Alendronic acid Accord (70mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Accord Healthcare Limited
Veiklioji medžiaga: Alendrono rūgštis
Stiprumas: 70mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Alendronic acid Accord priklauso nehormoninių vaistinių preparatų grupei, vadinamų bisfosfonatais. Alendronic acid Accord apsaugo nuo kaulų retėjimo, kuris atsiranda moterims pomenopauziniu laikotarpiu, ir padeda atnaujinti kaulus. Alendronic acid Accord sumažina stuburo ir šlaunikaulių lūžių riziką.

Kam vartojamos Alendronic acid Accord tabletės

Gydytojas paskyrė Jums Alendronic acid Accord, nes Jūs sergate osteoporoze.

Osteoporozė yra kaulų retėjimas ir silpnėjimas. Ji dažnai pasitaiko moterims po menopauzės. Menopauzė pasireiškia, kai kiaušidės nustoja gaminti moteriškąjį hormoną estrogeną, padedantį išlaikyti kaulus sveikus. Todėl kaulai retėja ir silpsta. Kuo anksčiau prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės rizika. Dažniausiai pradinėje stadijoje osteoporozė yra besimptomė. Jos negydant, kaulai gali lūžti. Nors lūžiai dažniausiai sukelia skausmą, stuburo kaulų lūžiai gali likti nepastebėti, kol dėl jų pradeda mažėti ūgis.

Kaulai gali lūžti užsiimant įprasta kasdiene veikla, pvz., keliantis, arba nuo mažiausio sužeidimo, kuris normalaus kaulo nesulaužytų. Dažniausiai pasitaiko šlaunikaulio, stuburo arba riešo kaulų lūžių, o tai gali sukelti ne tik skausmą, bet ir pastebimą deformaciją (sutrikimą) bei neįgalumą (pvz., susikūprinimą arba „našlės kuprą“ ir mobilumo praradimą).

Kaip galima gydyti osteoporozę arba išvengti osteoporozės?

Svarbu atsiminti, kad jeigu Jūs jau sergate osteoporoze, ją galima gydyti ir pradėti niekada nevėlu. Alendronic acid Accord padeda ne tik išvengti kaulų retėjimo, bet ir atnaujina kaulus, kurie gali išretėti, o tai padeda sumažinti stuburo ir šlaunikaulių lūžių pavojų.

Be gydymo Alendronic acid Accord, gydytojas gali rekomenduoti pakeisti gyvenimo būdą, o tai gali palengvinti Jūsų būklę. Tai yra:

  • Nustoti rūkyti: Pasirodo, rūkymas didina kaulų retėjimo spartą, todėl gali padidėti kaulų lūžių pavojus. 
  • Mankštintis: Kaip ir raumenims, kaulams reikia mankštos, kad būtų sveiki ir stiprūs. Prieš pradėdami mankštintis, pasitarkite su gydytoju.
  • Valgyti subalansuotą maistą: Jūsų gydytojas gali pasiūlyti Jums laikytis dietos arba vartoti maisto papildus.

Alendronic acid Accord (70mg). Vartojimas

Alendronic acid Accord tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gerkite vieną Alendronic acid Accord tabletę vieną kartą per savaitę.

Kad Alendronic acid Accord tablečių vartojimas būtų naudingas, turite laikytis nurodymų. 

Pasirinkite labiausiai tinkančią savaitės dieną. Kiekvieną savaitę gerkite vieną Alendronic acid Accord tabletę Jūsų pasirinktą dieną.

Svarbu atlikti 2), 3), 4) ir 5) veiksmus, kad tabletė greitai pasiektų Jūsų skrandį ir stemplė būtų mažiau dirginama.

Atsikėlę ryte prieš valgydami bet kokį maistą, gerdami arba vartodami kitą vaistą, nurykite Alendronic acid Accord tabletę užsigerdami pilna stikline paprasto vandens (ne mineralinio vandens) (ne mažiau kaip 200 ml).

Neužsigerkite mineraliniu vandeniu (gazuotu ar negazuotu).

Neužsigerkite kava arba arbata.

Neužsigerkite sultimis arba pienu. 

Nekramtykite tabletės ir netirpinkite jos burnoje.

Prariję Alendronic acid Accord tabletę nesigulkite. Likite visiškai stačioje padėtyje (sėdėkite arba stovėkite) mažiausiai 30 minučių ir iki pirmojo Jūsų dienos valgymo. 

Negerkite Alendronic acid Accord tablečių prieš miegą arba dar neatsikėlę ryte.

Jei Jums sunku nuryti arba rydami jaučiate skausmą, krūtinės skausmą arba naujai atsiradusį ar pasunkėjusį rėmenį, nustokite vartoti Alendronic acid Accord tabletes ir kreipkitės į gydytoją.

Prariję tabletę, geriau palaukite mažiausiai 30 minučių prieš pradėdami pirmą kartą valgyti arba prieš pradėdami vartoti kitus dienos vaistinius preparatus, pvz., rūgštingumą mažinančius preparatus, kalcio papildus arba vitaminus. Alendronic acid Accord tabletės veiksmingos, tik kai skrandis tuščias.

Postmenopauzinės osteoporozės gydymas. Įprasta dozė yra viena Alendronic acid Accord 70 mg tabletė kartą per savaitę.

Pavartojus per didelę Alendronic acid Accord dozę

Jei atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nesistenkite išsivemti ir nesigulkite.

Pamiršus pavartoti Alendronic acid Accord

Jeigu praleidote dozę, vieną Alendronic acid Accord tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, kitą rytą. Negalima gerti dviejų tablečių tą pačią parą. Toliau vartokite vieną tabletę per savaitę, kaip suplanuota, Jūsų pasirinktą dieną.

Nustojus vartoti Alendronic acid Accord 

Svarbu, kad vartotumėte Alendronic acid Accord tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Alendronic acid Accord tabletės gali gydyti Jūsų osteoporozę tik tuo atveju, jei vartosite tabletes. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *