Asparaginase medac (10000V)

0
+0 -0

Gamintojas: medac Gesellschaft für klinische Spezialpräparate mbH
Veiklioji medžiaga: Asparaginazė
Stiprumas: 10000V

Asparaginase medac 5000 V yra vaistinis preparatas (citostatinė medžiaga), kuris auglio ląstelėse mažina L-asparagino kiekį, todėl jose sustoja baltymų sintezė.

Asparaginazė medac 5000 V yra sudedamoji kombinuotojo priešvėžinio gydymo dalis sergant ūmine vaikų bei suaugusių žmonių limfoleukemija, taip pat vaikų ne Hodžkino limfoma.

Asparaginase medac (10000V). Vartojimas

Gydyti Asparaginase medac 5000 V turi gydytojas, turintis vėžio gydymo patirtį.

Siekiant sumažinti padidėjusio jautrumo reakcijos, kurioje dalyvauja IgE antikūnai atsiradimo pavojų, pacientui prieš pradedant vaisto vartoti pirmą ir kitus gydymo kursus būtina atlikti Pricko mėginį (į zondą panašiu instrumentu reikia užlašinti ant delninio dilbio paviršiaus vieną lašą vartoti paruošto tirpalo ir per jį sterilia adata įdurti į raginį odos sluoksnį, taip, kad dūrio vieta nekraujuotų; po 3 minučių vaisto lašą reikia nuvalyti ir po 20 min. nustatyti, ar yra reakcija: jei atsiranda paraudimas ar ruplė, asparaginazės reikia nevartoti) arba vaisto suleisti į odą (tirpalo koncentracija, jį tinkamai skiedžiant, laipsniškai didinama).

Nustatyta, kad pasireiškia ne tik odos mėginiu nustatoma padidėjusio jautrumo reakcija, kurioje dalyvauja IgE antikūnai, bet ir padidėjusio jautrumo reakcija, kurioje dalyvauja IgG bei IgM antikūnai, todėl prieš preparato vartojimą rekomenduojama į veną suleisti bandomąją dozę, t. y. likus valandai iki vaisto vartojimo pradžios trumpalaikės infuzijos būdu į veną suleisti 1000 V asparaginazės.

Jei nenurodyta kitaip, vidutinė į veną vartojama paros dozė, jei gydoma vien Asparaginase medac 5000 V, vaikams ir suaugusiems žmonėms yra 200 V/kg kūno svorio arba 6000 V/m² kūno paviršiaus ploto. Ją, atsižvelgiant aplinkybes, galima didinti: suleisti 1000 V/kg kūno svorio arba net didesnę dozę. Didesnės dozės (1500 V/kg kūno svorio arba 45000 V/m² kūno paviršiaus ar net daugiau) dažniausiai vartojamos ne kasdien, bet ciklais, pvz., 2 kartus per savaitę. Tokias dozes būtina vartoti tik į veną.

Asparaginase medac 5000 V, kaip kombinuotojo chemoterapinio gydymo sudedamoji dalis, dažniausiai vartojama kartu su kitokiais citostatiniais vaistais. Tokiu atveju vartojimo būdas, vienkartinė dozė bei vartojimo trukmė nustatomi laikantis specialių nurodymų.

Vidutinė į raumenis vartojama paros dozė yra 100 – 400 V/kg kūno svorio arba 3000 – 12000 V/m² kūno paviršiaus ploto. Be to, į vieną vietą galima suleisti ne daugiau kaip 5000 V, ištirpintų 2 ml skiediklio. Jei reikalinga didesnė negu 5000 V vienkartinė dozė, ją reikia suleisti į kelias vietas.

Vartojimo metodas

Lašinimui ilgalaikės infuzijos būdu į veną vaistą reikia tinkamai ištirpinti. Reikiama dozė skiedžiama 25 – 500 ml 0,9 % fiziologiniu natrio chlorido ar 5 % gliukozės tirpalu ir ilgalaikės infuzijos būdu per kelias valandas sulašinama į veną.

Paruošto tirpalo galima daugiau neskiesti ir laikantis gydymo plano suleisti į raumenis.

Vartojimo trukmė

Vien Asparaginase medac 5000 V arba jos kartu su kitokiais citostatiniais vaistais būtina vartoti tol, kol visiškai baigiamas gydymo ciklas. Jei pasireiškia nepageidaujamas poveikis arba organų pažeidimas, t.y. atsiranda Asparaginase medac 5000 V vartojimo kontraindikacijų, reikia apsvarstyti, ar nenutraukti vaisto vartojimo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *