Atorgamma (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf
Veiklioji medžiaga: Atorvastatinas
Stiprumas: 20mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Atorgamma priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei. Tai vaistai padidėjusiam lipidų kiekiui kraujyje mažinti.

Atorgamma vartojamas padidėjusiam cholesterolio ir trigliceridų kiekiui kraujyje mažinti tuo atveju, jeigu kitos gydymo priemonės (gydytojo skirta dieta, fiziniai pratimai, kūno svorio mažinimas) yra nepakankamai veiksmingos. Jeigu Jums yra padidėjusi širdies ligų rizika, Atorgamma gali būti vartojamas šios rizikos sumažinimui, net jeigu Jūsų cholesterolio kiekis kraujyje yra normalus. Gydymo metu Jūs turėtumėte laikytis standartinės cholesterolio mažinančios dietos.

Atorgamma (20mg). Vartojimas

Greipfrutų sultys

Greipfrutų sultyse yra medžiagų, galinčių keisti Atorgamma veikimą. Gydantis Atorgamma, negalima gerti daugiau kaip vienos arba dviejų mažų stiklinių greipfrutų sulčių per parą.Alkoholis

Vartojant šį vaistą, nevartokite daug alkoholio. Išsamią informaciją žr. 2 skyriuje ,,Specialių atsargumo priemonių vartojant Atorgamma reikia“.Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, Atorgamma vartoti negalima.

Vaisingoms moterims Atorgamma vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai naudojamas patikimas kontracepcijos būdas.

Žindymo laikotarpiu Atorgamma vartoti negalima.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartojamo Atorgamma saugumas iki šiol neįrodytas.

Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Paprastai šis vaistas neįtakoja gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Bet jeigu vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus ar įrenginius, vairuoti ir mechanizmų valdyti negalima.

3. KAIP VARTOTI ATORGAMMAPrieš gydymą Atorgamma gydytojas lieps valgyti maistą, kuriame mažai cholesterolio. Tokios dietos būtina laikytis ir visą Atorgamma gydymo laikotarpį.Įprastinė pradinė Atorgamma dozė suaugusiesiems ir 10 metu ar vyresniems vaikams ir paaugliams yra 10 mg atorvastatino vieną kartą per parą. Prireikus, gydytojas gali dozę didinti iki tokios, kurios Jums reikia. Gydytojas dozę keis kas 4 savaites ar rečiau. Didžiausia Atorgamma paros dozė yra 80 mg vieną kartą per parą suaugusiesiems ir 20 mg vieną kartą per parą vaikams ir paaugliams.Atorgamma tabletę reikia nuryti visą, užgeriant vandeniu, ją galima vartoti bet kuriuo paros metu valgant arba nevalgius. Vis dėlto stenkitės vartoti tabletes kiekvieną dieną tuo pačiu metu.Atorgamma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Gydymo Atorgamma trukmę nustato gydytojasJeigu galvojate, kad Atorgamma veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.Pavartojus per didelę Atorgamma dozęJeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Atorgamma tablečių (didesnę už įprastą paros dozę), kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.Pamiršus pavartoti AtorgammaJeigu pamiršote išgerti dozę, paprasčiausiai išgerkite kitą dozę reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti AtorgammaJeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo ar norite nutraukti gydymą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *