Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Vartojant vien tik Actabi preparato, dažniausias šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti daugiau negu 1 žmogui iš 10, yra:
- viduriavimas, pykinimas, vėmimas, stomatitas (opos burnoje ir ryklėje) ir pilvo skausmas,
- plaštakų ir pėdų odos reakcija (delnų ir padų dilgčiojimas, tirpimas, skausmas, pabrinkimas ar paraudimas), bėrimas, odos sausėjimas ar niežėjimas,
- nuovargis,
- apetito netekimas (anoreksija).
Šis šalutinis poveikis gali pasunkėti; dėl to svarbu, kad tik pajutę atsiradusį šalutinį poveikį, visada nedelsdami kreiptumėtės į savo gydytoją. Jūsų gydytojas gali nurodyti Jums sumažinti dozę ir (arba) laikinai Actabi a nebevartoti. Tai padės sumažinti tikimybę, kad šalutinis poveikis bus juntamas toliau ar pasunkės.
Nedelsdami NUSTOKITE vartoti Actabi ir kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda bet kuris šių
simptomų:
- viduriavimas – jei tuštinimasis, palyginti su normaliu, kasdien padažnėjo 4 kartais ar daugiau arba viduriuojate naktį,
- vėmimas – jei vemiate dažniau negu kartą per 24 valandas,
- pykinimas – jei netekote apetito ir kasdien suvalgote daug mažiau negu paprastai,
- stomatitas – jei Jums skauda gerklę, ji parausta, paburksta ar joje atsiranda opų,
- plaštakų ir pėdų odos reakcija – jei ima skaudėti, tinsta, parausta plaštakos ir (arba) pėdos,
- karščiavimas ar infekcija – jei Jūsų temperatūra pakilo iki 38 °C ar daugiau arba atsirado kitų
infekcinės ligos požymių,
- krūtinės skausmas – jei pradeda skaudėti centrinę krūtinės dalį, ypač fizinio krūvio metu.
Jei šie šalutiniai reiškiniai pastebimi anksti, nebevartojant vaisto jie paprastai išnyksta per 2 – 3 dienas. Tačiau jei šie šalutiniai reiškiniai juntami ir toliau, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas gali Jums nurodyti vėl vartoti vaistą mažesnėmis dozėmis.
Kitas ne taip dažnas ir paprastai silpnas pastebėtas šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti nuo 1 iki 10 žmonių iš 100, – tai sumažėjęs baltųjų ar raudonųjų kraujo kūnelių skaičius, odos bėrimas, neryškus plaukų slinkimas, nuovargis, karščiavimas, silpnumas, mieguistumas, galvos skausmas, tirpimo ar dilgčiojimo pojūtis, pakitęs skonis, svaigulys, nemiga, kojų tinimas, vidurių užkietėjimas, dehidracija (skysčių netekimas), pūslelinė (peršalus šašai ant lūpų), nosies ir ryklės uždegimas, krūtinės ląstos infekcija, depresija, akių pažeidimai, venų uždegimas (tromboflebitas), dusulys, kraujavimas iš nosies, kosulys, sloga, kraujavimas iš vidurių, rėmuo, gausus dujų iš žarnyno skyrimasis, burnos džiūvimas, pasikeitusi odos spalva, nagų pažeidimas, sąnarių, krūtinės ar nugaros skausmas ir sumažėjęs kūno svoris.
Jei Jūs manote, kad atsirado šie ar bet koks kitas netikėtas poveikis (-iai), kreipkitės į savo gydytoją.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.