Angeliq

0
+0 -0

Gamintojas: Bayer Pharma AG
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Drospirenonas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Angeliq yra hormonų pakeičiamosios terapijos (HPT) vaistas. Angeliq sudėtyje yra dviejų rūšių moteriškų hormonų: estrogeno ir progestogeno. Angeliq yra vartojamas moterims po menopauzės, praėjus mažiausiai 1 metams nuo paskutinių natūralių mėnesinių.

Angeliq vartojamas:

  • Palengvinti po menopauzės atsirandančius simptomus
  • Menopauzės metu sumažėja moters organizmo gaminamų estrogenų kiekis. Tai gali sukelti kai kuriuos simptomus, pvz., karščio antplūdžius į veidą, kaklą ir krūtinę („karščio pylimą“). Angeliq palengvina šiuos po menopauzės atsirandančius simptomus. Angeliq Jums skiriamas, jei šie simptomai aiškiai blogina Jūsų kasdienybę. 
  • Osteoporozės profilaktikai 

Kai kurioms moterims po menopauzės pasireiškia kaulų trapumas (osteoporozė). Aptarkite visas galimybes su gydytoju.

Jei Jums dėl osteoporozės yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jei Jums netinka kiti vaistai, Jūs galite vartoti Angeliq, kad išvengtumėte osteoporozės po menopauzės.

Angeliq. Vartojimas

Angeliq visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas nuspręs, kiek laiko turite vartoti Angeliq.

Vartokite po vieną tabletę per parą, geriausiai tuo pačiu metu. Tabletę nurykite nekramtytą, užgerdama vandens. Angeliq galima vartoti su arba be maisto. Baigusi vieną pakuotę, kitą dieną pradėkite naują.

Nedarykite vartojimo pertraukos tarp pakuočių.

Jeigu vartojate kitus HPT vaistus: vartokite juos toliau, kol pabaigsite pradėtąją pakuotę ir išgersite visas to mėnesio tabletes. Kitą dieną išgerkite pirmąją Angeliq tabletę. Nedarykite vartojimo pertraukos tarp senųjų ir Angeliq tablečių.

Jeigu HPT Jums paskirta pirmą kartą: Angeliq tabletes galite pradėti vartoti bet kada.

Pavartojus per didelę Angeliq dozę

Jeigu išgėrėte per daug Angeliq tablečių, tai gali sukelti pykinimą, vėmimą ir į mėnesines panašų kraujavimą. Specialiai to gydyti nereikia, bet, jeigu Jums neramu, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Pamiršus pavartoti Angeliq

Jeigu įprastu laiku pamiršote išgerti tabletę ir vėluojate mažiau kaip 24 valandas, išgerkite tabletę kuo greičiau. Kitą tabletę vartokite įprastu laiku.

Jeigu vėluojate daugiau kaip 24 valandas, užmirštąją tabletę palikite lizdinėje plokštelėje. Toliau kasdien įprastu laiku vartokite likusias tabletes. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu nevartosite tablečių keletą dienų, gali prasidėti nereguliarus kraujavimas.

Nustojus vartoti Angeliq

Vėl galite pajusti įprastus menopauzės simptomus, pvz., karščio pylimą, miego sutrikimus, nervingumą, svaigulį ar makšties sausumą. Be to, nebevartojant Angeliq, pradės mažėti Jūsų kaulų masė. Jeigu norite nebevartoti Angeliq, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu Jums reikalinga chirurginė operacija

Jeigu Jums numatoma atlikti operaciją, pasakykite chirurgui, kad vartojate Angeliq. Kraujo krešulių rizikai sumažinti, likus maždaug 4–6 savaitėms iki operacijos, Jums gali tekti nustoti vartoti Angeliq (taip pat žr. „Kraujo krešulių susidarymas venose (trombozė)“ 2 skyriuje). Klauskite gydytojo, kada vėl galite pradėti vartoti Angeliq.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *