Alventa (75mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Venlafaksinas
Stiprumas: 75mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Alventa yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresijos ir (arba) nerimo kamuojamų žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti padidinti serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

Alventa yra vaistas, skirtas depresija sergantiems suaugusiems gydyti. Alventa taip pat yra skirtas šiems suaugusiųjų nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių situacijų baimė ar vengimas) bei panikos sutrikimas (panikos priepuoliai). Tam kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją ar nerimo sutrikimus. Jei šie sutrikimai nebus gydomi, liga gali nepraeiti, ji gali pasunkėti ir ją gydyti bus sunkiau.

Alventa (75mg). Vartojimas

Alventa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė pradinė rekomenduojama dozė, skiriama depresijai, generalizuotam nerimo sutrikimui bei socialinio nerimo sutrikimui gydyti, yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali palaipsniui didinti ir, jei reikia, net iki maksimalios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Jeigu Jums gydomas panikos sutrikimas, gydytojas pradės nuo mažesnės dozės (37,5 mg), po to dozę laipsniškai didins. Didžiausia paros dozė, skiriama generalizuotam nerimo sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir panikos sutrikimui gydyti, yra 225 mg.

Alventa vartokite kasdien, maždaug tokiu pačiu metu, ryte arba vakare.

Kapsules reikia nuryti visą, užgeriant skysčiu; kapsulės negalima atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti.

Alventa reikia vartoti valgio metu.

Jei Jūsų kepenų ar inkstų veikla sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Alventa dozę.

Nenutraukite Alventa vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Alventa“).

Pavartojus per didelę Alventa dozę

Pavartojus didesnų Alventa kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: dažnas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai ar priepuoliai ir vėmimas.

Pamiršus pavartoti Alventa

Pamiršę pavartoti dozę, vartokite ją iš karto, kai tik prisiminsite. Vis dėlto, jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės dozės nevartokite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Alventa kiekio už Jums skirtą paros kiekį.

Nustojus vartoti Alventa

Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti Alventa, ji(s) gali paprašyti Jūsų prieš visiškai nutraukiant gydymą pamažu mažinti dozę. Nustatyta, kad nustojus vartoti Alventa pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Alventa vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali atsirasti tokių simptomų: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos sausumas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, ažitacija, sumišimas, spengimas ausyse, dilgčiojimo ar elektros srovės (retai) pojūtis, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai ir simptomai, panašūs į gripo simptomus.

Gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Alventa vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *