Hipertenzija ir erekcijos sutrikimai: kaip tai susiję?

Liepos 20, 2018 | L. Rimgailė
+12
+12 -0

Pasakymas, jog ligos po vieną nevaikšto, galioja ir tuo atveju, kuomet kalbame apie erekcijos sutrikimus bei arterinę hipertenziją. Pasirodo, daugiau kaip 50 proc. sergančiųjų hipertenzija vargina ir erekcijos sutrikimai. Atlikti tyrimai patvirtina faktą, jog kuo vyresnis vyras, tuo sunkesnė ir didesnės trukmės hipertenzija jį vargins. Be to, kuo daugiau yra širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) rizikos veiksnių, tuo didesnė erekcijos sutrikimų tikimybė.

Erekcijos sutrikimai: statistika, priežastys ir gydymas

Dažnai vyrai vengia kalbėti apie savo intymias problemas manydami, jog jos praeis savaime. Tačiau taip manyti yra klaidinga ir jei tik vyras pastebi pirmuosius erekcijos sutrikimus, tuomet nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją, kad laiku būtų galima diagnozuoti ligą.Erekcijos sutrikimai – tai būklė, kai vyro varpa pakankamai nesukietėja arba neišbūna sukietėjusi pakankamai ilgai, kad jis galėtų atlikti lytinį aktą. Ši būklė gali neigiamai paveikti vyro psichologinę savijautą bei poros santykius.

Kaip rodo įvairūs tyrimai, erekcijos sutrikimų dažnumas, paplitimas ir sunkumas priklauso nuo vyro amžiaus. Įvairių tyrimų duomenimis, 37–52 proc. 40 metų ar vyresnių vyrų turi erekcijos sutrikimus. „Massachusetts Male Aging Study“ duomenimis, 40–70 metų amžiaus grupėje erekcijos sutrikimus turėjo 25 proc. Bostono regione gyvenančių vyrų. O štai Danijoje per metus užregistruojama 26 nauji erekcijos sutrikimų atvejai / 1000 vyrų.

Kitų tyrimų duomenimis, erekcijos sutrikimai nustatomi 20–40 proc. 60–70 metų vyrų. „Cologne“ tyrimas rodo, kad erekcijos sutrikimus turėjo 19,2 proc. 30–80 m. vyrų (pamečiui nuo 2,3 iki 53,4 proc.). Vienas iš 4 vyrų, kurie kreipėsi pagalbos į gydytoją dėl pirmą kartą gyvenime atsiradusių erekcijos sutrikimų, buvo jaunesnis nei 40 metų.

Erekcijos sutrikimų priežastys gali būti tiek psichologinės, tiek fizinės. Vyresnių vyrų erekcijos sutrikimų priežastys būtent ir būna dažniausiai fizinės, pavyzdžiui, diabetas ar kraujagyslių ligos, aukštas kraujo spaudimas, dar kitaip vadinama arterinė hipertenzija. Tad tokiu atveju, jei vyras nori išsivaduoti iš nuolatinių fiasko lovoje, jam reikia gydytis arterinę hipertenziją. Be to, kaip parodė tyrimai – erekcijos sutrikimų gydymas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) riziką.

Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad erekcijos sutrikimų gydymas erekciją gerinančiais vaistais 59 proc. sumažino mirties ir 49 proc. sumažino stacionarizavimo dėl širdies nepakankamumo riziką 70 m. ar vyresnių vyrų grupėje, o 60–69 m. grupėje erekcijos sutrikimų gydymas buvo susijęs su mirštamumo ir širdies nepakankamumo dažnumo mažėjimo tendencija.

Kuo dar erekcijos sutrikimams gydyti skirti vaistai gali padėti vyrams?

„Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas erekcijos problemoms gydyti."

Erekcijos sutrikimų gydymas dažnu atveju gali būti medikamentinis. Šiuo metu yra parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis.

Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas erekcijos problemoms gydyti. Svarbiausia kiekvienas vyras turėtų suprasti, jog būtina laiku gydyti erekcijos sutrikimus. To nedarant gali susidaryti užburtas ratas: stresas diktuos sekso atmetimą, o pastarojo nebuvimas sustiprina nepasitikėjimą savo vyriškomis jėgomis.

Be to, ar žinojote, jog klinikinėje praktikoje FDE-5 inhibitoriai vartojami ne tik erekcijos sutrikimams, bet ir širdies nepakankamumui esant tūrio perkrovai gydyti?

Klinikinio atsitiktinių imčių placebu konrtroliuojamo dvigubai aklo tyrimo duomenimis, FDE-5 inhibitoriai sumažino aortos standumą, šį FDE-5 inhibitorių efektą sustiprino statinai. FDE-5 inhibitoriai taip pat pagerino hemodinaminius ir klinikinius parametrus esant staziniam širdies nepakankamumui.

+12
+12 -0
  • Urologas
  • Erekcijos sutrikimai
  • Arterinė hipertenzija
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Urologai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *