Biodacyna (250mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Polpharma
Veiklioji medžiaga: Amikacinas
Stiprumas: 250mg/ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Biodacyna yra aminoglikozidų grupės antibiotikas. Jis sukelia bakterijas naikinantį poveikį. Vaistas prasiskverbia į bakterijos ląstelę ir slopina mikroorganizmo vystymąsi.

Amikacino gali būti vartojama šių ligų gydymui:

  • plaučių ir apatinių kvėpavimo takų infekcinių ligų, kurios atsiranda gydymo ligoninėje metu, gydymui, įskaitant sunkų plaučių uždegimą;
  • vidinės pilvo infekcinės ligos, įskaitant pilvaplėvės uždegimą;
  • komplikuotos ir pasikartojančios inkstų, šlapimo takų ir šlapimo pūslės infekcinės ligos;
  • odos ir poodinio audinio infekcinės ligos, įskaitant infekuotus nudegimus;
  • bakterinis vidinio širdies dangalo uždegimas;
  • vidinės pooperacinės pilvo ertmės infekcinės ligos.

Biodacyna (250mg/ml). Vartojimas

Biodacyna leidžiamas į raumenis ar į veną. Prieš gydymą pacientą reikia pasverti, kad būtų galima apskaičiuoti tinkamą dozę. Įprasta gydymo trukmė yra nuo 7 iki 10 parų. Bendra paros dozė, taikant bet kurį vartojimo metodą, neturi viršyti 15 – 20 mg/kg per parą.

Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai. Įprastinė dozė yra 15 mg/kg per parą, vartojama vieną kartą per parą, arba padalinama į dvi lygias dozes ir vartojama du kartus per parą.

Vaikai nuo 4 savaičių iki 12 metų. Įprastinė dozė yra 15 – 20 mg/kg per parą, vartojama vieną kartą per parą, arba padalinama į dvi lygias dozes ir vartojama du kartus per parą.

Naujagimiai. Įprastinė pradinė įsotinamoji dozė yra 10 mg/kg, vėliau 7,5 mg/kg skiriama du kartus per parą.

Neišnešioti kūdikiai. Įprastinė dozė yra 7,5 mg/kg du kartus per parą.

Senyvi pacientai. Reikia ištirti inkstų funkciją, ir dozę koreguoti pagal nurodymus, skirtus esant sutrikusiai inkstų funkcijai.

Gyvybei pavojingos infekcinės ligos ir (arba) pseudomonų sukeltos infekcinės ligos. Dozės gali būti padidintos iki 500 mg kas 8 valandas, bet negali viršyti 1,5 g per parą, ir gydymas neturi trukti ilgiau nei 10 parų.

Šlapimo takų infekcijos. Įprastinė dozė yra7,5 mg/kg du kartus per parą.

Sutrikusi inkstų funkcija. Įprastinę dozę reikia sumažinti ir (arba) pailginti laiko tarpus tarp dozių, taip sumažinant vaisto kaupimąsi.

Dozes galima padidinti esant tam tikroms infekcinėms ligoms.

Vartojant Biodacyna gali prireikti klausos ir kepenų tyrimų, taip pat kraujo tyrimų, nustatančių kiek įsisavinta amikacino.

Pagerėjimas turėtų būti matomas po 1 – 2 parų. Jei pagerėjimo po 3 – 5 parų nėra, susisiekite su savo gydytoju.

Jeigu pavartojote per daug ar per mažai Biodacyna

Biodacyna bus leidžiamas kvalifikuoto medicininio personalo (gydytojo ar slaugytojos), kurie užtikrins, kad Jums leidžiama tinkama dozė. Retais atvejais, Jums gali būti suleista per daug Biodacyna. Jei taip atsitinka, gydytojas užtikrins, kad perteklius būtų pašalintas iš kraujo, ir Jums nepasireikštų per daug šalutinių poveikių.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *