ANEEA

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Drospirenonas, Etinilestradiolis

– ANEEA yra kontraceptinės tabletės ir vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.
– Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters hormonų kiekis, tai drospirenonas ir etinilestradiolis.
– Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra dviejų hormonų, vadinamos sudėtinėmis tabletėmis.

ANEEA. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Išgerkite po vieną ANEEA tabletę kas dieną, užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Tabletes galite vartoti su maistu ar be jo, tačiau patartina tabletes vartoti kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu metu.

Dvisluoksnėje juostelėje yra 21 tabletė. Šalia kiekvienos tabletės yra išspausdinta savaitės diena, kurią reikia suvartoti nurodytą tabletę. Jeigu, pvz., pakuotę pradedate trečiadienį, išgerkite tabletę, šalia kurios išspausdinta „T” . Laikykitės ant dvisluoksnės juostelės esančios rodyklės krypties, kol suvartosite visas tabletes, kurių yra 21.

Tada 7 dienas tablečių nevartokite. Šių 7 dienų tablečių nevartojimo laikotarpiu turėtų prasidėti kraujavimas. Šis kraujavimas yra susijęs su veikliųjų medžiagų nevartojimu ir paprastai prasideda antrą ar trečią „laisvosios” savaitės dieną.

Aštuntą dieną (t. y. po 7 dienų pertraukos, kurios metu tablečių nevartojote) pradėkite vartoti tabletes iš kitos dvisluoksnės juostelės, neatsižvelgiant į tai, ar kraujavimas baigėsi ar ne. Tai reiškia, kad tabletes iš kiekvienos juostelės turite pradėti vartoti tą pačią savaitės dieną kaip ir pirmosios juostelės tabletes, o kraujavimas, susijęs su veikliųjų medžiagų nevartojimu, visada turėtų prasidėti tą pačią kiekvieno mėnesio dieną.

Jeigu vartojate ANEEA tokiu būdu, Jūs būsite saugoma nuo nėštumo ir tas 7 dienas, kurių metu tablečių nevartojate.

Kada galima pradėti vartoti tabletes iš pirmosios dvisluoksnės juostelės?

Jeigu praeitą mėnesį Jūs nevartojote hormoninių kontraceptikų

Pradėkite vartoti ANEEA pirmą ciklo dieną (t. y. pirmąją mėnesinių dieną). Pradėjusi vartoti ANEEA pirmąją mėnesinių dieną, Jūs jau saugoma nuo nėštumo. Taip pat galite pradėti vartoti ANEEA 2–5 ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 dienas turite naudoti papildomas apsaugos priemones (pvz., prezervatyvą).

Sudėtinio hormoninio kontraceptiko arba sudėtinio kontraceptinio makštinio žiedo ar pleistro keitimas

Tinkamiausia pradėti vartoti ANEEA kitą dieną po to, kai baigsis Jūsų anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių „laisvasis” laikotarpis (t. y. pertrauka, kurios metu tablečių nevartojote), arba po to, kai suvartojote paskutinę neveiklią Jūsų ankstesniojo kontraceptinio preparato tabletę.

Jeigu naudojote sudėtinį kontraceptinį makštinį žiedą arba pleistrą, ANEEA reikia pradėti vartoti žiedo ar pleistro pašalinimo dieną. Šiais atvejais ANEEA reikia pradėti vartoti ne vėliau kaip numatomą naujo žiedo įdėjimo ar pleistro priklijavimo dieną.

Vieno progestogeno metodo (vieno progestogeno kontraceptinių tablečių) keitimas

Galima bet kurią dieną pereiti nuo vieno progestogeno kontraceptinių tablečių vartojimo prie ANEEA vartojimo, tačiau visais šiais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas būtina naudotis papildomomis apsaugos priemonėmis (pvz., prezervatyvu).

Injekcijų, implantų ar progestogeną atpalaiduojančių intrauterinių spiralių (IUS) keitimas

Jeigu Jūs vartojote hormono progestogeno injekcijas ar implantus, galite pradėti vartoti ANEEA tą dieną, kai numatyta kita injekcija, arba dieną, kai išimamas implantas, tačiau visais šiais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas būtina naudotis papildomomis apsaugos priemonėmis (pvz., prezervatyvu).

Po persileidimo

Laikykitės gydytojo nurodymų.

Po gimdymo

Galite pradėti vartoti ANEEA 21–28 dienomis po gimdymo. Jeigu ANEEA pradedate vartoti vėliau nei 28 dieną, pirmąsias 7 vartojimo dienas Jums reikėtų papildomai naudotis barjerinės kontracepcijos priemonėmis (pvz., prezervatyvu). Tačiau jeigu jau turėjote lytinių santykių, prieš pradėdama (vėl) vartoti ANEEA, turite pasitikrinti, ar nesate nėščia, arba sulaukti pirmųjų mėnesinių.

- Jei žindote krūtimi ir norite po gimdymo (vėl) pradėti vartoti ANEEA.

Skaitykite skyrių „Žindymo laikotarpis“.

Jeigu abejojate, kada pradėti, klauskite gydytojo patarimo.

Ką daryti pavartojus per didelę ANEEA dozę?

Nėra duomenų apie tai, kad pavartojus per didelę ANEEA tablečių dozę poveikis būtų sunkus ir žalingas.

Iš karto išgėrus keletą tablečių, gali atsirasti pykinimas arba vėmimas.

Jaunoms merginoms gali kraujuoti iš makšties.

Jeigu pastebėjote, kad kiek nors tablečių išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu išgėrėte per didelę ANEEA dozę, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti ANEEA

Jeigu išgerti tabletę pavėlavote mažiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo nesusilpnėjo. Prisiminusi iš karto išgerkite tabletę, o kitas tabletes vartokite įprastu laiku.

Jeigu išgerti tabletę pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali būti susilpnėjusi. Kuo daugiau tablečių užmiršote išgerti, tuo didesnė pastojimo rizika.

Nepakankamos apsaugos nuo nėštumo rizika labiausiai padidėja tada, kai Jūs užmirštate išgerti tabletę dvisluoksnės juostelės vartojimo pradžioje arba pabaigoje. Taigi Jūs turėtumėte laikytis šių taisyklių (taip pat žr. toliau pateiktą diagramą):

Užmiršote išgerti daugiau kaip vieną tabletę iš šios dvisluoksnės juostelės

Kreipkitės į gydytoją.

Užmiršote išgerti vieną tabletę pirmąją savaitę

Prisiminusi iš karto išgerkite užmirštą tabletę, net jeigu tai reiškia, kad turėsite suvartoti dvi tabletes iš karto. Kitas tabletes vartokite įprastu laiku ir ateinančias 7 dienas naudokite papildomas apsaugos priemones, pvz., prezervatyvą. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

Užmiršote išgerti vieną tabletę antrąją savaitę

Prisiminusi iš karto išgerkite užmirštą tabletę, net jeigu tai reiškia, kad Jūs turėsite suvartoti dvi tabletes iš karto. Kitas tabletes vartokite įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja, ir kitų apsaugos priemonių Jums nereikia.

Užmiršote išgerti vieną tabletę trečiąją savaitę

Galite rinktis iš dviejų galimybių:

1. Prisiminusi iš karto išgerkite užmirštą tabletę, net jeigu tai reiškia, kad Jūs turėsite suvartoti dvi tabletes iš karto. Kitas tabletes vartokite įprastu laiku. Vietoj pertraukos, kurios metu tablečių nevartojate, iškart pradėkite gerti tabletes iš kitos dvisluoksnės juostelės. Greičiausiai kraujavimas Jums prasidės antrosios dvisluoksnės juostelės vartojimo pabaigoje, tačiau tepimas ar panašus į mėnesines kraujavimas gali atsirasti ir tablečių iš antrosios dvisluoksnės juostelės vartojimo metu.

2. Taip pat Jūs galite nutraukti tablečių vartojimą iš dvisluoksnės juostelės ir iškart pradėti 7 dienų pertrauką, kurios metu tabletės nevartojamos (pasižymėkite dieną, kurią užmiršote išgerti tabletę). Jeigu norite pradėti vartoti tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės nustatytą pradžios dieną, pertrauką, kurios metu nevartojate tablečių, sutrumpinkite mažiau kaip 7 dienomis.

Jeigu laikysitės vienos iš šių dviejų rekomendacijų, apsauga nuo nėštumo išliks.

Jeigu užmiršote išgerti kurią nors tabletę iš dvisluoksnės juostelės ir pirmosios tablečių vartojimo pertraukos metu kraujavimas Jums neprasidėjo, galibūti, kad esate nėščia. Prieš pradėdama vartoti tabletes iš antrosios dvisluoksnės juostelės, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti, jeigu vemiate ar stipriai viduriuojate

Jeigu po 3–4 valandų nuo tabletės išgėrimo pradedate vemti arba stipriai viduriuojate, Jūsų organizmas gali pasisavinti ne visas veikliąsias tabletės medžiagas. Ši padėtis yrabeveik tokia pati, kaip ir užmiršus išgerti tabletę. Po vėmimo ar viduriavimo kuo greičiau išgerkite kitą tabletę iš atsarginės dvisluoksnės juostelės. Jeigu įmanoma, išgerkite per 12 valandų nuo to laiko, kai įprastai vartojate kontraceptines tabletes. Jei tai neįmanoma arba praėjo daugiau kaip 12 valandų, vadovaukitės patarimais, pateiktais skyriuje „Pamiršus pavartoti ANEEA”.

Mėnesinių nukėlimas: ką Jums reikia žinoti

Nors tai ir nerekomenduojama, mėnesines galite nukelti, iškart vartodamos tabletes iš naujos ANEEA dvisluoksnės juostelės, kol jas baigsite, užuot darius tablečių vartojimo pertrauką. Vartojant tabletes iš antrosios dvisluoksnės juostelės, gali atsirasti nedidelis ar panašus į mėnesines kraujavimas. Po įprastos 7 dienų pertraukos, kurios metu tabletės nevartojamos, pradėkite tablečių vartojimą iš kitos dvisluoksnės juostelės.

Prieš nuspręsdamos atitolinti mėnesines, galite klausti gydytojo patarimo.

Pirmosios mėnesinių ciklo dienos pakeitimas: ką Jums reikia žinoti

Jeigu tabletes vartojate pagal instrukcijas, mėnesinės prasideda tą savaitę, kai nevartojate tablečių. Jeigu Jūs norite pakeisti mėnesinių pradžios dieną, sutrumpikite (jokiu būdu ne pailgikite- neviršykite 7 dienų!) pertrauką, kurios metu tabletės nevartojamos. Pvz., jeigu pertrauka, kurios metu tablečių nevartojate, prasideda penktadienį, o Jūs norite, kad prasidėtų į antradienį (3 dienomis anksčiau), pradėkite vartoti tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės 3 dienomis anksčiau nei įprastai. Jeigu pertrauka, kurios metu tablečių nevartojate, tampa labai trumpa (pvz., 3 dienos ar mažiau), gali būti, kad tomis dienomis kraujavimas neprasidės. Tuomet gali atsirasti nedidelis į mėnesines panašus kraujavimas .

Jei abejojate, ką daryti toliau, klauskite gydytojo patarimo.

Nustojus vartoti ANEEA

ANEEA vartojimą galima nutraukti bet kada. Jeigu Jūs nenorite pastoti, kreipkitės į gydytoją patarimo dėl kito patikimo nėštumo planavimo metodo.

Jeigu Jūs norite pastoti, nutraukite ANEEA vartojimą ir palaukite mėnesinių, prieš bandydama pastoti. Tokiu atveju bus lengviau apskaičiuoti numatomą gimdymo datą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *