AGAPURIN (20mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA a.s.
Veiklioji medžiaga: Pentoksifilinas
Stiprumas: 20mg/ml
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai

Veiklioji AGAPURIN injekcinio tirpalo medžiaga pentoksifilinas priklauso ksantino junginių grupei, t.y. priklauso kraujagysles plečiančių vaistų grupei. Pentoksifilinas pagerina kraujo tekėjimą, padidindamas raudonųjų kraujo ląstelių elastingumą ir mažina trombocitų sulipimą ir kraujo klampumą. Jis pagerina kraujo tekėjimą ir audinių aprūpinimą tose srityse, kur yra sutrikęs aprūpinimas krauju.

Šis vaistas vartojamas simptominiam periferinės kraujotakos sutrikimo, atsiradusio dėl arterijų užakimo, t.y. okliuzijos, (ypač sukelto protarpinio šlubumo) gydymui.

Vaistas vartojamas suaugusiųjų gydymui.

AGAPURIN (20mg/ml). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Injekcija į veną

Lėtai per kelias minutes į veną sušvirkšti 100 mg AGAPURIN injekcinio tirpalo, atskiesto su 5 ml natrio chlorido tirpalu 1-2 kartus per parą.

Infuzija į veną

Į veną per 90-180 min. sulašinama 100-300 mg AGAPURIN injekcinio tirpalo, atskiesto su 250-500 ml natrio chlorido tirpalu 1-2 kartus per parą.

Įprastinė paros dozė – 100-300 mg AGAPURIN injekcinio tirpalo. Didžiausia paros dozė – 600 mg.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaisto vartojimo vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams patirtis per maža, taigi jiems rekomenduojama AGAPURIN injekcinio tirpalo nevartoti.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

AGAPURIN dozę gydytojas gali sumažinti. Tikslią dozę paskirs Jums gydytojas, įvertinęs kreatinino klirensą (laboratorinį rodiklį atspindintį, Jūsų inkstų funkciją).

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Esant sunkiam kepenų funkcijos sutrikimui, gydytojas dozę taip pat mažins, atsižvelgdamas į sukeliamą poveikį ir vaisto toleravimą.

Senyviems pacientams

Dozės koreguoti nereikia.

Jeigu manote, kad AGAPURIN injekcinis tirpalas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę AGAPURIN dozę?

Perdozavus AGAPURIN gali atsirasti pykinimas, vėmimas panašiu į kavos tirščius turiniu, svaigulys, širdies ritmo sutrikimas, dažnas pulsas, žemas kraujospūdis, karščiavimas, psichomotorinis sujaudinimas, refleksų išnykimas, sąmonės sutrikimas ir traukuliai.

Jei perdozavote ar vaisto atsitiktinai išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti AGAPURIN

Kiek AGAPURIN injekcinio tirpalo ir kada švirkšti, visada nustato gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę. Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją.

Nustojus vartoti AGAPURIN

Kada baigti gydymą šiuo vaistu, sprendžia gydytojas.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *