Cistitas

+6
+8 -2

Šlapimo pūslės uždegimo gydymasCistitas – tai šlapimo pūslės uždegimas, kuris yra skausmingas ir erzinantis, o komplikavęsis gali sukelti ir rimtesnių problemų, pavyzdžiui, inkstų uždegimą (pielonefritą). Dėl šios priežasties cistitas turi būti diagnozuojamas laiku ir tinkamai išgydytas.

Šlapimo pūslės uždegimo priežastys

Šlapimo pūslės uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos. Daug rečiau jis gali atsirasti dėl kai kurių vaistų, spindulinės terapijos, dirginančių medžiagų, pavyzdžiui, moteriškų higienos priemonių, spermicidų, šlapimo pūslės kateterių. Cistitas taip pat gali būti kitos ligos komplikacija.

Šlapimo pūslės uždegimas paprastai prasideda, kai bakterijos iš aplinkos (dažniausiai Escherichia coli) pro šlaplę patenka į šlapimo pūslę ir ten pradeda daugintis, sukeldamos uždegiminę reakciją.

Moterys cistitu serga dažniau nei vyrai

Moterims cistitas kur kas dažnesnis nei vyrams todėl, kad moters šlaplė trumpa ir bakterijos pro ją greitai patenka į šlapimo pūslę. Dėl neilgos šlaplės, po lytinio akto arba neteisingai laikantis higienos, bakterijos labai greitai kolonizuoja moters šlapimo pūslę.

Kitas veiksnys, didinantis moters šlapimo pūslės uždegimo riziką – nėštumas. Nėščios moterys cistitu suserga dažniau dėl hormoninių pokyčių organizme.

Vyrams cistitas pasitaiko daug rečiau ir dažniausiai yra susijęs su šlapimo takų anomalijomis arba su prostatos problemomis.

Jei vargina šlapimo pūslės uždegimas

„Šlapimo takų sistemos funkcionavimui itin reikalingas vitaminas C. Tad valgykite vaisius ir daržoves, kuriuose gausu vitamino C.“

Plačiau apie ligą skaitykite čia:
Jei vargina šlapimo pūslės uždegimas » 

Cistitas. Simptomai

Dažniausi cistito simptomai yra šie:

- staigiai atsirandantis, stiprus noras šlapintis;
- deginimo jausmas šlapinantis;
- dažnas šlapinimasis (pasišlapinama nedaug);
- kraujas šlapime;
- šlapimas neskaidrus, gali skleisti nemalonų kvapą;
- nuolatinis maudimas ar dūrimas dubenyje;
- karščiavimas (paprastai nedidelis).

Dar vienas cistito požymis, kai mažesni vaikai (jau kontroliuojantys savo šlapinimąsi) pradeda dienos metu šlapintis į kelnes.

Vertėtų nepamiršti, kad naktinis šlapinimasis į lovą neturėtų būti siejamas su šlapimo takų infekcijomis.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *