Atorvastatin Portfarma (80mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmaten S.A.
Veiklioji medžiaga: Atorvastatinas
Stiprumas: 80mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Atorvastatinas priklauso vaistų, vadinamų statinais, kurie reguliuoja lipidų (riebalų) koncentraciją kraujyje, grupei.

Atorvastatin Portfarma vartojamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, koncentracijai kraujyje mažinti, kai mažai riebalų turinti dieta ir gyvenimo būdo pakeitimas yra neveiksmingi. Jeigu Jums yra padidėjusi rizika sirgti širdies liga, Atorvastatin Portfarma gali būti vartojamas šios rizikos sumažinimui, net jeigu Jūsų cholesterolio kiekis kraujyje yra normalus. Gydymo metu Jūs turite laikytis standartinės cholesterolio koncentraciją mažinančios dietos.

Atorvastatin Portfarma (80mg). Vartojimas

Greipfrutų sultys

Negerkite daugiau kaip vienos arba dviejų mažų stiklinių greipfrutų sulčių per parą, nes didelis kiekis greipfrutų sulčių gali keisti Atorvastatin Portfarma veikimą.Alkoholis

Vartojant šį vaistą, nevartokite daug alkoholio. Išsamią informaciją žr. 2 skyriuje ,,Specialių atsargumo priemonių reikia“.Nėštumas ir žindymo laikotarpisJeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, Atorvastatin Portfarma vartoti negalima.

Jeigu esate vaisinga moteris, nevartokite Atorvastatin Portfarma, nebent naudojate tinkamas kontraceptines priemones.

Žindymo laikotarpiu Atorvastatin Portfarma vartoti negalima.Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartojamo Atorvastatin Portfarma saugumas iki šiol neįrodytas.

Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Vairavimas ir mechanizmų valdymasPaprastai šis vaistinis preparatas neįtakoja gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tačiau nevairuokite, jeigu šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti. Nevaldykite jokių įrenginių ar mechanizmų, jeigu šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą juos valdyti.Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Atorvastatin Portfarma medžiagasJeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI ATORVASTATIN PORTFARMAPrieš pradedant gydymą, gydytojas skirs dietą su mažu cholesterolio kiekiu, kurios jūs turėsite laikytis ir visą Atorvastatin Portfarma gydymo laikotarpį.Įprasta pradinė Atorvastatin Portfarma dozė yra 10 mg vieną kartą per parą suaugusiems bei 10 metų ir vyresniems vaikams. Prireikus, gydytojas gali dozę didinti iki tokios, kurios Jums reikia. Gydytojas dozę keis kas 4 savaites ar rečiau. Didžiausia paros dozė yra 80 mg vieną kartą per parą suaugusiems ir 20 mg vieną kartą per parą vaikams.Atorvastatin Portfarma tabletes reikia nuryti visą, užgeriant vandeniu, ją galima vartoti bet kuriuo paros metu valgant arba nevalgius. Vis dėlto stenkitės vartoti tabletes kiekvieną dieną tuo pačiu metu.Atorvastatin Portfarma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Gydymo Atorvastatin Portfarma trukmę nustato gydytojas.Jeigu galvojate, kad Atorvastatin Portfarma veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.Pavartojus per didelę Atorvastatin Portfarma dozęJeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Atorvastatin Portfarma tablečių (didesnę už įprastą paros dozę), kreipkitės patarimo į gydytoją arba artimiausią ligoninę.Pamiršus pavartoti Atorvastatin PortfarmaJeigu pamiršote išgerti dozę, paprasčiausiai išgerkite kitą dozę reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Atorvastatin PortfarmaJeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo ar norite nutraukti gydymą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *