Atilen (40mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Medis
Veiklioji medžiaga: Atorvastatinas
Stiprumas: 40mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Atilen priklauso vaistų, vadinamų statinais, kurie reguliuoja lipidų (riebalų) koncentraciją kraujyje, grupei.

Atilen skiriamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, koncentracijai kraujyje mažinti, kai mažai riebalų turinti dieta ir gyvenimo būdo pakeitimas yra neveiksmingi. Jeigu Jums yra padidėjusi rizika sirgti širdies liga, Atilen gali būti paskirtas šiai rizikai mažinti net tada, kai cholesterolio koncentracija yra normali. Gydymo metu reikia ir toliau laikytis įprastos cholesterolio koncentraciją mažinančios dietos.

Atilen (40mg). Vartojimas

Prieš pradedant vartoti Atilen, gydytojas skirs dietą su mažu cholesterolio kiekiu, kurios teks laikytis ir gydantis Atilen.

Įprastinė pradinė Atilen paros dozė yra 10 mg suaugusiesiems ir vyresniems kaip 10 metų vaikams. Prireikus, gydytojas dozę gali didinti tol, kol bus pasiekta būtina dozė. Po 4 savaičių arba vėliau gydytojas dozę gali patarti keisti. Didžiausia Atilen dozė yra 80 mg suaugusiesiems ir 20 mg vaikams. Ji geriama kartą per parą.

Reikia nuryti visą Atilen tabletę užgeriant vandeniu. Tabletes galima gerti bet kuriuo paros metu valgant arba be maisto. Vis dėlto, stenkitės gerti tabletes kasdien tuo pačiu laiku.

Atilen visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Gydymo Atilen trukmę nustato gydytojas.

Jeigu manote, kad Atilen veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Atilen dozę

Jeigu Atilen tablečių išgersite daugiau, negu reikia, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba vykite į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Atilen

Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Atilen

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo arba Jūs norite nustoti vartoti vaisto, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *