Bramitob [Tobramycin Norameda]

+1

Gamintojas: Chiesi Farmaceutici S.p.A.
Veiklioji medžiaga: Tobramicinas
Stiprumas: 300mg/4ml

Bramitob sudėtyje yra vadinamųjų aminoglikozidų grupei priklausančio antibiotiko tobramicino. Juo gydoma infekcinė Pseudomonas aeruginosa sukelta liga.

Bramitob pacientams, sergantiems cistine fibroze, gydoma lėtinė infekcinė Pseudomonas bakterijų sukelta krūtinės ląstoje esančių plaučių liga. Bramitob naikina bakterijas ir padeda gerinti Jūsų kvėpavimą. Pseudomonas yra labai paplitusios bakterijos, kuriomis kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu būna infekuoti beveik visi cistine fibroze sergantys pacientai. Kai kuriems žmonėms ši infekcija neatsiranda labai ilgai, o kai kuriems ji pasireiškia labai jauniems. Jei infekcija tinkamai nekontroliuojama, progresuoja plaučių pažeidimas ir būklė toliau sunkėja. Kadangi Bramitob yra įkvepiamas antibiotikas, tobramicinas gali patekti tiesiai į plaučius, kur jis veikia infekcinę ligą sukėlusias bakterijas.

Bramitob gydomi tik 6 metų bei vyresni pacientai.

Kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, vaisto stenkitės vartoti taip, kaip nurodyta.

Bramitob [Tobramycin Norameda]. Vartojimas

Bramitob visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Bramitob vartojimo instrukcijos pateiktos po skyriaus apie dozavimą.

Purkštuve esančio Bramitob negalima maišyti su kitais vaistais ar skiesti jais.

Jei cistinė fibrozė gydoma keliais gydymo metodais, rekomenduojama tokia seka:

  • bronchus plečiantys vaistai (pvz. salbutamolis);
  • krūtinės ląstos fizioterapija;
  • kiti įkvepiami vaistai;
  • Bramitob.


Be to, vaistų vartojimo ir procedūrų atlikimo tvarką aptarkite su gydytoju.

Bramitob būtina vartoti naudojant švarų sausą daugkartinio naudojimo PARI LC PLUS purkštuvą (jį turite naudoti tik Jūs) bei tinkamą kompresorių. Kokį kompresorių naudoti, klauskite gydytojo arba fizioterapeuto.

Bramitob talpyklę, kurioje yra vienkartinė dozė, galima atidaryti tik prieš pat vartojimą. Nesuvartotą tirpalą (t. y. iš karto nesuvartoto tirpalo likutį) būtina sunaikinti, jo laikyti negalima.

Dozavimas.

Dozė (viena 4 ml talpyklė) visiems 6 metų ir vyresniems pacientams yra tokia pati.

28 dienas reikia vartoti po dvi vienadozes talpykles per parą. Vienos talpyklės turinį reikia įkvėpti ryte, kitos – vakare. Tarp dozių vartojimo turi būti 12 valandų pertrauka.

Prieš pradedant kitą 28 dienų gydymo ciklą, vaisto reikia nevartoti 28 dienas.

28 gydymo dienų laikotarpiu svarbu vaisto kiekvieną dieną vartoti du kartus per parą bei išlaikyti 28 dienų vaisto vartojimo ir 28 dienų vaisto nevartojimo ciklą. Bramitob vartokite tol, kol gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Pavartojus per didelę Bramitob dozę

Įkvėpę per daug Bramitob galite labai užkimti. Kiek įmanoma greičiau pasitarkite su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Bramitob

Jei iki kito planuoto dozės (talpyklės) pavartojimo liko daugiau kaip 6 valandos, Bramitob pavartokite prisiminę.

Jei iki kito planuoto dozės (talpyklės) pavartojimo liko mažiau kaip 6 valandos, užmirštą dozę (talpyklę) praleiskite.

Kitą dozę vartokite įprastu metu.

Vartojimo instrukcijos

Bramitob vartojamas tik panaudojant purkštuvą, kitokiais būdais šio vaisto vartoti negalima.

Prieš atidarydami vienadozę talpyklę (atsižvelgdami į žemiau pateiktas instrukcijas), rankas kruopščiai nuplaukite muilu ir vandeniu.

Vienadozę talpyklę palankstykite pirmyn ir atgal (A paveikslas).

Nuo juostelės atidžiai nuplėškite naują talpyklę (iš pradžių viršuje, po to viduryje) (B paveikslas), likusias talpykles palikite folijos maišelyje.

Vienadozę talpyklę atidarykite sukdami viršūnę rodyklės nurodyta kryptimi (C paveikslas).

Švelniai išspauskite talpyklės turinį į purkštuvo kamerą (D paveikslas).

Įjunkite kompresorių.

Patikrinkite, ar iš kandiklio išeina vienalytis rūkas.

Atsisėskite ar atsistokite taip, kad galėtumėte normaliai kvėpuoti.

Įdėkite kandiklį tarp dantų ir liežuvio galiuko. Kvėpuokite normaliai, bet tik per burną (gali būti naudinga užsidėti nosies spaustuką). Stenkitės neužkimšti kandiklio galo savo liežuviu.

Procedūrą tęskite tol, kol bus suvartotas visas Bramitob (tai turi trukti maždaug 15 minučių).

Jei procedūros metu esate sutrukdomas, turite atsikosėti ar norite pailsėti, išjunkite kompresorių, kad vaistas nebūtų eikvojamas. Kai būsite pasiruošęs pratęsti procedūrą, kompresorių įjunkite vėl.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Purkštuvo ir kompresoriaus priežiūra

Vykdykite gamintojo pateiktas purkštuvo ir kompresoriaus priežiūros ir naudojimo instrukcijas.

Bramitob [Tobramycin Norameda]. Šalutinis poveikis

Bramitob, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei nesuprantate, kuo pasireiškia kuris nors žemiau išvardytas šalutinis poveikis, paprašykite gydytojo, kad paaiškintų.

Dažnas šalutinis Bramitob poveikis, galintis pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 100, yra kvėpavimo pasunkėjimas, kosulys, triukšmingas kvėpavimas, skreplių kiekio padidėjimas, užkimimas, balso pokytis ir pykinimas.

Nedažnas šalutinis Bramitob poveikis, galintis pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 1000, yra burnos pienligė (Candida infekcija), galvos svaigimas (vertigo), klausos netekimas, seilių kiekio padidėjimas, liežuvio uždegimas, išbėrimas, gerklės maudimas ir transaminazių aktyvumo padidėjimas.

Retas šalutinis Bramitob poveikis, galintis pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000, yra apetito netekimas, galvos skausmas, spengimas ausyse, ankštumo pojūtis krūtinėje bei kvėpavimo pasunkėjimas, kraujo atkosėjimas, balso netekimas, kraujavimas iš nosies, sloga, burnos opos, vėmimas, skonio pojūčio sutrikimas, gerklės ar krūtinės skausmas, klausos netekimas, astma, dusulys, svaigulys, silpnumas, jėgų netekimas, karščiavimas ir skausmas.

Labai retas šalutinis Bramitob poveikis, galintis pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000, yra grybelių infekcija, limfinių liaukų patinimas, apsnūdimas, ausies sutrikimai, ausies skausmas, pernelyg gilus ir (ar) dažnas kvėpavimas (hiperventiliacija), nosies ančių uždegimas (sinusitas), viduriavimas, alerginė reakcija, įskaitant dilgėlinę ir niežulį, deguonies stoka kraujyje ir organizmo audiniuose (hipoksija), nugaros skausmas, pilvo skausmas ir diskomfortas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Bramitob [Tobramycin Norameda]. Kita informacija

Bramitob sudėtis

Veiklioji medžiaga yra tobramicinas. Kiekvienoje 4 ml vienadozėje talpyklėje yra 300 mg tobramicino. Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, sulfato rūgštis, natrio hidroksidas (pH pritaikymui) ir injekcinis vanduo.

Bramitob išvaizda ir kiekis pakuotėje

Bramitob yra skaidrus, gelsvas tirpalas.

Bramitob purškiamasis tirpalas tiekiamas 4 ml talpyklėmis. Viename paketėlyje yra 4 vienadozės talpyklės, pakuotėje yra 16, 28 arba 56 vienadozės talpyklės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25