Amlessa (3)

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA,
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis, Amlodipinas
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Amlessa skiriamas aukšto kraujo spaudimo (hipertenzijos) gydymui ir/arba stabilios krūtinės anginos (tokios ligos, kai širdies aprūpinimas krauju būna sutrikęs) gydymui.

Tie pacientai, kurie perindoprilį ir amlodipiną vartojo kaip atskirus vaistus, vietoj jų gali vartoti vieną Amlessa tabletę, kurios sudėtyje yra abiejų medžiagų.

Amlessa yra dviejų veikliųjų medžiagų – perindoprilio ir amlodipino – derinys. Perindoprilis yra AKF (angiotenzino konvertuojančio fermento) inhibitorius. Amlodipinas yra kalcio antagonistas (jis priklauso vaistų klasei, vadinamai dihidropiridinais). Kartu šie vaistai plečia ir atpalaiduoja kraujagysles, kad kraujas galėtų laisviau jomis tekėti, taigi padeda geriau aprūpinti širdį.

Amlessa (3). Vartojimas

Amlessa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta dozė yra viena tabletė vieną kartą per dieną, geriausiai ryte prieš valgį

Užgerkite tabletę stikline vandens, geriausia tuo pačiu metu kiekvieną dieną, ryte prieš valgį. Dozę Jums parinks gydytojas. Paprastai ją sudaro viena tabletė per parą. Paprastai Amlessa skiriama tiems pacientams, kurie jau vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes.

Pavartojus per didelę Amlessa dozę

Jei pavartojote daugiau kaip vieną tabletę, tuoj pat praneškite savo gydytojui, arba skambinkite greitosios pagalbos gydytojui. Dažniausi perdozavimo simptomai yra žemas kraujospūdis, dėl kurio ima svaigti galva ir darosi silpna. Jei taip atsitinka, atsigulkite ir kojas laikykite aukščiau nei galvą.

Pamiršus pavartoti Amlessa

Vaistus svarbu vartoti kasdien, nes reguliarus gydymas geriau veikia. Tačiau, jei pamiršote išgerti Amlessa tabletę, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Amlessa

Kadangi gydymas Amlessa tabletėmis paprastai skiriamas visam likusiam gyvenimui, prieš nutraukdami vartojimą, turite pasitarti su savo gydytoju.

Jei turite daugiau klausimų apie šio vaisto vartojimą, klauskite savo gydytojo ar vaistininko.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *