AZALIA

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Dezogestrelis
Stiprumas: 75µg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Šis vaistas vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.

Kaip veikia tabletė?

AZALIA sudėtyje yra nedaug vienos rūšies moteriškojo lytinio hormono, t.y. progestageno dezogestrelio. Todėl AZALIA yra vadinama tik progestageno turinčia tablete (PTT). Skirtingai nuo sudėtinių geriamųjų kontraceptikų, PTT sudėtyje nėra moteriškojo hormono estrogeno, o tik progestageno. Dauguma PTT veikia, pirmiausia saugodamos nuo spermijų patekimo į gimdą, bet ne visada slopina kiaušinėlio brendimą (ką pirmiausiai veikia sudėtinės tabletės).

AZALIA skiriasi nuo kitų PTT tuo, kad jame yra pakankamai hormonų, kad būtų slopinamas ir kiaušinėlio brendimas. Todėl AZALIA yra labai veiksmingas kontraceptikas. Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, AZALIA gali vartoti moterys, netoleruojančios estrogenų arba žindančios kūdikį. AZALIA vartojimo trūkumas yra tas, kad gali nereguliariai kraujuoti iš makšties arba gali iš viso nekraujuoti.

AZALIA. Vartojimas

Kada turėtumėte kreiptis į savo gydytoją

Reguliariai tikrinkitės sveikatą

Jei vartojate AZALIA, gydytojas patars Jums reguliariai tikrintis sveikatą. Tikrinimų dažnis ir pobūdis priklausys nuo Jūsų būklės.

Nedelsdamos kreipkitės į gydytoją, jeigu:

- atsirado galimų trombozės požymių (t.y., bet kurios kojos stiprus skausmas ar patinimas, netikėtas krūtinės skausmas, dusulys, neįprastas kosulys, ypač su krauju);
- staiga pajutote aštrų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairiąją ranką;
- staiga atsirado stiprus skrandžio srities skausmas arba gelta (tai gali būti kepenų ligos požymis);
- krūtyje aptikote gumbą;
- pajutote staigų stiprų apatinės pilvo dalies ar skrandžio srities skausmą (tai galimas nėštumo ne vietoje (ne gimdoje) požymis);
- numatoma imobilizacija arba operacija (pasitarkite su savo gydytoju likus ne mažiau kaip 4 savaitėms);
- neįprastai kraujuoja iš makšties;
- jei pirmąją savaitę pamiršote išgerti vieną ar daugiau tablečių ir per ankstesnes 7 dienas turėjote lytinių santykių;
- įtariate, jog pastojote.

AZALIA vienoje lizdinėje plokštelėje yra 28 tabletės. Plokštelės priekinėje pusėje tarp tablečių yra pažymėtos savaitės dienos, tai padės Jums teisingai vartoti tabletes. Vartokite tabletes kasdien maždaug tuo pat metu. Tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant vandeniu. Kiekvienąkart, pradėdama naują AZALIA plokštelę, išimkite tabletę iš viršutinės eilės. Pavyzdžiui, pradėdama tabletes gerti trečiadienį, privalote imti tabletę iš viršutinės eilės, kur pažymėta „T". Vartokite po vieną tabletę per parą tol, kol pakuotė ištuštės. Tabletes iš pakuotės imkite rodyklės kryptimi. Pažiūrėjusi į plokštelę, kasdien galėsite lengvai įsitikinti, ar suvartojote tos dienos tabletę. Vartojant AZALIA gali kiek kraujuoti iš makšties (žr. „Galimas šalutinis poveikis"), būtinai toliau gerkite tabletes įprasta tvarka. Pabaigusi vieną lizdinę plokštelę, kitą dieną turite imti naują, t.y. nedaryti pertraukos ir nelaukti kraujavimo.

AZALIA galite nustoti vartoti bet kada. Nuo tos dienos, kai tablečių nebegersite, nebūsite apsaugota nuo nėštumo.

Kaip pradėti vartoti pirmosios AZALIA pakuotės tabletes

Jeigu pastarąjį mėnesį nevartojote hormoninių kontraceptikų

Palaukite, kol prasidės mėnesinės. Pirmąją AZALIA tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių ciklo, t.y. kraujavimo, dieną, papildomos kontracepcijos nereikia. Šį vaistą galima pradėti gerti ir 2-5-ąją kraujavimo dieną, tačiau tada pirmojo ciklo pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia vartoti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį).

Po gimdymo ar persileidimo arba nėštumo nutraukimo

Po nėštumo nutraukimo ar persileidimo pirmuoju nėštumo trimestru AZALIA reikia pradėti vartoti tuoj pat. Šiuo atveju papildomos kontracepcijos nereikia. Po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antruoju nėštumo trimestru AZALIA galima pradėti vartoti dar iki pirmųjų mėnesinių. Jeigu po gimdymo ar aborto praėjo daugiau kaip 21 diena, reikėtų pasitikrinti dėl nėštumo ir pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas vartoti papildomas kontracepcijos priemones.

Pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptikų

AZALIA galite pradėti gerti iš karto po suvartotos paskutiniosios ankstesniojo kontraceptiko pakuotės veikliosios tabletės (t.y. be pertraukos tarp tablečių). Papildomų kontracepcijos būdų nereikia.

Pradedant vartoti vietoj kitų tik progestogeno turinčių tablečių (mini piliulių)

Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pat laiku pradėti gerti AZALIA. Papildomos kontracepcijos nereikia.

Pradedant vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestogeną atpalaiduojančios gimdos spiralės

AZALIA pradėkite gerti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto arba gimdos spiralės išėmimo dieną.

Pamiršus pavartoti AZALIA

Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, AZALIA tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai.

Jei pirmąją savaitę pamiršote išgerti vieną ar daugiau tablečių ir lytiškai santykiavote savaitę iki praleistųjų tablečių, atsiranda pastojimo galimybė. Kuo daugiau tablečių iš eilės pamiršote, tuo didesnis pavojus, kad kontracepcinis poveikis susilpnės. Tokiu atveju pasitarkite su gydytoju.

Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitą tabletę vartokite įprastai. Gali būti, kad teks išgerti dvi tabletes tą pačią dieną. Tai nekenksminga. Jei pamiršote daugiau nei vieną tabletę, ankstesniųjų pamirštųjų tablečių negerkite. Šiuo atveju nesate apsaugota nuo nėštumo. Toliau tabletes vartokite įprastai, tačiau, kitas 7 vaisto vartojimo dienas prireiks papildomos kontracepcijos (prezervatyvo).

Jei pamiršote išgerti tabletę ir praėjo daugiau nei 12 valandų ir lytiškai santykiavote, atsiranda pastojimo galimybė. Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Jeigu vemiate ar vartojate medicininę anglįJeigu vemiate ar vartojate medicininę anglį per 3-4 val. po tabletės pavartojimo, gali nepakankamai absorbuotis veiklioji tabletės medžiaga. Todėl elkitės taip, kaip nurodyta skyriuje "Pamiršus pavartoti AZALIA".

Pavartojus per didelę AZALIA dozę

Išgėrus iš karto per daug AZALIA tablečių, pavojingų komplikacijų nestebėta. Gali būti pykinimas, vėmimas, jaunoms merginoms – nestiprus kraujavimas iš makšties. Smulkesnės informacijos kreipkitės į savo gydytoją.

Jei norite nustoti vartoti AZALIA

Nustoti vartoti tabletes galite bet kada. Jei nenorite pastoti, pasitarkite su gydytoju dėl kitų kontracepcijos būdų.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *