Atrovent N

0
+0 -0

Gamintojas: Boehringer Ingelheim Pharma GmbH ( Co. KG
Veiklioji medžiaga: Ipratropio bromidas
Stiprumas: 20µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Atrovent N sudėtyje yra ipratropio bromido, priklausančio vaistų, vadinamų anticholinerginiais, grupei. Jis plečia kvėpavimo takus, todėl vartojamas su pasikartojančiu bronchų susiaurėjimu susijusioms ligoms gydyti. Inhaliuotas Atrovent N poveikį sukelia greitai.

Atrovent N vartojamas su pasikartojančiu bronchų susiaurėjimu susijusių ligų, tokių kaip lėtinė obstrukcinė plaučių liga, įskaitant lėtinį obstrukcinį bronchitą, emfizemą ir astmą, palaikomajam bronchų plečiamajam gydymui (ilgalaikis kvėpavimo takus plečiantis gydymas).

Atrovent N. Vartojimas

Atrovent N visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jums tinkamą dozavimą nustatys Jūsų gydytojas. Jeigu gydytojo neskirta kitaip, rekomenduojamas dozavimas suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams nurodytas toliau.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams

Rekomenduojama inhaliuoti po 2 dozes (išpurškimus) 4 kartus per parą, tačiau ne daugiau kaip 12 išpurškimų per parą. Rekomenduojamos dozės viršyti negalima.

Jeigu gydymas reikšmingai būklės nelengvina arba jeigu ji sunkėja, kreipkitės į gydytoją, kadangi Jums gali reikėti naujo gydymo plano. Jei prasideda staigus arba greitai stiprėjantis dusulys (kvėpuoti tampa sunku), į gydytoją privalote kreiptis nedelsdami.

Vaikams Atrovent N suslėgto inhaliacinio tirpalo galima vartoti tik gydytojo skyrimu ir suaugusiam žmogui prižiūrint.

Vartojimo instrukcija

Prašom atidžiai perskaityti vartojimo instrukciją, kad Atrovent N suslėgtą tirpalą galėtumėte inhaliuoti tinkamai, tiksliai taip, kaip nurodyta toliau.

Prieš inhaliuodami pirmą kartą, 2 kartus paspauskite inhaliatoriaus vožtuvą.

Kiekvieną kartą preparato inhaliuokite, laikydamiesi toliau pateiktų taisyklių.

1. Numaukite apsauginį dangtelį.

2. Gerai iškvėpkite.

3. Inhaliatorių laikydami taip, kaip parodyta 1 paveiksle, apžiokite ir lūpomis suspauskite kandiklį. Rodyklė ir slėginės talpyklės dugnas turi būti nukreipti į viršų.

4. Stipriai spausdami slėginės talpyklės dugną (taip įpurškiama viena dozė), kiek galima giliau įkvėpkite, po to kelias sekundes nekvėpuokite, ištraukite iš burnos kandiklį ir ramiai iškvėpkite. Tokius pačius veiksmus kartokite ir inhaliuodami kitą dozę.

5. Po pavartojimo užmaukite apsauginį dangtelį.

6. Jeigu tris dienas preparato nevartojote, prieš inhaliaciją vieną kartą paspauskite inhaliatoriaus vožtuvą.

Slėginė talpyklė nepermatoma, todėl nematyti, kada ji ištuštėja. Iš inhaliatoriaus galima išpurkšti 200 dozių (išpurškimų). Jas išpurškus, gali atrodyti, kad mažas kiekis skysčio slėginėje talpyklėje dar liko, tačiau tikslios dozės iš jos išpurkšti neįmanoma, todėl reikia pakeisti inhaliatorių.

Preparato kiekį inhaliatoriuje galima patikrinti taip, kaip nurodyta toliau.

Ar skysčio slėginėje talpyklėje dar yra, galima suprasti ją pakračius. Galima patikrinti ir kitaip: slėginę talpyklę atjungti nuo plastmasinio kandiklio ir įdėti į indą su vandeniu. Vaistinio preparato kiekį rodo talpyklės padėtis vandenyje (žr. 2 paveikslą).

Inhaliatorių valykite mažiausiai kartą per savaitę. Inhalaitoriaus kandiklis turi būti švarus, kad būtų garantuota, jog vaistinio preparato sankaupos neužblokuos išpurškimo. Prieš valydami, pirmiausiai numaukite dulkių dangtelį ir atjunkite slėginę talpyklę nuo inhaliatoriaus. Šiltu vandeniu inhaliatorių plaukite tol, kol jame neliks vaistinio preparato sankaupų ir (arba) dulkių.

Išvalę inhaliatorių iškratykite ir palikite, kad ore išdžiūtų. Šidomosiomis sistemomis džiovinti negalima. Kandikliui išdžiūvus, prijunkite slėginę talpyklę ir užmaukite dulkių dangtelį.

Įspėjimas

Pakuotėje esantis plastmasinis kandiklis specialiai sukurtas Atrovent N suslėgtam inhaliaciniam tirpalui inhaliuoti, todėl pro jį visuomet išpurškiama tiksli dozė. Pro šį kandiklį inhaliuoti kitokį suslėgtą inhaliacinį tirpalą ar Atrovent N suslėgtą inhaliacinį tirpalą inhaliuoti pro kitokį negu pakuotėje esantį kandiklį, draudžiama.

Preparatas talpyklėje suslėgtas, todėl jos negalima atverti arba laikyti aukštesnėje kaip 50 (C temperatūroje.

Pavartojus per didelę Atrovent N dozę

Jeigu Atrovent N pavartojote daugiau negu reikia, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką patarimo.

Tikėtini ipratropio bromido perdozavimo simptomai (pvz., burnos džiūvimas, akomodacijos sutrikimas ir širdies plakimo padažnėjimas) yra lengvi.

Pamiršus pavartoti Atrovent N

Jeigu Atrovent N Jums išrašė vartoti reguliariai, tačiau dozę pavartoti pamiršote, inhaliuokite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, , o kitą vartokite įprastiniu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Atrovent N

Jeigu Atrovent N vartojimą nutrauksite, Jūsų kvėpavimo sutrikimas gali atsinaujinti arba net pasunkėti. Vadinasi, Atrovent N reikia vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta. Prieš nutraukdami Atrovent N vartojimą, bet kokiu atveju pasikalbėkite su savo gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiekvienoje dozėje (išpurškime) yra ne daugiau kaip 8,415 mg etanolio.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *