Boostrix

0
+0 -0

Gamintojas: GlaxoSmithKline Biologicals s.a.
Veiklioji medžiaga: Stabligės anatoksinas, Difterijos anatoksinas, Kokliušo antigenai: Kokliušo anatoksinas+Filamentinis hemagliutininas+Pertaktinas
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Boostrix vakcina vartojama pakartotinam vakcinavimui vyresniems nei 4 metų vaikams, paaugliams ir suaugusiems žmonėms apsaugoti nuo trijų ligų: difterijos, stabligės ir kokliušo. Vakcina veikia skatindama organizmą gaminti apsaugą (antikūnus) nuo šių ligų.

Difterija. Difterija daugiausia pažeidžia kvėpavimo takus, kartais – odą. Paprastai uždegimo apimti kvėpavimo takai paburksta, dėl to tampa sunku kvėpuoti, kartais uždūstama. Bakterijos taip pat išskiria toksiną (nuodą), kuris gali pažeisti nervus, sukelti širdies ligas ir netgi mirtį.

Stabligė. Stabligės bakterija į organizmą patenka per odos įpjovimus, įdrėskimus ar žaizdas. Žaizdos, kurios turi ypatingą polinkį į infekciją – tai nudegimai, lūžiai, gilios žaizdos ar žaizdos, užterštos žemėmis, dulkėmis ar arklių mėšlu, esant rakščių. Bakterijos išskiria toksiną (nuodą), kuris gali sukelti raumenų sustingimą, skausmingus raumenų spazmus, traukulius ir net mirtį. Raumenų spazmai gali būti tokie stiprūs ir sulaužyti stuburo kaulus.

Kokliušas. Kokliušas – užkrečiama liga. Liga pažeidžia kvėpavimo takus, sukeldama sunkius kosulio priepuolius. Kokliušui būdingas savotiškas kosulys su garsiais įkvėpimais. Kosulys gali tęstis 1-2 mėnesius ar ilgiau. Kokliušas taip pat gali sukelti odos infekcijas, bronchitą, kurie gali ilgai tęstis, pneumoniją, traukulius, smegenų pažeidimą ir netgi mirtį.

Nė viena iš vakcinos sudedamųjų dalių nesukelia difterijos, stabligės, ar kokliušo.

Boostrix. Vartojimas

Boostrix gali būti vartojama vyresniems kaip 4 metų asmenims.

Boostrix vakcina bus suleista į raumenį, geriausiai į deltinį raumenį.

Vakcina niekada neturėtų būti švirkščiama į kraujagyslę.

Nurodytą dieną Jums arba Jūsų vaikui bus suleista viena injekcija.

Pakartotinė vakcinacija turėtų būti atliekama remiantis oficialiomis rekomendacijomis dėl difterijos ir stabligės (paprastai kas 10 metų).

Gydytojas turi žinoti, jeigu Jums arba Jūsų vaikui anksčiau buvo taikytas injekcijų nuo stabligės kursas.

Boostrix gali būti vartojama susižeidus, kai Jums ar Jūsų vaikui įtariama stabligės infekcija. Gydytojas gali patarti suleisti žmogaus antikūnių (imunoglobulinų), neutralizuojančių stabligės toksinus, kurių gali būti žaizdoje.

Jūsų gydytojas patars Jums dėl kartotinio vakcinavimo.

Boostrix saugumas ir veiksmingumas jaunesniems kaip 4 metų vaikams nebuvo nustatyta.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *