Arilin (250mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Dr August Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel Sudbrackstraße 56,
Veiklioji medžiaga: Metronidazolas
Stiprumas: 250mg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Arilin yra nitroimidazolo grupės antibiotikas (vaistas, naikinantis bakterijas), vartojamas plėvele dengtų tablečių forma bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.

Skirtas suaugusiems ir vyresniems kaip 6 metų vaikams.

Arilin vartojamos segant:

  • trichomonoze;
  • bakterine vaginoze (Gardnerella bakterijų sukeltas nespecifinis makšties uždegimas);
  • anaerobinių bakterijų sukeltomis ligomis, tarp jų moterų lyties organų ligomis, virškinamojo trakto, ausų, nosies ir gerklės, burnos ertmės ir dantų ligomis.

Paaiškinimas

Trichomonozė yra liga, kurią sukelia vienaląstė žiuželinių grupės bakterija Trichomonas vaginalis. Paprastai tuomet prasideda makšties ir vyrų šlaplės uždegimas. Dažniausiai šia liga užsikrečiama lytinių santykių metu. Liga nustatoma ištyrus išskyrų tepinėlį.

Bakterinės vaginozės atveju pasikeičia įprastinė vaginos bakterinė sudėtis. Dėl to išskyrų kvapas tampa panašus į žuvies skleidžiamą kvapą. Bakterinė vaginozė kitaip vadinama nespecifiniu vaginitu ir gardnerella vaginitu.

Arilin (250mg). Vartojimas

Arilin 250 mg plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Jei gydytojas nenurodė kitaip, įprasta dozė yra: Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams per dieną galima vartoti nuo 1 iki 8 Arilin 250 mg plėvele dengtų tablečių (tai atitinka nuo 0,25 g iki 2 g metronidazolo). Paprastai tabletes reikia gerti 2-3 kartus per parą.

Sergant nekomplikuota infekcine liga (kai gydant pasveikstama greitai ir be pasekmių) ir vartojant nedidelę dviejų Arilin 250 mg plėvele dengtų tablečių dozę (tai atitinka 0,5 g metronidazolo), reikalingas kelių dienų (5-7 dienų) gydymo kursas.

Jeigu vartojamos didelės 4-8 dengtų tablečių dozės (1-2 g metronidazolo) per parą, gali pakakti trumpesnio gydymo kurso (1-3 dienos).

Kai sergama trichomonoze ar bakterijų sukeltu makšties uždegimu, suaugusieji gali būti gydomi vienkartine 8 Arilin 250 mg plėvele dengtų tablečių doze (tai atitinka 2 g metronidazolo).

Sergant komplikuota infekcine liga (kai netgi kruopščiai gydantis sergama sunkiai), pavyzdžiui,

  • endometritu (gimdos gleivinės uždegimu),
  • adneksitu (gimdos priklausinių uždegimu),
  • burnos ertmės, dantų ir žandikaulių uždegimu,
  • ryklės, nosies ir ausų uždegimu,
  • peritonitu (pilvaplėvės uždegimu), 
  • esant pūliniams pilvo ertmėje, 

ligoniams pirmąją gydymo dieną skiriama po 6-8 Arilin 250 mg plėvele dengtas tabletes per parą (1,5-2,0 g metronidazolo), paskui 5-7 dienas po 4 Arilin 250 mg plėvele dengtas tabletes (1 g metronidazolo) per parą. Tik išimtiniais atvejais, kai liga sunki, paros dozę galima padidinti iki 6 Arilin 250 mg plėvele dengtų tablečių (1,5 g metronidazolo) per parą.

Jaunesnių kaip 6 metų vaikų gydyti Arilin 250 mg plėvele dengtomis tabletėmis negalima.

Vaikams skiriama po vieną Arilin 250 mg plėvele dengtą tabletę (250 mg metronidazolo) 10-čiai kg kūno svorio (tai yra po 20-30 mg/kg kūno svorio) per parą (pavyzdžiui, kai vaikas sveria 30 kg, reikia duoti gerti po 3 Arilin 250 mg plėvele dengtas tabletes arba 0,75 g metronidazolo per parą).

Vartojimo būdas

Arilin 500 mg plėvele dengtas tabletes reikia gerti.

Dengtas tabletes reikėtų nuryti nesukramtytas, užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio valgant arba pavalgius.

Vartojimo trukmė

Vartojimo trukmę nustato gydytojas.

Įspėjimas

Dažniausiai gydymas Arilin arba kitu nitrimidazolo turinčiu vaistu negali trukti ilgiau kaip 10 dienų. Šią ribą viršyti galima tik išimtiniais atvejais, kai tai iš tikrųjų reikalinga (tai yra, atidžiai apsvarsčius Jūsų gydytojui, kuris nutaria, kad yra rimta priežastis). Kartoti gydymą reikia kaip galint rečiau. Vartojimo trukmės ribojimas būtinas, nes negalima atmesti žmogaus lytinių ląstelių (genetinės medžiagos) pažeidimo ir dėl to, kad tyrimais su gyvūnais nustatytas padidėjęs kai kurių navikų dažnumas.

Arilin yra vaistas, kurio dozė nustatoma individualiai atsižvelgiant į ligos sunkumą ir paciento savybes. Per parą vartojamų tablečių skaičių ir gydymo trukmę nustatys Jūsų gydytojas. Be jo žinios nieko negalima keisti.

Kai reikia vartoti daug tablečių, yra kitos vaistų formos, kuriose yra didesnė metronidazolo dozė.

Pavartojus per didelę Arilin dozę

Jeigu Jūs apsirikę išgėrėte dvigubą Arilin 250 mg plėvele dengtų tablečių dozę vieną kartą, tai neturi įtakos tolesniam vaisto vartojimui - vartokite vaistą kaip buvo skirta anksčiau.

Išgėrus vaisto pernelyg daug, gali būti pykinimas, vėmimas, intensyvesni refleksai, pusiausvyros sutrikimas, padažnėjęs pulsas, dusulys, sutrikusi orientacija (nesuvokia vietos ir laiko).

Vaisto priešnuodis nežinomas. Paskyrus reikiamą gydymą, visi minėti požymiai per kelias dienas išnyksta.

Pamiršus pavartoti Arilin

Jei pamiršote išgerti vaisto, ir tai pastebėjote tą pačią dieną, galima išgerti pamirštą vaisto kiekį.

Jei pastebima, kad pamiršote vaisto išgerti kitą dieną, gali būti naudinga gydymą pratęsti viena diena ilgiau. Tokiais atvejais reikia pasitarti su gydytoju.

Nustojus vartoti Arilin

Jei Jūs gydymą baigsite pernelyg anksti arba laikinai nustosite gydytis, tai pablogės gydymo rezultatai!

Kai gydymosi metu atsiranda šalutinio poveikio reiškinių - reikėtų pasitarti su gydytoju ar tai susiję su šiuo vaistu ir kokių priemonių imtis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *