Vynas.10 įdomių faktų, kuriuos privalote žinoti.

Spalio 09, 2015
+8
+8 -0


Visi žino, kad vynas daro žmones laimingus, tačiau neseniai apie šį alkoholinį gėrimą paaiškėjo dar keletas šaunių faktų, kurių tikriausiai nežinojote. Pateikiame 10 faktų apie vyną, kurie privers į savo vyno taurę pažvelgti kiek kitaip.

1. Paprotys susidaužti taurėmis ir sveikinti sakant „Į sveikatą!“ atkeliavo iš senovės Romos, kur šis veiksmas būdavo atliekamas siekiant įsitikinti, kad niekas nebando nieko nunuodyti – susidaužiant taurėmis, šiek tiek gėrimo iš vienos taurės išsilieja į kitą. Ši tradicija prasidėjo dar anksčiau antikinėje Graikijoje – čia šeimininkas turėdavo pirmas atsigerti iš vyno taurės, kad parodytų svečiams, jog nesiekia jų nunuodyti.

2. Kad jau paminėjome Romą, reikia pažymėti, jog senovės Romoje moterims buvo draudžiama gerti vyną. Jeigu vyras užtikdavo žmoną geriančią vyną, pagal įstatymus jam buvo leidžiama ją nužudyti.

3. Senovės civilizacija, kuri nemėgo vyno – Egiptas. Senieji karaliai vengė vyno, nes tikėjo, kad raudonas alkoholinis gėrimas iš tiesų yra kraujas vyro, bandžiusio kautis su dievais ir pralaimėjusio. Štai kodėl, egiptiečių įsitikinimu, žmonės gerdami alkoholį ima elgtis neprotingai.

4. Ar mėgstate vyną IR ekstremalų gyvenimą? Jeigu lankysitės Vietname, paprašykite padavėjo taurės kobrų vyno. Šis ekstremalus gėrimas – tai ryžių vynas, į kurį įpilama vietoje nužudytos kobros kraujo. Jeigu norėtumėte, į šį gėrimą taip pat būtų įdėta gyvatės širdis.

5. Draudimo laikotarpiu JAV gamintojai vynuogių sulčių koncentratą naudojo dideliam amerikiečių gėrimo troškimui malšinti. Ant savo produkcijos jie užklijuodavo įspėjamąjį lipduką su užrašu: „Sumaišę koncentratą su vandeniu, nelaikykite mišinio statinėje 20 dienų – kitaip jis pavirs vynu.“

„Saldus cinamono kvapas stimuliuos smegenų veiklą ir suteiks žvalumo.”

Plačiau skaitykite:

Gydomosios kvapniojo cinamono savybės


 

7. Nors pagunda didelė, pasistenkite nelaikyti vyno virtuvėje. Karštis čia per didelis ir gali pakenkti vyno kokybei. Kur nors namuose suraskite vėsią, tamsią spintelę, kurioje galėtumėte laikyti visus butelius, arba įsirenkite vyno rūsį.

8. Jeigu kolekcionuojate butelius – nelaikykite jų pastatytų – tai gali išsausinti kamštį, tada jis susitrauks ir deguonies (oro) pateks į butelį. Visada laikykite butelį nuleistą žemyn (nebent jo kamštis dirbtinis).

9. Australijoje atliktos apklausos rezultatai parodė, kad moterys, išgeriančios dvi taures vyno per dieną, labiau mėgaujasi seksu negu tos, kurios visiškai negeria.

10. Žmonės, jaučiantys baimę vynui, vadinami oenofobikais, ir jie iš tiesų egzistuoja. Gali skambėti keistai, bet ši baimė – tokia pat kaip ir kitos, sukelia daug skausmo, ypač jeigu šią baimę jaučiantys asmenys dažnai lankosi restoranuose ar kavinėse.

+8
+8 -0
  • Gaivieji gėrimai
  • Maisto netoleravimas
  • Maisto papildai
  • Alkoholis
  • Alkoholizmo simptomai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *