Amiokordin (150mg/3ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka,
Veiklioji medžiaga: Amjodaronas
Stiprumas: 150mg/3ml
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Amiokordin priklauso antiaritminių vaistų grupei ir vartojamas širdies ritmo sutrikimams (aritmijoms) gydyti. Šis vaistas lėtina impulsų sklidimą širdies laidžiaisiais audiniais, mažina deguonies suvartojimą joje ir retina širdies susitraukimus, tačiau reikšmingai nesilpnina jų, todėl nutraukia aritmiją, neleidžia jai pasikartoti bei gerina širdies veiklą.

Amiokordin injekcinis tirpalas vartojamas tada, kai reikia greito poveikio arba pacientas negali šio vaisto gerti, dažniausiai – sunkioms aritmijoms gydyti:

  • paroksizminei supraventrikulinei ir mazginei tachikardijai (ypač susijusiai su Volfo, Parkinsono ir Vaito sindromu), prieširdžių virpėjimui ir plazdėjimui gydyti;
  • atsinaujinančiam skilvelių virpėjimui ar atsinaujinančiai hemodinamiką trikdančiai skilvelių tachikardijai gydyti, kai kiti vaistai neveiksmingi arba netoleruojami, o amjodarono gerti pacientas negali.
  • dažnai atsinaujinančio skilvelių virpėjimo ar dažnai atsinaujinančios hemodinamiką trikdančios skilvelių tachikardijos skubiajam pradiniam gydytui, kai kiti vaistai neveiksmingi.

Amiokordin (150mg/3ml). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Šio vaisto dozę, vartojimo intervalus ir gydymo trukmę parenka gydytojas, atsižvelgdamas į individualų poreikį. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Injekcijos į veną

Įprastinė dozė (5 mg/kg kūno svorio) sušvirkščiama ne greičiau kaip per 3 min. Injekciją galima kartoti ne anksčiau kaip po 15 min. Gydomasis poveikis pasireiškia pirmosiomis minutėmis, o vėliau palaipsniui silpnėja, todėl jam palaikyti reikėtų pradėti infuziją.

Infuzijos į veną

Iš pradžių infuzuojama įsotinimo dozė (paprastai 5 mg/kg kūno svorio), atskiesta 250 ml 5 % gliukozės tirpalo (infuzijos trukmė – 20-120 min.). Per 24 val. šią dozę galima kartoti 2-3 kartus. Didžiausia paros dozė – 1200 mg.

Palaikomoji dozė – 10-20 mg/kg kūno svorio per parą (paprastai vartojama 600-800 mg, negalima viršyti 1200 mg). Ji infuzuojama atskiesta 250 ml 5 % gliukozės tirpalo. Gydymas infuzijomis paprastai trunka 4-5 dienas. Jei gydytojas numato ilgiau gydyti šiuo vaistu, tai tą pačią dieną, kai pradedamos infuzijos, patars gerti ir tabletes.

Amiokordin nereikėtų maišyti su kitais vaistais švirkšte arba infuziniame butelyje.

Amiokordin injekcinį tirpalą galima maišyti tik su 5 % gliukozės tirpalu. Šio vaisto injekcija į veną turėtų trukti bent 3 min. Įsotinimo dozę reikėtų atskiesti 250 ml 5 % gliukozės tirpalo ir infuzuoti per 20-120 min. Palaikomoji dozė taip pat infuzuojama atskiesta 250 ml 5 % gliukozės tirpalo.

Į veną Amiokordin infuzuojama tūrine pompa per kateterį, įstatytą į centrinę veną.

Jei jaučiate, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Turimi tik riboti duomenys apie saugumą ir veiksmingumą vaikams. Jūsų gydytojas nuspręs apie tinkamą dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Amiokordin dozę?

Informacijos apie amjodarono perdozavimą yra nedaug. Žinomi keli atvejai, kai gerokai suretėjo širdies susitraukimai, sutriko jos ritmas, ištiko kraujotakos nepakankamumas, buvo pažeistos kepenys. Jeigu, vartodami šį vaistą, blogai jaučiatės, suretėjo širdies susitraukimai arba kitaip sutriko jos ritmas, apie tai būtina pasakyti gydytojui.

Pamiršus pavartoti Amiokordin

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *