Askorbo rūgštis Sopharma

0
+0 -0

Gamintojas: Sopharma PLC
Veiklioji medžiaga: Askorbo rūgštis
Stiprumas: 50mg/ml

C vitaminas (askorbo rūgštis) yra vandenyje tirpus vitaminas, kuris dalyvauja daugelyje svarbių gyvybinių procesų organizme. Jeigu organizme trūksta askorbo rūgšties, gali atsirasti raumenų silpnumas, dantenų paburkimas, kraujavimo sutrikimų (pvz., kraujavimas po oda), nuovargis bei depresija.

Askorbo rūgštis Sopharma vartojama:

  • būklėms, kurios pasireiškia dėl askorbo rūgšties trūkumo organizme, gydyti: skorbutas, idiopatinė methemoglobinemija (kraujo liga);
  • būklėms ir ligoms, kuriomis sergant padidėja askorbo rūgšties poreikis, gydyti: sunkios infekcinės ligos, virškinimo trakto ligos (ilgalaikis viduriavimas, pepsinės opos, virškinimo trakto operacijos), sunkios traumos, nudegimai, navikai, hemodializė, hipertirozė (skydliaukės funkcijos padidėjimas), alkoholizmas.

Askorbo rūgštis Sopharma. Vartojimas

Askorbo rūgštis Sopharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo metodas

Askorbo rūgštis Sopharma injekcinį tirpalą reikia švirkšti į raumenis arba į veną. Vaistą rekomenduojama švirkšti į raumenis. Preparato švirkšti į veną gali tik sveikatos priežiūros specialistas.

Dozavimas

Suaugusiems žmonėms:

Askorbo rūgšties trūkumo profilaktika

Į raumenis švirkščiama 200 – 500 mg (4 – 10 ml tirpalo) askorbo rūgšties tirpalo. Jei pacientas maitinamas parenteraliniu būdu, askorbo rūgšties tirpalo galima infuzuoti į veną kartu su dirbtinės mitybos tirpalais.

Askorbo rūgšties trūkumo šalinimas

Į raumenis švirkščiama 500 – 1000 mg (10 – 20 ml tirpalo) askorbo rūgšties per parą, ne trumpiau kaip 2 savaites. Didžiausia paros dozė yra 6 g. Į veną askorbo rūgšties galima infuzuoti kartu su maitinamuoju tirpalu, jei pacientas maitinamas parenteraliniu būdu.

Vaikams:

Askorbo rūgšties trūkumo profilaktika

Vaikams askorbo rūgšties tirpalo švirkščiama, jei pacientas maitinamas parenteraliniu būdu arba negali vartoti geriamųjų askorbo rūgšties formų.

Askorbo rūgšties trūkumo šalinimas

Į raumenis per parą injekuojama 100 – 300 mg (2 – 6 ml tirpalo) askorbo rūgšties. Į veną vaikams askorbo rūgšties tirpalo švirkščiama tik tada, jei ligonis maitinamas parenteraliniu būdu. Gydoma ne trumpiau kaip 2 savaites.

Pavartojus per didelę Askorbo rūgštis Sopharma dozę

Labai didelės Askorbo rūgštis Sopharma dozės (5-10 g per parą) gali sukelti pykinimą, vėmimą, pilvo dieglius, viduriavimą.

Jeigu galvojate, kad buvo suvartota per daug vaisto, pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę.

Nustojus vartoti Askorbo rūgštis Sopharma

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *