Sveikas seksualinis gyvenimas yra neatsiejama visaverčio gyvenimo dalis. Gera lytinė sveikata yra labai svarbi kiekvieno vyro gyvenime. Tačiau kartais iškyla sunkumų, apie kuriuos stipriosios lyties atstovai vengia garsiai kalbėti net gydytojo kabinete. Erekcijos sutrikimai gali kilti bet kokio amžiaus vyrams, tačiau būdingesni viršijusiems 40 metų ribą.
Įvairų mokslinių tyrimų duomenimis šis sutrikimas pasireiškia 10–30 procentų vyrų, tačiau net 90 procentų nesikreipia į gydytoją. Šiuos sutrikimus gali lemti daug veiksnių, tačiau nepaisant to daugeliu atveju erekcijos sutrikimų gydymas sėkmingas.
Erekcijos sutrikimų priežastys – ir fizinės, ir psichologinės
Erekcijos sutrikimas apibūdinamas kaip nuolatinis ar pasikartojantis vyro negalėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti pakankamą varpos sustandėjimą lytiniam aktui atlikti. Sutrikimų priežasčių reikia ieškoti tiek „galvoje“, tiek kūne.
Psichologinės problemos dažnesnės jauniems vyrams. Įtakos gali turėti:
- nesėkminga pirmoji seksualinė patirtis,
- seksualinis auklėjimas vaikystėje,
- psichologinės traumos ankstyvame amžiuje,
- nepasitikėjimas savimi,
- nuolatinis stresas ir įtampa darbe,
- pervargimas,
- neigiamos emocijos.
Gali susidaryti ydingas ratas – vienas nesėkmingas lytinis aktas gali sukelti baimę dėl nesėkmių ateityje, o nuolatinė baimė gali sąlygoti patį sutrikimą.
Fizinės arba organinės (kilusios dėl ligos ar kito sutrikimo) priežastys dažnesnės vyresnio amžiaus vyrams:
- persirgtos ligos ir šalutinės būklės,
- padidėjęs kraujospūdis,
- padidėjęs cholesterolio kiekis,
- cukrinis diabetas,
- kraujagyslių ligos.
Net 25 % sutrikimų atsiranda dėl vartojamų vaistų tam tikroms ligoms gydyti. Tai gali būti:
- migdomieji,
- antidepresantai,
- nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo,
- hormoniniai preparatai,
- vaistai, skirti hipertenzijos gydymui,
- šlapimą varantys vaistai.
Lytinio gyvenimo kokybei gali daryti įtaką žalingi įpročiai ir nepakankamas fizinis krūvis.
Gydymo galimybės – labai įvairios
Nustačius priežastis gali būti pradedamas erekcijos sutrikimų gydymas. Gydymas gali būti kompleksinis, kai skiriami tam tikri vaistai, o taip pat ir psichologinis gydymas. Prieš skiriant vaistus nustatomas erekcijos sutrikimo laipsnis.
„Atlikti tyrimai rodo, kad geriamieji vaistai veiksmingi 80 proc. vyrų.“ Lengvo laipsnio sutrikimas gydomas nereceptiniais preparatais, kurie pagaminti iš augalinių komponentų, taip pat gali būti skiriami vitaminai ir papildai, didinantys organizmo tonusą. Vidutinio ir sunkaus laipsnio erekcijos sutrikimai. Sunkesnio tipo sutrikimai gydomi vaistais, kurie skiriami gydytojo. Šie vaistai veikia atpalaiduodami kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, dėl to išsiplečia varpos kraujagyslės, joje susikaupia daugiau kraujo ir įvyksta erekcija.
Vaistai. Vaistai erekcijos sutrikimams gydyti gali būti tablečių pavidalo. Vienų poveikis trunka 5 valandas, kitų gali trukti iki 36 valandų. Tačiau kiekvienas organizmas gali skirtingai reaguoti į vaistą, todėl poveikis kiekvienam asmeniui gali būti nevienodas. Atlikti tyrimai rodo, kad geriamieji vaistai veiksmingi 80 proc. vyrų.
Hormoniniai preparatai. Jei geriamieji vaistai neveikia, gali būti pasiūlyti tam tikri hormoniniai preparatai, kurie būna injekcijos, miltelių ar gelio pavidalo. Injekcija prieš lytinį aktą atliekama suleidžiant preparato į varpą, o milteliai ir gelis naudojami intrauretriniu būdu (aplikuojant į šlampitakius). Šio metodo trūkumas toks, kad dažnos injekcijos tikrai nėra maloni procedūra ir nėra kiekvienam tinkama.
Vakuuminis prietaisas. Kitas būdas erekcijai palaikyti – specialaus vakuuminio prietaiso naudojimas. Tačiau dėl jo naudojimo nepatogumo, tai retas pasirinkimas, nors jis ir yra vienas pigiausių.
Vakuuminiai įtaisai įtraukia varpą ir ištraukiant orą skatinamas kraujo pritekėjimas į varpos audinius. Taip sukeliama į erekciją panaši reakcija. Pasiekus norimą erekciją, veržiantysis žiedas užmaunamas ant varpos pagrindo, o vakuuminis vamzdelis nuimamas, tuomet gali būti atliekamas lytinis aktas.
Varpos implantai. Dar viena gydymo galimybė – varpos implantai. Šis pasirinkimas yra siūlomas tik tada, kai kiti erekcijos sutrikimų gydymo metodai nedavė rezultatų. Prieš atliekant šią operaciją reikia žinoti, kad atlikus operaciją negalėsite grįžti prie kitų gydymo būdų – tabletės arba injekcijos neveiks.
Genų terapija ir kamieninių ląstelių tyrimai. Šiuo metu JAV mokslininkai atlieka studijas apie genų terapijos galimybes erekcijos sutrikimams gydyti. Tikimasi, kad ši terapija galėtų suteikti ilgalaikį poveikį be pašalinio gydymo poreikio. O štai Korėjos mokslininkai atlieka tyrimus su kamieninėmis ląstelėmis ir tikisi atrasti būdą transplantuoti kamienines ląsteles taip, kad audiniai atsinaujintų ir erekcijos sutrikimai išnyktų.
Jei erekcijos sutrikimų priežastys yra psichologinės, dažnai gali padėti psichologo ar sekso terapeuto konsultacija. Ši konsultacija gali būti tiek individuali, tiek taikoma porai. Vyrui yra labai svarbus partnerės palaikymas ir supratimas, todėl porų terapija gali būti veiksminga priemonė aiškinantis veiksnius, sukeliančius problemas, ir ieškant jų sprendimo būdų.
Svarbiausia nepamiršti, kad slėpdami problemą jos neišspręsite. Drąsiai kalbėkite apie tai su gydytoju – galbūt sprendimas daug paprastesnis nei įsivaizduojate. Gydytojai taip pat skatinami netylėti ir vidutinio amžiaus vyrų paklausti apie jų seksualinio gyvenimo kokybę, taip užkertant kelią galimoms problemoms ateityje.
Erekcijos sutrikimai baisus dalykas ypač jaunam vyrui. Būtinas potencijos gydymas ir svarbu, kad būtų pradėtas laiku, kad liga neprogresuotų. Kažkodėl daugelis bijo kreiptis pagalbos, o tai daryti privaloma. Yra daug klinikų ir privačių gydytojų, kurie pasirengę padėti. Rekomenduoju: homosanus.lt
Apie erekcijos gerinimo vaistus daug informacijos galite rasti cialis.blogas.lt svetaineje, Taip pat rasite informacijos apie tai kur pigiau ir be recepto isigyti potencija gerinanciu vaistu
O aš rekomenduoju Ažuolyno medicinos klinika ir SPA tenai atlieka erekcijos sutrikimu gydymo proceduras