Activelle (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Novo Nordisk A/S
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Noretisteronas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Activelle yra nenutrūkstamos pakaitinės hormonų terapijos (PHT) vaistas. Jo sudėtyje yra hormonų estradiolio ir noretisterono acetato. Activelle tinka moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 1 metams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

Tabletės sudėtyje yra 2 hormonai: 1 mg estradiolio (estrogenas, identiškas hormonui, kurį gamina moterų kiaušidės) ir 0,5 mg noretisterono acetato (progestagenas, kuris veikia panašiai kaip ir organizmo hormonas progesteronas).

Activelle vartojamas

• susilpninti nemalonius simptomus (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą bei makšties sausumą), kurie atsiranda sumažėjus estrogenų lygiui organizme ir dingus menstruacijoms (prasidėjus menopauzei).
• osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, kurioms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jei jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

Activelle skiriamas moterims, kurioms gimda nepašalinta, praėjus daugiau kaip vieneriems metams po menopauzės.

Duomenų apie vyresnių nei 65 metų amžiaus moterų gydymą Activelle yra nedaug.

Activelle (1). Vartojimas

Activelle visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartokite po vieną tabletę per dieną, maždaug tuo pačiu paros metu. Tabletę užsigerkite stikline vandens.

Tabletę gerkite kiekvieną dieną, be pertraukos. Suvartojus visas 28 kalendorinės pakuotės tabletes, vartokite tabletes iš kitos pakuotės.

Žiūrėkite „VARTOTOJO INSTRUKCIJA“ pakuotės lapelio pabaigoje.

Gydymą Activelle galima pradėti bet kurią Jums patogią dieną. Tačiau jei Jūs prieš tai vartojote kito PHT vaisto, kuomet kraujavimas būdavo kas mėnesį, gydymą reikia pradėti pasibaigus kraujavimui.

Jūsų gydytojo tikslas turėtų būti skirti mažiausią vaisto dozę, palengvinančią simptomus, trumpiausią laikotarpį. Jei po 3 gydymo mėnesių simptomai nepalengvėja, pasitarkite su savo gydytoju.

Pavartojus per didelę Activelle dozę

Jei suvartojote per daug Activelle, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Activelle, gali atsirasti pykinimas arba vėmimas.

Pamiršus pavartoti Activelle

Jei pamiršote išgerti tabletę įprastu laiku, išgerkite per sekančias 12 valandų. Jei praėjo daugiau nei 12 valandų, pradėkite vartoti sekančią dieną įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė, jei gimda nėra pašalinta.

Nustojus vartoti Activelle

Jei dėl kokios nors priežasties norėtumėte nutraukti Activelle vartojimą, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Jis/ji paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikius ir aptars kitokio gydymo galimybes. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *