Greita ejakuliacija: kaip išvengti?

Rugsėjo 10, 2018
+8
+8 -0

Kiekvienas vyras nori būti lytiškai pajėgus lovoje ir visuomet patenkinti savo partnerę, deja, tačiau ne visuomet tai pavyksta padaryti. Įvairūs lytiniai sutrikimai, tokie, kaip priešlaikinė ejakuliacija, – tai problema, kuri trikdo lytinį poros gyvenimą. Tad būtina vos tik pastebėjus pirmuosius priešlaikinės ejakuliacijos simptomus ieškoti būdų, kurie padėtų įveikti šią nemalonią problemą.

 

Kai vyras baigia „per greitai“

Daugeliui vyrų nesunku suprasti, jog su lytine sveikata jiems kažkas yra ne taip, pavyzdžiui, kad yra priešlaikinė ejakuliacija. Šiuolaikinis priešlaikinės ejakuliacijos apibrėžimas sako, jog priešlaikinė ejakuliacija – tai vyro seksualinis sutrikimas, kuriam yra būdingi tokie simptomai kaip ejakuliacija, visada arba beveik visada, įvykstanti prieš pat įsiskverbiant į makštį. Priešlaikine ejakuliacija jau yra laikomas ir nesugebėjimas atidėti ejakuliacijos įsiskverbiant, o taip pat dėl šios priežasties pasireiškiantis nerimas, sielvartas, nusivylimas ir lytinio artumo vengimas.

 

Du priešlaikinės ejakuliacijos tipai ir jų gydymas

Priešlaikinė ejakuliacija yra skiriama į du tipus: įgimtą ir įgytą. Įgimta priešlaikinė ejakuliacija yra apibrėžiama kaip ankstyva ejakuliacija, kuri visada ar beveik visada įvyksta per 1 minutę, o kartais ir per 2 minutes nuo pirmo seksualinio suartėjimo.

Įgyta priešlaikinė ejakuliacija yra ankstyvos ejakuliacijos atsiradimas, prieš tai jai buvus normaliai, tam tikru individo gyvenimo momentu. Dėl seksualinės veiklos nerimo įgyta priešlaikinė ejakuliacija gali būti gydoma kognityvine elgesio terapija.  Gydant tiek įgimtą, tiek ir įgytą priešlaikinę ejakuliaciją padeda vaistai nuo priešlaikinės ejakuliacijos. Šie vaistai gali prailginti ejakuliacijos laiką ir leisti lytiniais santykiais pasidžiaugti kur kas ilgiau.

 

„Nuo priešlaikinės ejakuliacijos išbandžiau viską, bet padėjo tik vienas dalykas“ 

Didžiosios Britanijos internetiniame portale quardian.co.uk vienas jaunas vyras rašė: „Man 27 metai ir priešlaikinę ejakuliaciją turiu jau nuo pat 15 metų – laiko, kuomet pirmą kartą turėjau lytinius santykius. Priešlaikinė ejakuliacija buvo mano ilgalaikių santykių su mylima moterimi skyrybų priežastis. Su ja išdraugavau septynerius metus, deja, tačiau dėl šio seksualinio sutrikimo mūsų keliai išsiskyrė…Praradau ne tik ją, bet ir savo pasitikėjimą seksualinėmis jėgomis. Seksas  – didelė santykių dalis, nesinori to prarasti, tačiau atrodo, jog per šį seksualinį sutrikimą viską praradau…“ – savo mintimis internetiniame portale dalinosi jaunas vyras.

Pamela Stephenson Connolly, amerikietė psichoterapeutė, kuri specializuojasi seksualinių sutrikimų gydyme, patarė šiam jaunam vyrui pirmiausiai išbandyti stop – start techniką, bet ne lytinių santykių metu, o masturbuojantis. Tą įvaldžius savarankiškai, masturbacijos metu, bus galima nebijoti lytinių santykių su partnere ir jų metu išbandyti tą pačią techniką.

„Man 27 metai ir priešlaikinę ejakuliaciją turiu jau nuo pat 15 metų – laiko, kuomet pirmą kartą turėjau lytinius santykius."

Dar keletas patarimų tiems, kurie klausia, kaip pagerinti erekcijos laiką

Dauguma vyrų nori, jog lytiniai santykiai truktų kuo ilgiau, tad klausimas – kaip prailginti lytinio akto trukmę, domina kone kiekvieną vyrą. Štai keletas būdų:

  • Naudokite prezervatyvus. Kai kurie vyrai sako, jog santykiauti užsidėjus prezervatyvą, tai tas pats kas bučiuotis per stiklą – pojūčiai bus kur kas silpnesni. Deja, tačiau taip manyti yra labai klaidinga, nes prezervatyvai ne tik padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ar venerinių ligų, bet jie taip pat gali sumažinti varpos jautrumą dėl to gerokai gali pailgėti lytiniai santykiai ir tai gali būti viena iš pačių paprasčiausių priemonių įveikti greitą ejakuliaciją.
  • Nusiteikite psichologiškai. Jei jaučiate, jog ir vėl miegamajame teks nerimauti dėl priešlaikinės ejakuliacijos, atsipalaiduokite, nesinervinkite. Pasistenkite giliai kvėpuoti, o ne galvoti apie tai, jog ir vėl išsilies sėkla ir lovoje vėl patirsite fiasko. 

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją
+8
+8 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Urologai
  • Seksologai
  • Lytiniai santykiai
  • Priešlaikinė ejakuliacija
  • Urologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *