ALPRASEDON (0,5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: STADA Arzneimittel AG
Veiklioji medžiaga: Alprazolamas
Stiprumas: 0,5mg

ALPRASEDON priklauso vaistų, vadinamų bezodiazepinais (raminamieji vaistai), grupei.

ALPRASEDON vartojamas sunkiems, sukeliantiems bejėgiškumą arba kančią nerimo simptomams gydyti.

Tabletės skirtos trumpalaikiam vartojimui

ALPRASEDON (0,5mg). Vartojimas

ALPRASEDON visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė yra:

pradinė dozė: 0,25-0,5 mg tris kartus per parą;

palaikomoji dozė: 0,5 ( 3 mg paros dozė padalinta į atskiras dozes, kurias nurodė gydytojas. Jei reikia, gydytojas gali padidinti dozę kas 3–4dienas. Maksimali paros dozė ( 3 mg - negali būti viršyta.

Paprastai, gydymas ALPRASEDON būna trumpalaikis. Vaisto vartoti ilgiau kaip 8-12 savaičių, įskaitant dozės mažinimo laiką, negalima (žr. skyrių „Nustojus vartoti ALPRASEDON“).

Tabletę reikia vartoti kartu su tam tikru kiekiu skysčio. Tabletė gali būti padalyta į dvi lygias dalis.

Pacientams su kvėpavimo sutrikimais

Jei Jums yra pasunkėjęs kvėpavimas (lėtinis kvėpavimo nepakankamumas), gydytojas gali Jums paskirti mažesnę vaisto dozę. Pacientai, sergantys sunkiu kvėpavimo sutrikimu, ALPRASEDON vartoti neturėtų.

Senyvi pacientai ir pacientai, kuriems yra inkstų ir (arba) kepenų sutrikimas

Šiems pacientams gali prireikti sumažinti dozę. Jūsų gydytojas nustatys Jums individualią dozę.

Įprastinė dozė šiems pacientams yra:

pradinė dozė: 0,25 mg tris kartus per parą;

palaikomoji dozė: 0,5 ( 0,75 mg paros dozė padalinta į dvi dozes. Jūsų gydytojas gali palaipsniui padidinti dozę ne daugiau kaip 0,5 mg kas tris dienas. Maksimali paros dozė: 0,75 – 1,5 mg per parą.

Pavartojus per didelę ALPRASEDON dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją arba nuvykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Visada pasiimkite likusias tabletes su savimi, taip pat pakuotę ir etiketę, kad medicinos darbuotojai galėtų žinoti, ką Jūs išgėrėte.

Perdozavimo simptomai gali būti :

  • galvos svaigimas,
  • mieguistumas,
  • sąmonės netekimas,
  • raumenų silpnumas,
  • trūksta koordinavimo atliekant judesius (ataksija),
  • reakcijos, pvz., agresyvumas, haliucinacijos ir ažitacija.


Pamiršus pavartoti ALPRASEDON

Jei pamiršote išgerti vaisto Jūsų įprastu laiku, išgerkite ją kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, palikite praleistą dozę ir suvartokite kitą dozę kaip įprasta. Jei nesate tikri, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

Nustojus vartoti ALPRASEDON

Visada pasitarkite su gydytoju prieš baigdami gydymą. Nutraukus gydymą staiga, gali pasireikšti nutraukimo simptomų, tokių kaip galvos skausmas, raumenų skausmas, stiprus nerimas, neramumas, sumišimas, susierzinimas ir miego sutrikimai. Sunkiais atvejais gali pasireikšti šie simptomai: realybės jausmo praradimas, depersonalizavimas (jausmas, kad esate ne iš savo kūno), jutimo jausmo praradimas ir dilgčiojimo pojūtis rankose ir kojose, padidintas jautrumas į šviesą, garsą bei prisilietimus, haliucinacijos ir epilepsijos priepuoliai (traukuliai). Nutraukimo simptomai gali pasireikšti po kelių dienų nustojus vartoti tabletes. Be to, kai alprazolamo gydymas nutraukiamas, simptomai, kurie buvo gydomi ALPRASEDON, gali pasikartoti ir su didesniu intensyvumu negu anksčiau. Be prieš tai išvardytų simptomų, tai gali taip pat sąlygoti nuotaikos svyravimus. Todėl Jūsų gydytojas, baigdamas gydymą, mažins dozę palaipsniui. Jis (ji) nuspręs sumažinti dozę individualiai, kadangi dozės mažinimas palaipsniui priklauso nuo keleto veiksnių (pvz., gydymo trukmės ir paros dozės). Mažinti dozę reikia po 0,5 mg alprazolamo kas tris dienas arba kai kuriems pacientams dar lėčiau. Kreipkitės į savo gydytoją, norėdami sužinoti, kaip reikia sumažinti dozę.

ALPRASEDON vartojimą, galimas trumpalaikis sindromas, kai pasireiškia prieš gydymą benzodiazepinais buvusių arba net stipresnių simptomų. Dėl nutraukimo ir atoveiksmio simptomų pavojaus, dozę mažinkite palaipsniui, kaip nurodė gydytojas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *