Amisan (50mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PRO.MED.CS Praha a.s.
Veiklioji medžiaga: Amisulpridas
Stiprumas: 50mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Amisulpridas yra antipsichozinis vaistas, kuris padeda kontroliuoti psichikos sutrikimą, vadinamą šizofrenija.

Šie simptomai pasireiškia kliedesiais (keistu ar nebūdingu mąstymu), haliucinacijomis (girdėjimu ar matymu daiktų, kurių tikrovėje nėra), keistu elgesiu, kuris gali būti agresyvus (tai yra taip vadinami pozityvūs ligos simptomai) ir tampant viskam abejingu ir apatišku (tai vadinami negatyvūs simptomai).

Amisan (50mg). Vartojimas

Amisan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu Jūs kenčiate dėl pozityvių simptomų, įprastinė dozė yra 400-800 mg amisulprido per parą. Dozę Jums individualiai parinks gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų ligos sunkumą ir inkstų funkciją. Maksimali paros dozė yra 1200 mg.

Jeigu Jūs kenčiate ir dėl pozityvių ir dėl negatyvių simptomų, gydytojas dozę Jums parinks tokią, kad būtų atitinkamai kontroliuojami pozityvūs simptomai. Gydymo palaikymui Jums bus paskirta mažiausia efektyvi vaisto dozė.

Jeigu Jūs kenčiate dėl negatyvių simptomų, įprastinė amisulprido dozė yra 50-300 mg per parą. Dozę Jums individualiai parinks gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų ligos sunkumą ir inkstų funkciją.

Jeigu Jūs sergate inkstų ligomis, gydytojas gali koreguoti vaistinio preparato dozę. Jis gali ją sumažinti trečdaliu ar iki pusės įprastinės dozės.

Jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi, koreguoti dozės nereikia.

Jeigu Jūs vartojate iki 300 mg amisulprido per parą dozę, Jūs galite ją išgerti visą iš karto. Jeigu Jūs vartojate daugiau kaip 300 mg amisulprido per parą dozę, Jūs turite padalinti šią dozę į dvi vienodas dalis ir išgerti pusę dozės ryte, o kitą pusę vakare. Jeigu kils bet kokių klausimų ar abejonių, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant vandeniu. Tabletės gali būti vartojamos su maistu ar be jo.

Pavartojus per didelę Amisan dozę

Jeigu Jūs (ar kažkas kitas) iš karto išgėrėte daug tablečių vienu metu, ar manote, kad tablečių galėjo išgerti vaikas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Perdozavimas gali pasireikšti mieguistumu, koma, žemu kraujo spaudimu ir nenormaliais judesiais. Pasiimkite su savimi šį lapelį ir dėžutę, kad gydytojas žinotų, kokių vaistų išgėrėte.

Pamiršus pavartoti Amisan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Sekančią dozę reikia išgerti įprastu laiku.

Nustojus vartoti Amisan

Jūsų gydytojas paskirs kaip ilgai jums reikia vartoti Amisan. Nenustokite vartoti Amisan net jeigu ir pasijutote geriau. Labai svarbu tęsti gydymą Amisan tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas.

Jeigu norite nustoti vartoti Amisan, tai reikia daryti palaipsniui mažinant preparato dozę, ypatingai jeigu vartojote dideles Amisan dozes. Staigiai nutraukus Amisan vartotjimą gali pasireikšti negalavimas, mieguistumas ar atsinaujinti ligos simptomai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *