutą.
 4. Iš baltyminio maisto gaunamos kalorijos turėtų sudaryti bent 30 % visų dienos normos kalorijų. Jei norite itin stipraus efekto, šis santykis turėtų pakilti iki 50 %.
 5. Nevartokite alkoholio ir cukraus. Taip pat šių medžiagų turinčių maisto produktų. Stenkitės sumažinti ir gyvulinės kilmės riebalų vartojimą.
 6. Nepamirškite, kad nors ir laikotės dietos, per dieną būtina suvartoti bent apie 1 800 kcal. 

Pagal šias taisykles susikūrę savo meniu, galėsite džiaugtis gražėjančiomis formomis ir nuolatos paįvairinti valgomų maisto produktų racioną. Beje, po dietos bus gerokai lengviau ir toliau laikytis pagrindinių taisyklių, nes per 2 savaites būsite įpratę kasdien susidaryti valgiaraštį iš leidžiamų vartoti produktų. 

Kodėl ši dieta tokia veiksminga? 

Didesnis baltymų suvartojimas nei įprasta pristabdo virškinimą. Tai leidžia kūnui lengviau skaldyti jau sukauptus riebalus ir angliavandenius. Griežta ir intensyvi dieta ilgainiui leidžia džiaugtis mažėjančiu svoriu. 

Pavojai ir patarimai 

 1. Visiškas angliavandenių ir riebalų atsisakymas gali būti labai pavojingas, nes jis išmuša žmogaus hormonų lygį iš pusiausvyros. O subalansuoti hormonų pusiausvyrai gali prireikti kur kas daugiau laiko nei 2 savaičių. Dėl to, prieš laikantis baltymų dietos, privalu pasikalbėti su dietologu ar kitu gydytoju. Taip pat laikytis šios dietos griežtai draudžiama paaugliams, nes besivystančiam organizmui toks hormonų trikdymas gali pridaryti daug žalos.
 2. Dažnai stropiai besilaikantieji baltymų dietos pajunta, kaip nejučia užkietėja viduriai. Išsigąsti nederėtų, nes tai natūrali riebalų atsisakymo pasekmė. Vis dėlto šio nemalonumo galima ir išvengti. Besilaikant baltymų dietos, galima gerti virškinimui padedančias ir vidurius laisvinančias vaistažolių arbatas.
  Vidurius laisvinantys senos lapai

  „… velniapupės siauralapės yra naudojamos liaudies medicinoje. Jos pasižymi stipriu vidurius laisvinančiu poveikiu (senos preparatai veiksmingesni nei laktuliozė)…“

  Senos lapų užpilo receptą rasite čia:
  Senos lapai »

 3. Laikantis baltymų dietos kone privaloma sportuoti! Žymiai padidėjusi baltyminių produktų dalis jūsų maisto racione padės gana greitai užsiauginti dailiai atrodančius raumenukus. 

Linkime sėkmės! Ir nepamirškite, kad prieš pradedant laikytis baltymų dietos, reikia pasitarti su dietologu ar šeimos gydytoju.

+11
+15 -4
3
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Bulimija
 • Anoreksija
 • Dieta
 • Baltymų dieta
 • Dietologai

Susiję straipsniai

 • Bandžiau laikytis šios dietos, 2 savaites pavyko.. 🙂
  bet buvau per silpna laikytis valgiarascio ir mastyti ka valgau
  nugalejo greitas maistas viena karta, o tada ir meciau..
  svoris nenukrito, bet jauciausi labai gerai, nuotaika labai gera buvo:)

 • Taigi tik dvi savaites ir reikia laikytis. Neimanoma butu taip visa gyvenima maititis.:) O ka valgydavot? Pati sugalvodavot ka valgyti pusryciams, pietums, vakarienei ar ieskojot konkretaus meniu? nezinau ar istverciau vien baltymus valgyti… per daug sudetinga atrodo.

 • Aš išbandžiau Diukano dietą ir man pavyko.Numečiau net 18 kg. Dabar jaučiuosi labai gerai. Atsikračiau keletos ligų. Pirmiausias etapas – labai norėti sulieknėti.Jeigu dar svarstai, tai nepradėk. Diukano dieta- supper.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *