Amlodigamma (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Artesan Pharma GmbH & Co. KG
Veiklioji medžiaga: Amlodipinas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai

Amolodipinas priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais (kalcio antagonistais), grupei. Kalcio kanalų blokatoriai atpalaiduoja kraujagysles ir taip mažina kraujo spaudimą. Be to, jie daro poveikį širdžiai ir gali būti vartojami krūtinės anginai gydyti.

Amlodipino vartojama nuo:

  • didelio kraujospūdžio ligos;
  • įvairaus tipo krūtinės anginos, išskyrus nestabilią.

Krūtinės anginą galima gydyti vien amlodipinu arba kartu vartoti kitokių vaistų.

Amlodigamma (10mg). Vartojimas

Amlodigamma visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozę nustato gydytojas.

Tabletes nurykite užgerdami dideliu kiekiu skysčio, pvz., stikline vandens. Tabletes galima gerti prieš valgį, jo metu ar po jo.

Suaugusiems žmonėms

Pradinė dozė gydant didelio kraujospūdžio ligą ar krūtinės anginą – 5 mg. Ji geriama kartą per parą.

Jei per 2 – 4 savaites poveikis išlieka nepakankamas, paros dozę gydytojas gali padidinti iki didžiausios, t. y. 10 mg dozės (ji išgeriama iš karto).

Vaikams

Vaikams (6-17 metų amžiaus) įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg per parą. Didžiausia rekomenduojama dozė yra 5 mg per parą.

Amlodigamma 10 mg tabletės pradinei dozei vaikams netinkamos.

Senyviems žmonėms

Tokiems pacientams specialių dozavimo nurodymų nėra, tačiau dozę didinti reikia atsargiai.

Jei yra inkstų sutrikimas

Jei sergate inkstų liga, dozės keisti nereikia. Amlodipino iš kraujo pašalinti dialize (dirbtiniu inkstu) negalima.

Jei jūs gydomas dialize, amlodipino reikia vartoti ypač atsargiai.

Jei yra kepenų sutrikimas

Tiksli dozė, kurią reikia vartoti kepenų ligomis sergantiems pacientams, nenustatyta. Jei sergate kepenų liga, amlodipino reikia vartoti labai atsargiai (žr. 2 skyriaus poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia“).

Jeigu manote, kad Amlodigamma neveikia ar vaisto poveikis per stiprus, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Amlodigamma dozę

Jei Jūs ar kažkas kitas išgėrėte per didelę amlodipino dozę, nedelsiant būtina kreiptis į gydytoją arba vaistininką. Perdozavęs pacientas turi būti paguldytas, jo rankos ir kojos pakeltos (pvz., padėtos ant kelių pagalvėlių). Perdozavimo simptomai yra labai didelis nuovargis ir (arba) stipraus apsvaigimo pojūtis, kvėpavimo sutrikimas bei labai dažnas šlapinimasis.

Pamiršus pavartoti Amlodigamma

Jei pamiršote išgerti tabletę, galite tai padaryti per 12 valandų nuo įprasto tablečių gėrimo laiko. Jei nuo įprasto tablečių gėrimo laiko praėjo daugiau kaip 12 valandų, praleistos tabletės negerkite, o kitą gerkite įprastu laiku. Niekada nevartokite dvigubos Amlodigamma dozės, norėdami kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Amlodigamma

Kiek laiko gydytis amlodipinu, nustatys gydytojas. Vaisto vartojimą nutraukus staiga, ligos simptomai gali atsinaujinti. Nenutraukite gydymo anksčiau nei numatyta, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *