Adescilan (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: HBM Pharma s.r.o.
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Adescilan sudėtyje yra escitalopramo ir jis vartojamas depresijos (didžiosios depresijos epizodų) ir nerimo sutrikimų (panikos sutrikimas su agorafobija arba be jos, pasireiškiantis baimės pojūčiu esant tam tikrose vietose, kuriose gali būti nesuteikta pagalba, socialinio nerimo sutrikimas ir obsesinis-kompulsinis sutrikimas) gydymui.

Escitalopramas yra antidepresantas, priklausantis selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei. Šie vaistai veikia galvos smegenų serotonino sistemą didindami serotonino kiekį galvos smegenyse. Serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys atsirasti depresiją ir į ją panašias ligas.

Adescilan (10mg). Vartojimas

Adescilan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Depresija

Įprasta rekomenduojama Adescilan dozė yra 10 mg per parą.

Jūsų gydytojas dozę gali padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą.

Panikos sutrikimas

Pradinė Adescilan dozė yra 5 mg/parą pirmą savaitę, po to galima didinti iki 10 mg/parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą.

Socialinio nerimo sutrikimas

Dažniausia rekomenduojama Adescilan dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali sumažinti iki 5 mg/parą arba padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą, atsižvelgiant į Jūsų organizmo atsaką vaistui.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

Dažniausia rekomenduojama Adescilan dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti ne daugiau kaip iki 20 mg per parą.

Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)

Senyviems pacientams dažniausiai rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg Adescilan vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki 10 mg per parą.

Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai

Paprastai vaikams ir paaugliams gydyti Adescilan nevartojamas. Daugiau informacijos yra 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Adescilan“.

Tabletes galite vartoti su maistu ar be jo. Nurykite tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Nekramtykite tablečių, nes jos yra kartaus skonio.

Jei reikia, tabletės gali būti dalijamos į dalis. Padėkite tabletę ant lygaus paviršiaus perlaužimo linija į viršų. Tabletę galima perlaužti spaudžiant abu tabletės kraštus smiliais.

Vartojimo trukmė

Kol pasijusite geriau gali praeiti kelios savaitės. Tęskite Adescilan vartojimą netgi tuomet, jei reikia laiko kol pajusite būklės pagerėjimą.

Nepasitarę su gydytoju nekeiskite vaistų dozės.

Vartokite Adescilan tiek laiko, kiek rekomenduoja gydytojas. Jei nutrauksite vaisto vartojimą pernelyg anksti, gali pasikartoti ligos požymiai. Rekomenduojama gydymą tęsti mažiausiai 6 mėnesius kol pasijusite geriau.

Pavartojus per didelę Adescilan dozę

Jei Jūs išgėrėte didesne nei paskirtą Adescilan dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi. Padarykite tai, netgi jei nėra diskomforto požymių. Perdozavimo simptomai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, sujaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujospūdis ir skysčių bei elektrolitų pusiausvyros sutrikimai.

Pasiimkite Adescilan pakuotę su savimi, kad galėtumėte parodyti gydytojui, kokių vaistų vartojote.

Pamiršus pavartoti Adescilan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti vaisto ir atsiminėte apie tai eidamas miegoti, išgerkite vaisto nedelsdami. Kitą dieną vaisto vartokite nustatyta tvarka. Jei apie neišgertą dozę prisiminėte naktį arba kitą dieną, praleistos dozės negerkite ir vartokite vaistą nustatyta tvarka.

Nustojus vartoti Adescilan

Nenutraukite Adescilan vartojimo tol, kol gydytojas jums to nepasakys. Jei užbaigėte gydymo kursą, patariama Adescilan dozę iš lėto mažinti keletą savaičių.

Jei nutraukiate Adescilan vartojimą, ypač, jei tai vyko staiga, gali pasireikšti nutraukimo simptomai. Jie yra dažni, jei gydymas Adescilan nutraukiamas staiga. Rizika yra didesnė, kai Adescilan buvo vartotas ilgą laiką arba didelėmis dozėmis arba, kai dozė yra per greitai sumažinama. Daugumai pacientų šie simptomai yra lengvi ir patys praeina per dvi savaites. Tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs arba užsitęsti (2-3 mėnesius ar ilgiau). Jei pasireiškia sunkūs nutraukimo simptomai vartojant Adescilan, kreipkitės į savo gydytoją. Jis ar ji gali paprašyti Jūsų vėl vartoti tabletes ir dozę mažinti lėčiau.

Nutraukimo simptomai yra: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgčiojimas, deginimo pojūtis arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, atsirandantis ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, negalėjimas užmigti), nerimas, galvos skausmas, bloga savijauta (pykinimas), prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), minčių susipainiojimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas, regėjimo sutrikimas, virpantis ar pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *