Apaurin (10mg/2ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto,
Veiklioji medžiaga: Diazepamas
Stiprumas: 10mg/2ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Apaurin yra benzodiazepinų grupės preparatas. Apaurin jungiasi prie centrinių benzodiazepinų receptorių ir slopina nerimą bei psichinį nenustygstamumą, migdo ir ramina, atpalaiduoja raumenis (mažina jų įtempimą) bei slopina traukulius (epilepsijos priepuolius).

Šio vaisto vartojama:

  • raminti prieš nesunkią operaciją ar chirurginę procedūrą;
  • ruošti prieš nejautrą (anesteziją);
  • apsinuodijimo sukeltam ūminiam raumenų spazmui ar tetanijai mažinti;
  • epilepsinei būklei gydyti;
  • sunkiam ūminiam nerimui ar baimingam susijaudinimui, įskaitant alkoholio vartojimo nutraukimo simptomus (baltąją karštinę), slopinti;
  • eklampsijai nėštumo laikotarpiu gydyti (užsitęsus traukuliams kartu su magnio sulfatu).

Apaurin (10mg/2ml). Vartojimas

Apaurin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Raminimas, ruošimas operacijai

Suaugusiems žmonėms. Paprastai likus valandai iki numatytos operacijos suaugusiems žmonėms sušvirkščiama 10-20 mg dozė. Atsižvelgiant į paciento reakciją, dozę galima didinti ir leisti 30 mg. Anestezijai sukelti į veną lėtai rekomenduojama švirkšti 0,2-0,5 mg/kg kūno svorio dozę.

Vaikams. Paprastai likus valandai iki numatytos operacijos vaikams sušvirkščiama 2-10 mg (0,1-0,2 mg/kg kūno svorio) dozė.

Ūminis raumenų spazmas

Suaugusiems žmonėms. 1-2 kartus per parą į veną arba raumenis švirkščiama 10-20 mg dozė.

Vaikams. 1-2 kartus per parą į veną arba raumenis švirkščiama 2-10 mg dozė.

Tetanija

Suaugusiems žmonėms. Kas 1-4 valandas lėtai į veną švirkščiama 0,1-0,3 mg/kg kūno svorio dozė arba per 24 valandas sulašinama 3-4 mg/kg kūno svorio dozė.

30 dienų - 5 metų vaikams. Į veną arba raumenis švirkščiama1-2 mg dozė (jei reikia, preparato galima kartotinai injekuoti kas 4 valandas).

Vyresniems kaip 5 metų vaikams. Į veną arba raumenis švirkščiama 5-10 mg dozė (jei reikia, preparato galima kartotinai injekuoti kas 4 valandas).

Epilepsinė būklė

Suaugusiems žmonėms. Į veną arba raumenis lėtai švirkščiama 0,15-0,25 mg/kg kūno svorio dozė. Jei reikia, po 30-60 minučių galima suleisti tokią pačią dozę arba preparato infuzuoti (didžiausia dozė yra 3 mg/kg kūno svorio, ji sulašinama per 24 valandas).

Vyresniems kaip 5 metų vaikams. Į veną kas 2-5 minutes leidžiama 1 mg dozė (didžiausia suminė dozė gali būti 10 mg). Jei reikia, po 2-4 valandų vaistinio preparato galima leisti kartotinai.

Ūminis nerimas arba baimingas susijaudinimas

Į veną arba raumenis švirkščiama 5-10 mg dozė (jei reikia, preparato galima kartotinai injekuoti kas 4 valandas).

Jei yra baltoji karštinė, į veną arba raumenis švirkščiama 10-20mg dozė (jei reikia, kas 4 valandas galima kartotinai injekuoti 5-10 mg dozę).

Vartojimas nėštumo laikotarpiu

Eklampsija. Vaistas vartojamas užsitęsus traukuliams kartu su pirmos eilės preparatu eklamsijai gydyti magnio sulfatu. Iš pradžių lėtai į veną švirkščiama 10 mg dozė, vėliau preparato infuzuojama (ne daugiau kaip 100 mg per 24 valandas).

Gydyti būtina kiek įmanoma trumpiau.

Vartojimo būdas

Švirkštimas į raumenis

Vaistinio preparato reikia leisti giliai į raumenis, tačiau taip preparato švirkšti galima tik tuo atveju, jei injekuoti į veną arba vartoti per burna neįmanoma.

Švirkštimas į veną

Vaistinį preparatą reikia labai lėtai (ne greičiau kaip 5 mg (1 ml) per minutę) leisti į didelę veną.

Švirkšti į arteriją negalima, kadangi gali atsirasti nekrozė.

Infuzija. Infuzinis tirpalas ruošiamas prieš pat vartojimą. Skiedimui galima naudoti 5-10% gliukozės arba 0,9% NaCl tirpalą. Ne daugiau kaip 2 ampulių turinį reikia gerai sumaišyti su ne mažiau kaip 250 ml infuzinio tirpalo ir iš karto pradėti lašinti.

Apaurin injekcinio tirpalo negalima maišyti su kitais vaistinių preparatų tirpalais ar skiesti jais viename švirkšte arba infuziniam butelyje.

Pavartojus per didelę Apaurin dozę

Jei Jums buvo sušvirkšta didesnė dozė nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Perdozavus dažniausiai atsiranda labai stiprus mieguistumas, galvos svaigimas, nuovargis, kalbos sutrikimas ir kvėpavimo funkcijos nepakankamumas. Gali išnykti sąmonė, susilpnėti ar išnykti refleksai, pasireikšti kvėpavimo funkcijos nepakankamumas ir net sustoti kvėpavimas, ypač jei kartu vartojama alkoholio arba kitokių centrinę nervų sistemą slopinančių preparatų.

Pamiršus pavartoti Apaurin

Jei vaisto nebuvo sušvirkšta laiku, dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Apaurin

Gydymo negalima nutraukti staiga. Jei vaisto vartota ilgai, dozę reikia mažinti palaipsniui, kadangi gali atsirasti nutraukimo simptomų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *