Alendronic acid Accord (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Accord Healthcare Limited
Veiklioji medžiaga: Alendrono rūgštis
Stiprumas: 10mg

Alendronic acid Accord priklauso nehormoninių vaistinių preparatų grupei, vadinamų bisfosfonatais. Alendronic acid Accord apsaugo nuo kaulų retėjimo, kuris atsiranda vyrams, moterims pomenopauziniu laikotarpiu ir pacientams, vartojantiems gliukokortikoidus, pvz., prednizoloną ir metilprednizoloną. Įrodyta, kad moterims pomenopauziniu laikotarpiu ir osteoporoze sergantiems vyrams Alendronic acid Accord kaulus atnaujina ir padaro atsparius lūžiams.

Kam vartojamos Alendronic acid Accord tabletės

Gydytojas paskyrė Jums vartoti Alendronic acid Accord, nes Jūs sergate osteoporoze arba Jums yra šios ligos išsivystymo pavojus. Osteoporozė yra kaulų retėjimas ir silpnėjimas. Ji dažnai pasitaiko moterims po menopauzės. Menopauzė pasireiškia, kai kiaušidės nustoja gaminti moteriškąjį hormoną estrogeną arba jos pašalinamos. Estrogenas padeda moterims kaulus išaikyti sveikus. Prasidėjus menopauzei, kaulai retėja ir silpsta. Kuo anksčiau prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės rizika. Be to, osteoporozė gali pasireikšti dėl daugelio priežasčių, taip pat ir dėl amžiaus ir (arba) mažo vyriškojo hormono testosterono kiekio. Visais atvejais kaulai retėja greičiau nei susiformuoja, todėl jie nyksta ir silpsta. Steroidiniai hormonai (kortikosteroidai) taip pat gali sukelti abiejų lyčių asmenų kaulų nykimą ir osteoporozę.

Dažniausiai pradinėje stadijoje osteoporozė yra besimptomė. Jos negydant, kaulai gali lūžti. Nors lūžiai dažniausiai sukelia skausmą, stuburo kaulų lūžiai gali likti nepastebėti, kol dėl jų pradeda mažėti ūgis.

Kaulai gali lūžti užsiimant įprasta kasdiene veikla, pvz., keliantis, arba nuo mažiausio sužeidimo, kuris normalaus kaulo nesulaužytų. Dažniausiai pasitaiko šlaunikaulio, stuburo arba riešo kaulų lūžių, o tai gali sukelti ne tik skausmą, bet ir pastebimą deformaciją (sutrikimą) bei neįgalumą (pvz., susikūprinimą arba „našlės kuprą“ ir mobilumo praradimą).

Kaip galima gydyti osteoporozę arba išvengti osteoporozės?

Svarbu atsiminti, kad jeigu Jūs jau sergate osteoporoze, ją galima gydyti ir pradėti niekada nevėlu. Gydytojas paskyrė Jums šias tabletes osteoporozei gydyti arba apsisaugoti nuo šios ligos išsivystymo. Alendronic acid Accord padeda ne tik išvengti kaulų retėjimo, bet ir atnaujina kaulus, kurie gali išretėti ir lengviau lūžti. Be gydymo Alendronic acid Accord, gydytojas gali rekomenduoti pakeisti gyvenimo būdą, o tai gali palengvinti Jūsų būklę. Tai yra:

Nustoti rūkyti: Pasirodo, rūkymas didina kaulų retėjimo spartą, todėl gali padidėti kaulų lūžių pavojus.

Mankštintis: Kaip ir raumenims, kaulams reikia mankštos, kad būtų sveiki ir stiprūs. Prieš pradėdami mankštintis, pasitarkite su gydytoju.

Valgyti subalansuotą maistą: Jūsų gydytojas gali pasiūlyti Jums laikytis dietos arba vartoti maisto papildus.

Alendronic acid Accord (10mg). Vartojimas

Alendronic acid Accord tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kad Alendronic acid Accord tablečių vartojimas būtų naudingas, turite laikytis nurodymų. Svarbu atlikti 1, 2, 3 ir 4 veiksmus, kad tabletė greitai pasiektų Jūsų skrandį ir stemplė būtų mažiau dirginama.

Atsikėlę ryte, prieš pirmąjį valgymą, gėrimą ar kitų vaistų vartojimą nurykite Alendronic acid Accord tabletę užsigerdami pilna stikline paprasto vandens (ne mažiau kaip 200 ml).

- Neužsigerkite mineraliniu vandeniu.
- Neužsigerkite kava arba arbata.
- Neužsigerkite sultimis arba pienu.
- Nekramtykite tabletės ir netirpinkite jos burnoje.

Prariję Alendronic acid Accord tabletę nesigulkite. Likite visiškai vertikalioje padėtyje (sėdėkite arba stovėkite) mažiausiai 30 minučių ir iki pirmojo Jūsų dienos valgymo. Nekramtykite tabletės ir netirpinkite jos burnoje.

Negerkite Alendronic acid Accord tablečių prieš miegą arba dar neatsikėlę ryte.

Jei Jums sunku nuryti arba rydami jaučiate skausmą, krūtinės skausmą arba naujai atsiradusį ar pasunkėjusį rėmenį, nustokite vartoti Alendronic acid Accord tabletes ir kreipkitės į gydytoją.

Prariję tabletę, geriau palaukite mažiausiai 30 minučių prieš pradėdami pirmą kartą valgyti arba prieš pradėdami vartoti kitus dienos vaistinius preparatus, pvz., rūgštingumą mažinančius preparatus, kalcio papildus arba vitaminus. Alendronic acid Accord tabletės veiksmingos, tik kai skrandis tuščias.

Turite vartoti Alendronic acid Accord tabletes tiksliai, kaip rekomendavo gydytojas. Svarbu, kad vartotumėte Alendronic acid Accord tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Kiek laiko reikės vartoti Alendronic acid Accord tabletes, priklauso nuo jų vartojimo priežasties ir kitų kartu vartojamų vaistų.

Vyrų osteoporozės arba osteoporozės po menopauziniu laikotarpiu gydymas. Įprasta dozė yra viena Alendronic acid Accord 10 mg tabletė kartą per parą.

Steroidų sukeltos osteoporozės moterims po menopauzės, nevartojančioms estrogenų turinčios pakaitinės hormonų terapijos, profilaktika. Įprasta dozė yra 10 mg kartą per parą.

Pavartojus per didelę Alendronic acid Accord dozę

Jei atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nesistenkite išsivemti ir nesigulkite.

Pamiršus pavartoti Alendronic acid Accord

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę išgerkite įprastu laiku.

Nustojus vartoti Alendronic acid Accord 

Svarbu, kad vartotumėte Alendronic acid Accord tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Alendronic acid Accord tabletės gali gydyti Jūsų osteoporozę tik tuo atveju, jei vartosite tabletes. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *