Anafranil

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Pharma GmbH,
Veiklioji medžiaga: Klomipraminas
Stiprumas: 25mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Veiklioji Anafranil medžiaga yra klomipramino hidrochloridas, priklausantis vaistų, vadinamų tricikliais antidepresantais, grupei.

Manoma, kad Anafranil poveikis pasireiškia arba dėl to, kad smegenyse padaugėja natūralių cheminių signalą perduodančių medžiagų (noradrenalino ir serotonino), arba dėl to, kad prailgėja minėtų medžiagų poveikis.

Anafranil vartojama depresijai ir nuotaikos sutrikimams gydyti. Anafranil galima gydyti ir kitus psichikos sutrikimus, pavyzdžiui, suaugusių žmonių obsesijas, panikos būklę ir fobijas (neracionalias baimes) bei su pasikartojančiais labai stipraus mieguistumo (narkolepsijos) priepuoliais susijusį raumenų silpnumą (katapleksija). Be to, šiuo vaistu galima gydyti vyresnių kaip 5 metų vaikų obsesijas ir naktinį šlapinimąsi.

Jei kyla klausimų, kaip veikia Anafranil ar kodėl Jums skirta šio vaisto, pasitarkite su gydytoju.

Anafranil. Vartojimas

Anafranil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Negalima vartoti didesnės dozės už rekomenduotą. Staiga nutraukti gydymo Anafranil nerekomenduojama, kadangi gali atsirasti nutraukimo simptomų.

Gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums tinkamiausia. Depresijai, nuotaikos sutrikimams, obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui ir fobijai gydyti įprastinė paros dozė yra 75-150 mg. Gydymo pradžioje vartoti 50-75 mg paros dozę (po 1 dengtą 25 mg tabletę 2-3 kartus per parą). Paros dozę didinti laipsniškai, pvz., po 25 mg kas kelios dienos (atsižvelgiant į vaisto toleravimą) iki 100-150 mg per pirmąją gydymo savaitę. Panikos atakas ir agorafobiją paprastai pradedama gydyti 10 mg paros doze, kuri po kelių dienų lėtai didinama iki 100 mg. Vaikams, kurie šlapinasi naktį (5 metų ir vyresniems), įprastinė paros dozė yra 20-75 mg (priklauso nuo vaiko amžiaus).

Nevartokite jo daugiau ir dažniau ar ilgiau negu paskyrė gydytojas. Retkarčiais gydytojas Jums gali skirti Anafranil injekcijų.

Tablečių negalima kramtyti.

Anafranil galima vartoti valgant arba nevalgant.

Jeigu manote, kad Anafranil veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Anafranil vartojimą

Depresija, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir lėtinis nerimas Anafranil gydoma ilgai. Nepasitarę su gydytoju, nekeiskite ir nenutraukite gydymo. Baigiant gydymą, gydytojas gali laipsniškai mažinti dozę. Taip daroma tam, kad nepablogėtų Jūsų būklė ir sumažėtų vaisto nutraukimo požymių (galvos skausmo, pykinimo, bendro diskomforto) rizika.

Pamiršus pavartoti Anafranil

Pamirštą išgerti Anafranil dozę išgerkite iš karto prisiminę, toliau vaistą vartokite įprastai. Jei jau laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite, toliau vaistą vartokite įprastai. Jei iškilo klausimų, klauskite gydytojo.

Pavartojus per didelę Anafranil dozę

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Anafranil, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos.

Perdozavus vaisto, per kelias valandas pasireiškia šie simptomai: ryškus mieguistumas, sumažėjęs dėmesingumas, greita, lėta ar nereguliari širdies veikla, neramumas ir sujaudinimas, sutrikusi raumenų koordinacija ir raumenų sąstingis, dusulys, traukuliai, vėmimas ar karščiavimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *