Biodroxil (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Cefadroksilis
Stiprumas: 500mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs (-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).

Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.

Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

Farmakokinetika

Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 1224 val. 1520% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.

Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.

Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).

Indikacijos

Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:

* viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas;
* apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija;
* nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas;
* odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos;
* kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.

Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai.

Biodroxil (500mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Biodroxil kapsulių galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

Kapsules būtina nuryti nekramtytas, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio

Reikalingą kiekvienam pacientui dozę nustato gydytojas. Dozavimas priklauso nuo infekcinės ligos rūšies ir sunkumo, ligos sukėlėjo jautrumo, paciento amžiaus, kūno svorio ir inkstų veiklos.

Suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

Tonzilių ir gerklės uždegimas

Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines. Vaistas vartojamas 10 parų.

Odos ir poodinio audinio infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 1 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

Šlapimo takų infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 2 g per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines. Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g arba 2 g per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines.

Mažiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams

Rekomenduojama įprasta paros dozė - 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.). Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu. Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems.

Senyvi pacientai

Kadangi cefadroksilis yra šalinamas pro inkstus, prireikus gydytojas paskirs mažesnę dozę.

Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Cefadroksilio dozę reikia nustatyti pagal kreatinino klirenso (tam tikro inkstų veiklą atspindinčio rodiklio) rodmenis.

Pacientams, kurių kreatinino klirensas yra 50 ml/min., rekomenduojama vadovautis šia sumažinto dozavimo schema.

Kreatinino klirensas

(ml/min./1,73 m2)

Pradinė dozė

Palaikomoji dozė

Intervalai tarp dozių

50-25

10-25

10-0

1000 mg

1000 mg

1000 mg

500 mg

500 mg

500 mg

12 val.

24 val.

36 val.


Hemodializuojamiems ligoniams

Tokiems pacientams 500 mg dozę reikia gerti likus 48 val. iki hemodializės ir 500 mg dozę ją baigus. Tokia pat dozę reikia gerti ir likus 48 valandoms iki kitos dializės, jei žmogus dializuojamas du ar tris kartus per savaitę.

Gydymo trukmė

Biodroxil paprastai gydoma 7-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Streptococcus pyogenes sukeltą infekcinę ligą reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

Ką daryti pavartojus per didelę Biodroxil dozę?

Gali sutrikti inkstų veikla, virškinimas, pritemti sąmonė, sustiprėti refleksai, išberti odą. Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją.

Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą arba išplauti skrandį ir pacientu sugirdyti didesnį kiekį skysčio.

Pamiršus pavartoti Biodroxil

Jeigu įprastiniu laiku preparato išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko bus likę mažiau negu 4 valandos, užmirštosios dozės negerkite. Tokiu atveju toliau vaisto reikia vartoti įprastine tvarka. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Biodroxil

Jeigu Jūs nutrauksite cefadroksilio vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, gali vėl atsirasti ligos simptomų, kadangi Jūs esate ne visiškai pasveikę. Jeigu Jūs norite nutraukti Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *