Axanum

0
+0 -0

Gamintojas: AstraZeneca AB
Veiklioji medžiaga: Acetilsalicilo rūgštis, Ezomeprazolas
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Kas yra Axanum?

Axanum sudėtyje yra du skirtingi vaistai, vadinami acetilsalicilo rūgštimi ir ezomeprazolu.

Kam vartojamas Axanum?

Du Axanum sudėtyje esantys vaistai vartojami skirtingais tikslais:

  • acetilsalicilo rūgštis skystina kraują, todėl padeda išvengti širdies priepuolio (miokardo infarkto) ar insulto pasikartojimo, tačiau kai kuriems žmonėms gali sukelti skrandžio opų;
  • ezomeprazolas neleidžia susidaryti skrandžio opoms. Jis priklauso protonų siurblio inhibitoriais vadinamų vaistų grupei ir mažina skrandžio gaminamos rūgšties kiekį.

Vykdykite gydytojo nurodymus. Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Axanum. Vartojimas

Axanum visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kiek kapsulių vartoti ir kada, pasakys gydytojas. Įprasta dozė yra 1 kapsulė 1 kartą per dieną. Kokio stiprumo kapsules vartoti ir kiek laiko, priklauso nuo Jūsų ligų. Šias kapsules galima gerti valgio metu arba nevalgius, tačiau negalima kramtyti ar traiškyti. Kapsulę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant puse stiklinės skysčio.

Vaikams Axanum vartoti negalima.

Senyviems pacientams Axanum vartoti galima.

Jeigu manote, kad Axanum veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Axanum dozę

Jei galbūt išgėrėte per didelę Axanum dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Galimi perdozavimo simptomai yra galvos svaigimas, triukšmas ausyse, sutrikusi klausa, irzlumas, nerimas, haliucinacijos (matoma ar girdima ko nėra), padidėjusi plaučių ventiliacija, skausmas ar nemalonūs pojūčiai viršutinėje pilvo dalyje, pykinimas, sutrikusi orientacija, vėmimas, sąmonės netekimas, išbėrimas ir nevalingi kūno judesiai.

Pamiršus pavartoti Axanum

Užmirštą dozę išgerkite iš karto prisiminę. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę ar dozes.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *